- Chcieliśmy pomóc Widzewowi, ale klub tej pomocy nie chce - mówi tvn24.pl prezes PZPN Zbigniew Boniek. Dodaje, że zdegradowani ostatnio do II ligi łodzianie nie robią nic, żeby otrzymać licencję i wybiec jesienią na boisko. - Sam w głębi serca jestem Widzewiakiem. Szkoda, że tak to się skończyło - kwituje były piłkarz tego klubu.

Zniszczył 81 nagrobków na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Rozbijał płyty i wyrywał litery. Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat, ale nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. Powiedział tylko, że przyszedł, bo się bał, że będzie dalej niszczył nagrobki. 43-latek usłyszał 81 zarzutów. Został aresztowany na dwa miesiące, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

"Odwaga ratuje życie" - to nowa kampania społeczna rzecznika praw dziecka. - Kampanię kierujemy do osób młodych, od gimnazjum wzwyż. Chcemy pokazać, czym jest asertywność, że można być też bohaterem pozytywnym - przekonywał we "Wstajesz i wiesz" rzecznik praw dziecka Marek Michalak. - Reakcje są różne, ale to jest też pobudzenie do dyskusji - dodała twórczyni kampanii społecznych Malina Wiczorek.

Świadectwo dojrzałości uzyskało 74 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 19 proc. abiturientów, którzy nie zdali matury ma prawo do poprawki w sierpniu - wynika ze wstępnych wyników tegorocznego egzaminu maturalnego. Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu ma prawo do poprawki przed końcem wakacji. Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała we wtorek, że jest bardzo zadowolona z wyników tegorocznego egzaminu.

Po ośmiu latach lekceważenia koalicja rządząca przypomniała sobie o tym, że jest Śląsk. Jeśli po ośmiu latach przyjeżdża się tu tylko z założeniami, to nie wierzę, że cokolwiek będzie zrealizowane - powiedziała Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera, odnosząc się do Programu dla Śląska, który gabinet Ewy Kopacz ma dziś przyjąć w Katowicach. - Życzyłabym sobie mniej PR, a więcej pracy - dodała.

Bezrobocie niższe niż 5 proc. i wzrost PKB wyższy niż 5 proc. - to obiecują nowa lewicowa partia: Biało-Czerwoni. - To są hasła wokół, których będziemy koncentrować swoje postulaty, do których mamy konkretne pomysły, które niedługo przedstawimy - zapowiedziała we "Wstajesz i wiesz" Aleksandra Popławska, szefowa nowej formacji politycznej, której twarzami są Grzegorza Napieralskiego i Andrzeja Rozenka.

Żyjemy w coraz bardziej niebezpiecznym świecie. Myślę, że jest konieczność poważnej rozmowy na temat zakazów wyjazdów do krajów zagrożonych atakami - bez wprowadzenia stosownych przepisów w tym zakresie turyści zawsze będą wyjeżdżali do tych krajów - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski.

Program dla Śląska, który we wtorek na wyjazdowym posiedzeniu ma przyjąć rząd, to tylko zabieg przed jesiennymi wyborami - ocenił w "Jeden na jeden" Marcin Mastalerek, rzecznik PiS. - Beata Szydło odpowie na propagandowe hasło Ewy Kopacz o sercu przemysłowym Polski - dodał.

1 lipca 1990 r., dokładnie ćwierć wieku temu, marka zachodnioniemiecka świętowała prawdopodobnie swój największy sukces: w tym dniu pieniądz Niemiec Zachodnich stał się oficjalną walutą Niemiec Wschodnich. Wprowadzenie Deutschmarki w dawnym NRD było przesądzone w wyniku kompletnego bankructwa enerdowskiego państwa. Marka zachodnioniemiecka, teraz już niemiecka, stała się najsilniejszym pieniądzem Europy. Dlatego w obawie przed marką, równolegle ze zjednoczeniem Niemiec zdecydowano, że marka musi zostać zastąpiona jednolitą walutą europejską.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w czerwcu, najwięcej głosów otrzymałoby Prawo i Sprawiedliwość z Solidarną Polską i Polską Razem (43 proc.) - wynika z badania preferencji partyjnych przeprowadzonego przez GfK. Na PO chce głosować 29 proc. respondentów. W Sejmie znalazłoby się także ugrupowanie Pawła Kukiza.

Kolejna rodzina ewakuowana w styczniu z Donbasu opuściła ośrodek Caritas w Rybakach. Małżeństwo z trójką dzieci zamieszka w Nowym Sączu. W poniedziałek otrzymało klucze do swojego nowego mieszkania, które zostało przekazane przez fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko". MSW zapewniło, że pozostałe rodziny opuszczą ośrodek do 13 lipca, mają już propozycje mieszkań i pracy.