O "podjęcie działań ratujących polską wieś" zaapelował prezes PiS w wysłanym w czwartek do premier Ewy Kopacz liście dotyczącym sytuacji rolników. "Bieda może zmusić rolników do wyprzedaży obcym polskiej ziemi" - napisał Jarosław Kaczyński. Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska w reakcji na list prezesa PiS, powiedziała, że dialog z rolnikami cały czas trwa, dlatego nie ma powodu do dramatycznych apeli.

CBA zawiadomiło Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ujawnienia tajemnicy państwowej - poinformował w czwartek rzecznik Biura Jacek Dobrzyński. Ma to związek z ujawnieniem notatek po spotkaniach agentów z osobowymi źródłami informacji.

W czwartek zmarł prof. Jerzy Regulski, współtwórca reformy samorządowej sprzed 25 lat - potwierdziła Kancelaria Prezydenta. Miał 90 lat. - Nie dążył do rozgłosu, ale do wykonania trudnej i niezwykle potrzebnej dla Polski pracy - mówił Bronisław Komorowski, wspominając swojego doradcę.

Polska niezmiennie była, jest i będzie po stronie Ukrainy, jako kraju napadniętego - powiedział w czwartek na konferencji prasowej prezydent Bronisław Komorowski. Jak ocenił, nie wiadomo jakie będą dalsza losy porozumienia z Mińska, ale doprowadzenie do trwałego pokoju "nie jest chyba jeszcze perspektywą bliską".

Marcin Mastalerek to 19. polityk objęty śledztwem w sprawie wydawania pieniędzy z ryczałtów na biura poselskie – dowiedział się tvn24.pl. Prokuratura sprawdzi czy poseł PiS faktycznie wydał ponad 30 tys. zł na paliwo do prywatnego auta wykorzystywanego do podróży służbowych. Zawiadomienie wobec parlamentarzysty złożyła anonimowa osoba. Mastalerek zapowiada wobec niej kroki prawne.

Sześciu mężczyzn odpowie przed sądem za puszczenie w obieg podrobionej obligacji amerykańskiej o nominale 100 milionów dolarów. Postępowanie w tej sprawie prowadzili agenci CBA pod nadzorem prokuratury.

- Ten pokaz był ciekawy, sprawny, ale merytorycznie bardzo miałki - stwierdził w TVN24 Jan Lityński, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, komentując wystąpienie Andrzeja Dudy na konwencji PiS. Jak dodał, to "raczej taka political fiction, że wygra ktokolwiek inny niż Bronisław Komorowski", ale wybory "należy traktować poważnie".

- Trudno mi teraz wyrazić słowami, to co kłębi się w mojej głowie. Zafundowałem Wam najbardziej ponury żart jaki potrafię sobie wyobrazić - napisał fanom na oficjalnym profilu Michał Kiełbasiński. Łodzianin wycofał się z morderczego biegu na Alasce. Przy temperaturze minus 50 stopni jego ręce i nogi na mrozie przemarzły tak, że musiał przerwać ultramaraton. Ratownicy ewakuowali go helikopterem do szpitala w Whitehorse w Kanadzie.

Publicznych wyjaśnień od szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika w sprawie rzekomej notatki CBA wskazującej na korupcję przy prywatyzacji spółki Ciech oczekuje polityk Polski Razem Jarosław Gowin. Według materiałów Biura, opublikowanych przez Telewizję Republika, informować Biuro miał o tym główny podejrzany w aferze podsłuchowej biznesmen Marek Falenta.