"Docieramy do granic wydolności naszego systemu"

Źródło:
TVN24
Szułdrzyński: nie chcąc przeciążyć sieci szpitali, trzeba było tę decyzję podjąć
Szułdrzyński: nie chcąc przeciążyć sieci szpitali, trzeba było tę decyzję podjąćTVN24
wideo 2/22
Szułdrzyński: nie chcąc przeciążyć sieci szpitali, trzeba było tę decyzję podjąćTVN24

Decyzja, aczkolwiek wymuszona rozwojem sytuacji, jest bardzo niepokojąca – tak Andrzej Fal, prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego, skomentował w "Faktach po Faktach" wydane przez NFZ zalecenie, by zaplanowane świadczenia medyczne zostały ograniczone lub zawieszone ze względu na sytuację epidemiczną. - Nie chcąc przeciążyć sieci szpitali, trzeba było tę decyzję podjąć – przyznał Konstanty Szułdrzyński z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał w poniedziałek wieczorem, że "w związku z rozwojem epidemii, na polecenie ministra zdrowia, centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo". W komunikacie na swojej stronie internetowej NFZ wyjaśnił, że zalecenie wydano po to, "aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

O tej rekomendacji rozmawiali w "Faktach po Faktach" w TVN24 dr n. med. Konstanty Szułdrzyński z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, członek Rady Medycznej przy głównym doradcy Prezesa Rady Ministrów oraz dr hab. n. med. Andrzej Fal, prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego, dziekan wydziału medycznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

"Należy dług zdrowotny zacząć spłacać"

- Decyzja, aczkolwiek wymuszona rzeczywiście rozwojem sytuacji, jest bardzo niepokojąca. Bo to, co nazywamy już od dłuższego czasu długiem publicznym, czyli liczba niezrealizowanych świadczeń w okresie pandemii na rzecz osób, które nie chorują na COVID, lecz na choroby przewlekłe, rośnie – komentował dr Fal.

Według niego "należy ten dług zdrowotny zacząć spłacać". - Niestety sytuacja jest jaka jest i jest niepokojącym, że ten dług będzie narastał – przyznał.

Fal ocenił przy tym, że "te najbardziej istotne zabiegi, najtrudniejsze i na które pacjenci najbardziej oczekują, są jeszcze wykonywane i myślę, że one będą wykonywane". - Natomiast trzeba mieć świadomość, że również na proste zabiegi, jak planowa operacja woreczka żółciowego, również wielu czeka. Tutaj rzeczywiście może być to dosyć duży problem dla oczekujących na zabieg – mówił prezes PTZP. - Jedyne, co pozostaje, to mieć nadzieję, że jesteśmy na szczycie pandemii i od tego weekendu będzie już tylko lepiej – dodał.

Fal: należy ten dług zdrowotny zacząć spłacać
Fal: należy ten dług zdrowotny zacząć spłacaćTVN24

"Nie chcąc przeciążyć sieci szpitali, trzeba było tę decyzję podjąć"

Dr Szułdrzyński przekazał, że decyzja o rekomendacji nie była konsultowana z Radą Medyczną. - Większość takich decyzji jest z nami konsultowanych, natomiast tej chyba nie trzeba było konsultować – przyznał.

- Myślę, że napływ pacjentów do szpitali - a przede wszystkim do oddziałów intensywnej terapii, które są wąskim gardłem w naszym systemie - pokazał nam, że docieramy do granic wydolności naszego systemu. Nie chcąc przeciążyć sieci szpitali, trzeba było tę decyzję podjąć – ocenił gość TVN24.

Wyraził nadzieję, że "tego rodzaju obostrzenia będą miały charakter przejściowy". - Miejmy nadzieję, że ta fala (epidemii – red.) zmierza do końca, że program szczepień, który będzie się rozwijał bardzo dynamicznie, zwłaszcza w drugim kwartale, doprowadzi do powszechnej odporności i pewnego zduszenia pandemii, na co chyba wszyscy liczymy – dodał Szułdrzyński.

Szułdrzyński: nie chcąc przeciążyć sieci szpitali, trzeba było tę decyzję podjąć
Szułdrzyński: nie chcąc przeciążyć sieci szpitali, trzeba było tę decyzję podjąćTVN24

Szułdrzyński: brakuje nam kilkudziesięciu tysięcy lekarzy i znacznie większej liczby pielęgniarek

Doktor Szułdrzyński zauważył, iż "mówi się o tym, że polski system opieki zdrowotnej nie ma żadnych rezerw". - Natomiast jeśli gdzieś ten brak jest najbardziej widoczny, to nie jeśli chodzi o wyposażenie czy budynki, tylko właśnie jeśli chodzi o kadry – podkreślił.

