Niewybredne oceny dotyczące stanu rządowych projektów czy hipotetyczne wsparcie udzielone rządowi przez NBP to nie jedyne tematy, jakie poruszali w czasie feralnej kolacji Bartłomiej Sienkiewicz, Marek Belka i Sławomir Cytrycki. Panowie rozmawiali także o zderzeniu cywilizacji i przemianach społecznych w Turcji. Zdaniem szefa MSW dokonuje się tam ponowna islamizacja kraju.

- Nie wykluczam pozwu przeciwko ministrowi Bartłomiejowi Sienkiewiczowi - poinformował w "Piaskiem po oczach" Zbigniew Jakubas, współwłaściciel Mennicy Polskiej, który był bohaterem jednej z rozmów opublikowanych przez tygodnik "Wprost". Zdaniem Jakubasa, na "szykanach", które mógł inspirować szef MSW, spółka straciła 0,5 mld zł.

Abp Józef Wesołowski trafi przed cywilne sądy - tego są pewni ojciec Paweł Gużyński i prof. Zbigniew Mikołejko. Goście "Faktów po Faktach" są przekonani, że papież Franciszek będzie nadal konsekwentny i "nie pozwoli, żeby sprawa wymknęła się tylnymi drzwiami". Zauważają, że inicjatywa zmiany stanowiska wobec pedofilii nie wyszła z Kościoła, zmiany spowodowane są głównie skandalami pedofilskimi.

Łódź nie rezygnuje z Bramy Miasta i ogłasza, że planuje kolejny przetarg na teren pod tą inwestycję. Władze zapowiadają, że możliwe jest nawet obniżenie ceny za działkę pod Bramę Miasta. Jednocześnie prezydent Łodzi przyznaje, że rezygnacja dotychczasowego inwestora to cios dla miasta.

Zięć monakijskiej miliarderki Helene Pastor, były polski konsul honorowy w Monako Wojciech J. przyznał, że był zleceniodawcą jej zabójstwa - poinformował w piątek prokurator Marsylii Brice Robin. Miał za to zapłacić ok. 250 tys. euro. Wojciech J. został w piątek odwołany przez MSZ.

Anna Grodzka odchodzi z Twojegu Ruchu i przechodzi do Partii Zielonych, ale nie rezygnuje z klubu parlamentarnego TR. Jej nowa partia odcina się jednak od sugerowanej przez Janusza Palikota możliwości zacieśnienia współpracy z Twoim Ruchem. Z kolei John Godson opuszcza Polskę Razem Jarosława Gowina, choć nie z własnej woli. Ponosi konsekwencje poparcia wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska.

Trybunał Konstytucyjny powinien rozstrzygnąć, jak interpretować klauzulę sumienia - mówił na antenie TVN24 prof. Andrzej Zoll, były prezes TK. - Mam nadzieję, że jak najszybciej to zrobią - dodał. - Wolność sumienia jest dobrem podstawowym, to wartość konstytucyjna - tłumaczył. Prof. Zoll wypowiadał się w związku ze sprawą prof. Bogdana Chazana, który odmówił pacjentce aborcji w przypadku dopuszczalnym prawem, powołując się na klauzulę sumienia. Nie wskazał też placówki, w której zabieg mógłby być wykonany.

- To jest precedensowa historia i ona wywoła powstanie pewnej jasnej praktyki sądowniczej, proceduralnej - ocenił w TVN24 dominikanin o. Paweł Gużyński, odnosząc się do sprawy abp. Józefa Wesołowskiego. Były nuncjusz apostolski na Dominikanie został wydalony ze stanu duchownego w związku z oskarżeniami o pedofilię.

Abp Józef Wesołowski, były nuncjusz na Dominikanie podejrzany o pedofilię, został "karnie wydalony ze stanu duchownego" - taką informację podało biuro prasowe Watykanu. O wyrzuceniu arcybiskupa zdecydował Trybunał pierwszej instancji przy Kongregacji Nauki Wiary. - Nie zmienia to na razie sytuacji w naszym postępowaniu - mówi w rozmowie z tvn24.pl prok. Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Łódzka prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia ws. śmierci 3-letniego Wiktora. Przed sądem stanie matka chłopca, jej znajomy i konkubent. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia. Mężczyźni mogą trafić za kratki nawet na 15 lat.