"Mogli zrobić wszystko". Piłka nożna i pseudokibice-gangsterzy w "Superwizjerze"

Ustawki i burdy na stadionach, a poza stadionami brutalne zabójstwa i handel narkotykami. Tak wciąż działają pseudokibice Wisły Kraków. Dziś są dobrze zorganizowanym gangiem, a przy tym są mile widziani na salonach polskiej piłki nożnej. W sali wynajmowanej od Towarzystwa Sportowego Wisła trenują przed ustawkami. W zarządzie klubu mają swoich ludzi. Ich nieformalny przywódca Paweł M., pseudonim Misiek, jest poszukiwany przez policyjnych łowców cieni. Reportaż "Piłka nożna i gangsterzy" Szymona Jadczaka w sobotę w Superwizjerze, o 20.00 w TVN24.

Marszałek o nagraniu z obrad KRS: nic pani nie wie, jak głosowano

Dzięki temu, że w ustawie jest obowiązek przeprowadzania transmisji z obrad Krajowej Rady Sądownictwa, była taka możliwość, aby zobaczyć, jak się głosuje - podkreślił w piątek Stanisław Karczewski (PiS). Tak marszałek Senatu skomentował nagranie z tajnego głosowania w nowej, wybranej przez polityków, KRS. Zrodziło ono pytania, czy jedna z sędziów, Dagmara Pawełczyk-Woicka, uzgadniała swój głos z ministrem Zbigniewem Ziobrą.

Gersdorf: odwołano 10 kolejnych spraw rozpatrywanych przez Sąd Najwyższy

10 spraw spadło z wokandy, bo nie będą ich rozstrzygać sędziowie, którzy otrzymali wczoraj zawiadomienie o tym, że przeszli w stan spoczynku - poinformowała w piątek Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Chodzi o siedmiu sędziów SN, którzy w czwartek odebrali listy od prezydenta Andrzeja Dudy z decyzją w sprawie ich dalszego orzekania.

IPN żąda usunięcia grunwaldzkich mieczy. "Niedługo wezmą się za Mieszka"

Dwa miecze grunwaldzkie, do których przytwierdzony jest pozbawiony korony orzeł na czerwonym tle stoją w Mirosławcu (woj. zachodniopomorskie). Zdaniem burmistrza i mieszkańców to symbol miasta, który upamiętnia Polaków walczących z Niemcami w trakcie drugiej wojny światowej. Zdaniem Instytutu Pamięci Narodowej miecze powinny zniknąć, bo propagują komunizm.

Pięciu na pięciu dodatkowych członków komisji wyborczej z rekomendacji PiS. Jest protest

Miejska komisja wyborcza w Pucku (woj. pomorskie) składa się z dziewięciu osób. Czterech członków rekomendowały cztery różne lokalne komitety, które powinny zostać poinformowane przez komisarza wyborczego o brakującej piątce. Po zgłoszeniu dodatkowych kandydatów, członkowie winni być wyłonieni drogą losowania. Do takiego losowania jednak nie doszło, a wszyscy dobrani członkowie miejskiej komisji to osoby rekomendowane przez Prawo i Sprawiedliwość.

Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem Bagińskim

O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem Bagińskim.

Ciężarówką wjechał pod pociąg. Pięć osób w szpitalu

Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu pociągu osobowego relacji Szepietowo-Białystok z naczepą tira - poinformowała podlaska policja. Do wypadku doszło w piątek rano na niestrzeżonym przejeździe w miejscowości Dworaki-Staśki w województwie podlaskim. Ruch samochodowy został wstrzymany, możliwe są również opóźnienia w ruchu pociągów.

Plan w warszawskim metrze wskazywał drogę do tajnego kompleksu policji

Dzięki planowi miasta na stacji warszawskiego metra każdy pasażer mógł trafić do tajnego kompleksu policji - dowiedział się tvn24.pl. Wyraźnie zaznaczono na nim budynek "Biura Techniki Operacyjnej Komendy Głównej Policji", w którym podsłuchuje się rozmowy przestępców, a swoją siedzibę mają policjanci przenikający do świata przestępczego.

"Polska zostanie wykluczona z grona państw praworządnych"

Zmiany w prawie i zachowanie władz wobec sędziów Sądu Najwyższego to droga ku wykluczeniu Polski z grona państw praworządnych - ostrzegali przedstawiciele środowiska prawniczego przed siedzibą Sądu Najwyższego. - Prezydent, dokonując tych aktów w odniesieniu do siedmiu sędziów Sądu Najwyższego, był świadom, że toczy się procedura prejudycjalna przed Trybunałem Sprawiedliwości UE - mówił Michał Wawrykiewicz z inicjatywy Wolne Sądy. Dlatego, jak argumentował, "takie akty urzędowe prezydenta są dotknięte bezskutecznością, nie mają mocy prawnej".