- Ten niedobór kadr szacowany był w Polsce do tej pory na około 20 procent, jeśli chodzi o lekarzy. Myślę, że jeśli chodzi o pielęgniarki, to ten niedobór jest znacznie większy – ocenił.

- Pamiętajmy też o tym, że znaczna część lekarzy, ale też pielęgniarek, jest zatrudniona na umowach kontraktowych. Czyli nie są objęci Kodeksem pracy. Te osoby pracują często w kilku miejscach, często również w nadgodzinach. Jest to mechanizm, który do pewnego stopnia kompensował te braki czy ukrywał je przez to, że ludzie pracowali znacznie więcej niż na całym etacie. Im dłużej będzie trwała pandemia i ten stan nadzwyczajny, im większe będzie zmęczenie lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pozostałych pracowników, tym trudniej będzie ich namówić do tego, żeby pracowali w nadgodzinach. A zatem te deficyty zatrudnienia będą coraz wyraźniejsze – przewidywał.

Jego zdaniem "rzeczywisty deficyt lekarzy w Polsce w tej chwili jest raczej rzędu 30-40 procent ich składu liczbowego". - To znaczy brakuje nam kilkudziesięciu tysięcy lekarzy i najprawdopodobniej znacznie, znacznie większej liczby pielęgniarek – wyjaśniał.

- Dramat polega na tym, że uzupełnienie tego rodzaju braków nie trwa roku ani nawet dwóch. To jest kilka, nawet kilkanaście lat, jeśli do studiów doliczymy również szkolenie podyplomowe, czyli specjalizację – dodał.

Szułdrzyński: brakuje nam kilkudziesięciu tysięcy lekarzy i najprawdopodobniej znacznie większej liczby pielęgniarek
Szułdrzyński: brakuje nam kilkudziesięciu tysięcy lekarzy i najprawdopodobniej znacznie większej liczby pielęgniarekTVN24

"Niedobory kadry, o których w tej chwili mówimy, prawdopodobnie się jeszcze zwiększą"

Fal zgodził się, że braki kadrowe "będziemy zapełniać przez kilkanaście lat".

Czy w ogóle zaczęliśmy już to robić? - To jest bardzo trudne pytanie – mówił. - Chociażby dane Eurostatu - publikowane jeszcze w grudniu,  dotyczące nie tylko Polski - pokazują, że około 10 do 15 procent lekarzy aktywnych we wszystkich krajach Europy deklaruje odejście z zawodu po pandemii ze względu na wypalenie zawodowe w czasie pandemii – powiedział.

- W związku z tym te niedobory kadry, o których w tej chwili mówimy, prawdopodobnie się jeszcze zwiększą – ocenił Fal.

Prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego radził, "co możemy zrobić, żeby ten trend odwrócić". - Sądzę, że tylko i wyłącznie możemy przyspieszyć nadawanie uprawnień osobom będącym w zaawansowanym etapie specjalizacji – powiedział.

- Możemy zwiększyć efektywność, tak jak robią na przykład Stany Zjednoczone od dawna, tworząc zespoły, gdzie lekarze kolejnego roku specjalizacji są jakby mentorami lekarzy niższego stopnia specjalizacji, co daje większą samodzielność i szybciej wprowadza tych lekarzy w pełnię funkcji doktorskiej. Oczywiście to musi być bardzo pilnie nadzorowane, bo mamy tutaj do czynienia z poluzowaniem wymogu, który teraz istnieje, ale uważam, że to jest dobry sposób – ocenił. - Są kraje, które z niego korzystają i myślę, że to jest jedna z dróg, którymi powinniśmy pójść – dodał profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Autorka/Autor:akr//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Rosyjska Federalna Służba Penitencjarna podała, że dwóch pracowników aresztu śledczego w obwodzie rostowskim zostało wziętych jako zakładnicy - podała w niedzielę rosyjska agencja RIA Novosti. W mediach pojawiają się informacje, że dokonało tego kilku mężczyzn, który mogą mieć powiązania z tak zwanym Państwem Islamskim. Według Interfax zażądali oni samochodu i możliwości swobodnego przejazdu.

Wzięli pracowników aresztu jako zakładników, stawiają żądania

Wzięli pracowników aresztu jako zakładników, stawiają żądania

Źródło:
Reuters, RIA Novosti

Pożar w zabytkowym, drewnianym kościele Świętej Heleny w Nowym Sączu (Małopolskie). Spłonęło prezbiterium XVII-wiecznej świątyni. Z zalanego wnętrza strażacy zdążyli wynieść między innymi zabytkowe obrazy i tabernakulum.

Pożar w zabytkowym kościele. Spłonęło prezbiterium

Pożar w zabytkowym kościele. Spłonęło prezbiterium

Źródło:
PAP

Co najmniej dziesięć osób odniosło obrażenia w wyniku ataku uzbrojonego napastnika w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Wśród rannych są dzieci. - Sprawca strzelał 28 razy, wielokrotnie przeładowując broń - podał szeryf hrabstwa Oakland, Michael Bouchard. Napastnik zabarykadował się w domu, który otoczyli policjanci. Kiedy weszli do środka, okazało się, że nie żyje. Motywy jego działania nie są na razie znane.

Strzelanina w stanie Michigan. Sprawca przyjechał do parku, oddał kilkadziesiąt strzałów z półautomatu

Strzelanina w stanie Michigan. Sprawca przyjechał do parku, oddał kilkadziesiąt strzałów z półautomatu

Źródło:
PAP, Reuters

Zaczęło się od nieudanej kradzieży sklepowej, skończyło na policyjnej blokadzie i strzałach ostrzegawczych. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Policyjna blokada i strzały ostrzegawcze

Policyjna blokada i strzały ostrzegawcze

Źródło:
tvn24.pl

94-letnia mieszkanka Łukowa wybrała się samotnie w podróż do Warszawy, by spotkać się z koleżanką na Starym Mieście. Na szczęście w pociągu poznała mężczyznę, który jej pomógł, bo na kobietę nikt nie czekał. Zawiadomił strażników, a ci wnuka starszej pani, której - jak się okazało - nie była to pierwsza taka wyprawa. Poprzednio bliscy odbierali ją z Krakowa.

94-latka przyjechała na spotkanie z koleżanką, nikt na nią czekał. Pomógł jej znajomy z pociągu

94-latka przyjechała na spotkanie z koleżanką, nikt na nią czekał. Pomógł jej znajomy z pociągu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nie żyje 32-letni mężczyzna, który w miejscowości Lasy (Lubelskie) z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca nie żyje

Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

Pogoda na mecz Polska - Holandia na Euro 2024. Jak przekazała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, niedzielne popołudnie w Hamburgu zapowiada się dość pochmurno i deszczowo - podczas meczu kibicom towarzyszyć mogą opady deszczu, a nawet może zagrzmieć.

W Hamburgu może czekać nas burza. Dosłownie

W Hamburgu może czekać nas burza. Dosłownie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Na autostradach A1 i A2 w rejonie Łodzi od poniedziałku szykują się duże utrudnienia dla kierowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że związane to będzie z odnawianiem oznakowania jezdni. Prace na obu odcinkach zostaną przeprowadzone w godzinach wieczornych i nocnych.

Duże utrudnienia dla kierowców. Ostrzeżenie

Duże utrudnienia dla kierowców. Ostrzeżenie

Źródło:
PAP

"Ukraina ma prawo żądać, aby Rosja nie zawierała sojuszu wojskowego z Chinami", tak szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski odniósł się do deklaracji rosyjskiego dyktatora Władimira Putina, że inwazja na Ukrainę może zostać zakończona po deklaracji władz Kijowa, że kraj nigdy nie przystąpi do NATO.

Ukraina poza NATO jako jeden z warunków pokoju? Radosław Sikorski komentuje

Ukraina poza NATO jako jeden z warunków pokoju? Radosław Sikorski komentuje

Źródło:
tvn24.pl

Ekstremalne warunki pogodowe spodziewane są w Stanach Zjednoczonych w nadchodzącym tygodniu. Jedna fala upałów sięgnie od Chicago po Nowy Jork, obejmując swoim zasięgiem tereny zamieszkiwane przez dziesiątki milionów ludzi, zaś druga utrzyma się na południowym zachodzie. W stanie Montana spodziewane są natomiast śnieżyce.

Na południu kraju 40 stopni, na północy - mróz i śnieżyce

Na południu kraju 40 stopni, na północy - mróz i śnieżyce

Źródło:
PAP, AccuWeather, CNN

Agencja Reutera opublikowała projekt dokumentu końcowego szczytu pokojowego w sprawie Ukrainy w Szwajcarii. Wynika z niego, że dla zgromadzonych głów państw i szefów rządów kluczową kwestią jest zabezpieczenie instalacji jądrowych, w tym zaporoskiej elektrowni pod kontrolą Ukrainy. Konieczne też jest - jak ma wynikać z międzynarodowych ustaleń - zapewnienie nieprzerwanych dostaw żywności, uwolnienie jeńców oraz porwanych przez rosyjskie władze ukraińskich dzieci.