Ciało noworodka z ranami kłutymi. "Skupiamy się na poszukiwaniach matki"

Dwa miesiące temu w Nowej Soli wędkarz wyłowił z Odry torbę z ciałem wcześniaka. Dziecko miało głębokie rany, największa z nich przecinała przełyk. Nie udało się ustalić, kim była matka chłopca. - W samym powiecie nowosolskim mamy informację o tysiącu kobiet, które skorzystały z porady ginekologicznej w okresie ośmiu miesięcy przed tym zdarzeniem - wyjaśniał Grzegorz Jaroszewicz z gorzowskiej policji w rozmowie z "Uwagą!" TVN.

Wszyscy ludzie Ziobry w nowej KRS

Jedenastu z siedemnastu sędziów nowej Krajowej Rady Sądownictwa to ludzie zawdzięczający awans ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. A niektórzy o ten awans długo i bezskutecznie zabiegali między innymi z powodu dyscyplinarki na koncie albo niskiej oceny ich pracy w sądzie powszechnym. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Odroczone rozprawy, niepewność sędziów. Kto kieruje Sądem Najwyższym, kto orzeka?

Co najmniej 99 spraw w Sądzie Najwyższym znika z wokandy – to efekt decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, który przesłał do sądu pisma stwierdzające przejście z dniem 12 września w stan spoczynku siedmiu sędziów Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65. rok życia. Sędziowie, których dotyczy postanowienie prezydenta, z uwagi na dobro stron procesowych odstępują od orzekania – poinformował Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

Sędzia uzgadniała głos z ministrem? Nagranie z tajnego głosowania

Kulisy pracy powołanej przez polityków Krajowej Rady Sądownictwa, która wybierała kandydatów do Sądu Najwyższego. Jest nagranie z tajnego głosowania i pytanie, czy jedna z sędziów - Dagmara Pawełczyk-Woicka - uzgadniała swój głos z ministrem Zbigniewem Ziobrą. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Cimoszewicz: tu nie chodzi o los sędziów, ale o Polskę i o ustrój

Wyłączeni sędziowie powinni być konsekwentni. Muszą znaleźć siłę i przeciwstawić się bezprawiu. Ich ostateczną instancją powinno być ich sumienie - mówił w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz. - Wiem, że wielu z nich po prostu chce mieć święty spokój. Ale tu nie chodzi o ich los, a o Polskę i o ustrój - podkreślił były premier.

"W moim głębokim przekonaniu nadal jestem sędzią w stanie czynnym"

To okoliczność przekraczająca moją wyobraźnię - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Stanisław Zabłocki, sędzia Sądu Najwyższego. Skomentował w ten sposób zainteresowanie zastępcy rzecznika dyscyplinarnego prokuratorem w stanie spoczynku Wojciechem Sadrakułą w związku z prowadzeniem przez niego zajęć z młodzieżą na temat konstytucji.

"Ja także prowadziłam zajęcia na temat konstytucji". Mecenasi donoszą sami na siebie

Z przerażeniem uświadomiłem sobie, że również uczyłem młodzież szkolną na temat wartości zawartych w konstytucji - napisał na Facebooku mecenas Jacek Dubois. "Uprzejmie zawiadamiam, że ja także prowadziłam zajęcia na temat Konstytucji RP" - oświadczyła adwokat Anna Rakowska-Trela. To reakcja prawników na zainteresowanie zastępcy rzecznika dyscyplinarnego prokuratorem w stanie spoczynku Wojciechem Sadrakułą za prowadzenie zajęć z młodzieżą na temat ustawy zasadniczej.

Arcybiskup Gądecki o rozliczeniu Kościoła z pedofilii

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki ocenił, że zapowiedziany przez papieża Franciszka szczyt poświęcony problemowi pedofilii to dobry krok. Tam, gdzie nie ma szczerości, nie ma możliwości rozwiązania problemów – wyjaśnił.

Zachęcają turystów do sprzątania w Tatrach

Tatrzański Park Narodowy zainicjował akcję "Śmieci to temat podniosły – bez śmieci, bez śladu, bez wahania". Ma ona uwrażliwić turystów na problem zaśmiecania Tatr. Władze parku chcą, aby wszyscy odwiedzający góry stali się za nie odpowiedzialni.

Gersdorf o pożegnaniach z sędziami: popłakaliśmy się

Sędziowie Sądu Najwyższego, którzy otrzymali od prezydenta pisma stwierdzające ich przejście w stan spoczynku - mimo iż nie zgadzają się z tą decyzją - z uwagi na dobro stron procesowych odstępują od orzekania - poinformował Krzysztof Michałowski z biura prasowego Sądu Najwyższego. Pierwsza prezes Małgorzata Gersdorf powiedziała, że czwartkowe pożegnania z sędziami wyglądały "pięknie". - Popłakaliśmy się - dodała.

"Liczymy na to, że złodzieja ruszy sumienie i odda sprzęt Mateuszka"

Specjalna spacerówka, ortezy, buty do ortez, pasy i kamizelka. Bez tego życie niepełnosprawnego 7-latka jest bardzo trudne. Wszystko było zapakowane z tyłu samochodu, który ktoś ukradł z parkingu w Gdańsku. - Samochód jest na drugim planie. Liczymy na to, że złodzieja ruszy sumienie i odda sprzęt - apelują rodzice chłopca.