Kluczowa kwestia instalacji jądrowych. Są wstępne ustalenia szczytu w Szwajcarii

Kluczowa kwestia instalacji jądrowych. Są wstępne ustalenia szczytu w Szwajcarii

Źródło:
Reuters, PAP, tvn24.pl

IMGW ostrzega przed pogodowymi zagrożeniami. O poranku w części kraju intensywnie padał deszcz, a miejscami mogło zagrzmieć. Burze powrócą także w drugiej części dnia.

IMGW ostrzega. Niedziela pod znakiem burz

IMGW ostrzega. Niedziela pod znakiem burz

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Siłom ukraińskim udało się zatrzymać ofensywę armii rosyjskiej pod Charkowem. W obwodzie donieckim Rosjanie przedarli się przez obronę i ruszyli w stronę granic administracyjnych regionu - ocenia sytuację na froncie ukraińska sekcja BBC. Urzędnik NATO, cytowany przez portal Ukraińska Prawda, ujawnił, że straty Rosji podczas ofensywy w obwodzie charkowskim były "astronomiczne". Podsumowujemy miniony tydzień w Ukrainie.  

"Astronomiczne" straty Rosji. Azow dziękuje Bidenowi

"Astronomiczne" straty Rosji. Azow dziękuje Bidenowi

Źródło:
BBC, Ukraińska Prawda, NV, PAP, tvn24.pl

Polacy zadebiutują na Euro 2024 w meczu przeciwko Holandii. W Szwajcarii trwa szczyt pokojowy poświęcony rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rzecznik dyscyplinarny Sądu Najwyższego postawił pierwszej prezes SN Małgorzacie Manowskiej zarzuty dyscyplinarne, a przez stolicę przeszła Parada Równości. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 16 czerwca.

Pięć rzeczy, które warto dziś wiedzieć

Pięć rzeczy, które warto dziś wiedzieć

Źródło:
tvn24.pl

Do PSL-u poszło w sumie 33 tysiące maili z prośbą o łaskawe spotkanie z tęczowymi rodzinami. To jest polityków psi obowiązek, żeby zapewnić im bezpieczeństwo. 33 tysiące maili, okrągłe zero odpowiedzi - powiedział w "Faktach po "Faktach" w TVN24 Hubert Sobecki ze Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. W ocenie Mirosławy Makuchowskiej z Kampanii Przeciw Homofobii, odpowiedzialnym za sytuację par homoseksualnych w Polsce jest premier Donald Tusk.

"33 tysiące maili na skrzynki PSL-u. Okrągłe zero odpowiedzi"

"33 tysiące maili na skrzynki PSL-u. Okrągłe zero odpowiedzi"

Źródło:
TVN24

Uczestnicy i uczestniczki Parady Równości przeszli w kolorowym pochodzie przez centrum Warszawy. Wydarzenie rozpoczęło się w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki od krótkiego przywitania prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który objął patronat nad imprezą. Według szacunków ratusza w paradzie przeszło około 20 tysięcy osób.

Parada Równości przeszła przez Warszawę

Parada Równości przeszła przez Warszawę

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Popularne wśród turystów plaże na singapurskiej wyspie Sentosa zostały zamknięte w sobotę. Na wodzie i piasku unosi się czarna maź. Powodem jest wyciek ropy naftowej z pobliskiego terminalu żeglugowego.

Ostrzeżenie na plażach w turystycznym raju. "Trzymajcie się z dala od wody"

Ostrzeżenie na plażach w turystycznym raju. "Trzymajcie się z dala od wody"

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Jedno z wiodących szwajcarskich muzeów planuje usunąć z wystawy pięć obrazów, co do których istnieje podejrzenie, że zostały zrabowane przez nazistów. Wśród nich są dzieła Claude'a Moneta i Vincenta van Gogha - donosi BBC.

Nazistowski cień na obrazach. Muzeum wycofuje dzieła

Nazistowski cień na obrazach. Muzeum wycofuje dzieła

Źródło:
BBC

Żołnierze jechali do migrantów, którzy próbowali przekroczyć granicę z Białorusią. Gdy na drodze stanął im żubr, gwałtownie zahamowali. Auto przewróciło się. Wojskowi opuścili już szpital. Żubrowi też nic się nie stało.

Trzej żołnierze trafili do szpitala po spotkaniu z żubrem

Trzej żołnierze trafili do szpitala po spotkaniu z żubrem

Źródło:
tvn24.pl

"A czy państwo otrzymali już powołanie na ćwiczenia wojskowe..." - tego typu komentarze krążą w mediach społecznościowych w reakcji na publikowane w sieci karty powołań do wojska. Według nagłaśnianego przekazu wojsko ma teraz wysyłać więcej takich kart i to do osób "z łapanki". Uspokajamy i wyjaśniamy.

"Zapukało do mnie wojsko". Co wiemy o kartach powołań

"Zapukało do mnie wojsko". Co wiemy o kartach powołań

Źródło:
Konkret24

W sobotę nastąpiło oficjalne otwarcie brakującego fragmentu obwodnicy Koszalina oraz Sianowa w ciągu drogi S6. Ruch jednak odbywa się ze zwężeniem do jednej jezdni na 800-metrowym odcinku, gdzie trwają ostatnie prace, a także trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Procesowi budowy nowej obwodnicy towarzyszyło też wiele komplikacji.

"Trasa szczególnie ważna dla ruchu turystycznego". Otwarto kolejny odcinek

"Trasa szczególnie ważna dla ruchu turystycznego". Otwarto kolejny odcinek

Źródło:
PAP

1344 metry - na taką głębokość zanurkował pewien żółw skórzasty z rejonu Wysp Salomona. Jeśli wynik ten zostanie potwierdzony badaniami naukowymi, zostanie uznany za rekord Guinnessa.

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

Źródło:
livescience.com, tvnmeteo.pl

Za chwilę będzie tak, że dowolny filmik z osobą, która idzie ulicą, będzie mógł być szybko przerobiony tak, że zobaczymy tę samą osobę, te same ruchy, ale nagą - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Michał Koźbiał, badacz sztucznej inteligencji w NASK. Problem dotyczy głównie kobiet, ale narażony jest każdy. - Celem tego typu fejków mogą być szantaże, okupy, wyłudzenia – komentuje Michał Wendt, szef firmy informatycznej Elsii.

Zagrożony jest każdy. "Zobaczymy tę samą osobę, te same ruchy, ale nagą"

Zagrożony jest każdy. "Zobaczymy tę samą osobę, te same ruchy, ale nagą"

Źródło:
tvn24.pl

Uprzedzałem, że będę pisał o książkach, których nikt nie czyta. I właśnie trafiła mi się taka książka.

Żeby się nie pozabijać…

Żeby się nie pozabijać…

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura Okręgowa w Łodzi wszczęła śledztwo w sprawie "willi Kwaśniewskich" - dowiedzieli się dziennikarze "Superwizjera" TVN i tvn24.pl, Maciej Duda i Łukasz Ruciński. Prokuratura podejrzewa, że Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek, miał na polecenie ówczesnych szefów CBA, Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, sporządzać fałszywe notatki operacyjne. Te miały później służyć jako rzekome dowody na to, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy byli właścicielami willi w Kazimierzu Dolnym.

Wraca sprawa "willi Kwaśniewskich". Śledztwo w sprawie poleceń, jakie agentowi Tomkowi wydawali Kamiński i Wąsik

Wraca sprawa "willi Kwaśniewskich". Śledztwo w sprawie poleceń, jakie agentowi Tomkowi wydawali Kamiński i Wąsik

Źródło:
Superwizjer, tvn24.pl

- Max pozwala nam wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe. To jest duże szczęście, to jest prezent - stwierdziła Marta Malikowska, aktorka i jurorka 43. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W jego ramach odbył się panel dyskusyjny "Max is here. More stories to tell".

Platforma Max w Polsce. "Pozwala wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe"

Platforma Max w Polsce. "Pozwala wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe"

Źródło:
tvn24.pl

Warszawska Strefa Kibica (WSK) na błoniach Stadionu Narodowego ruszy już w niedzielę. Będzie tam można obejrzeć wszystkie grupowe mecze Polaków. Jak przekazał Bartosz Kusior, członek zarządu spółki PL2012+, która zarządza stadionem, koszt zorganizowania strefy to milion złotych.

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Źródło:
PAP

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiadała o premierze drugiego sezonu serialu "Ród smoka", który można będzie oglądać na debiutującej platformie Max. Odcinek poświęcono też między innymi 90. urodzinom Kaczora Donalda oraz powracającej z nowym albumem Ewelinie Flincie.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl