106 milionów, potem 116, a licznik wciąż nie chciał się zatrzymać

126 373 804 złote i 34 grosze. Dokładnie tyle udało się zebrać podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O rezultatach zbiórki poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej Jurek Owsiak, szef WOŚP. Zebrane pieniądze trafią m.in. na wyposażenie szpitalnych oddziałów położniczych.

Poseł PiS zrezygnował z członkostwa w partii

Szef wrocławskich struktury PiS, poseł Piotr Babiarz zrezygnował w członkostwa w partii. Podał, że jego decyzja podyktowana jest względami osobistymi. Nazwisko Babiarza od kilku miesięcy pojawia się w kontekście nieprawidłowości we wrocławskim PCK.

Jest rekord. Znamy ostateczny wynik zbiórki 26. Finału WOŚP

126 373 804 złote i 34 grosze. Dokładnie tyle udało się zebrać podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O rezultatach zbiórki poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej Jurek Owsiak, szef WOŚP. Zebrane pieniądze trafią m.in. na wyposażenie szpitalnych oddziałów położniczych. O godz. 19.25 Jurek Owsiak będzie gościem "Faktów po Faktach".

"Redukcja liczby wiceministrów byłaby dla mnie wyzwaniem"

Stanowisko pana premiera jest jasne. W przypadku ministrów konstytucyjnych nie będzie ani podwyżek, ani nagród - mówił Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki. Gość "Jeden na jeden" w TVN24, odnosząc się do zapowiadanej redukcji liczby wiceministrów powiedział, że ostateczna decyzja będzie należeć do szefa rządu.

Spadła ze skarpy, wylądowała na dachu

Straciła panowanie nad autem, zjechała z drogi. Potem staranowała płot i spadła ze skarpy. Jej auto wylądowało na dachu. Na szczęście 21-latka nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Gowin o ustawie o IPN: myślę o reinterpretacji, o ewentualnej korekcie

Dla mnie strategicznym partnerem są nie tylko Stany Zjednoczone. Dla mnie strategicznym partnerem w polityce zagranicznej Polski jest także Izrael - mówił Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki, komentując spór o nowelizację ustawy o IPN. Gość "Jeden na jeden" w TVN24, odnosząc się do reakcji amerykańskiej dyplomacji i napięcia w stosunkach Polska-USA stwierdził, że "to nie jest nic więcej, niż rysa".

Wicepremier Gowin o liście naukowców: to jest bunt drobnej cząstki środowiska

Spotkaliśmy się niedawno z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, przez wiele godzin analizowaliśmy fragment po fragmencie nowy projekt ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce - mówił w dogrywce "Jeden na jeden" wicepremier Jarosław Gowin. Protesty wobec swojej ustawy nazwał "buntem drobnej cząstki środowiska akademickiego, reprezentującej ten najbardziej feudalny sposób myślenia".

"Przypuszczam, że ta kategoria Żydów wcześniej lub później opuści nasz kraj!"

Gdy przemawiał w Sali Kongresowej, zebrani skandowali: śmielej! śmielej! Ale towarzysza Gomułki zachęcać nie było trzeba, bo państwowa machina uderzająca w Żydów była już wtedy rozpędzona. Przypomnimy, jak wyglądała propaganda, która doprowadziła do tego, że z kraju wyjechały tysiące osób. Słynne marcowe przemówienie I sekretarza KC PZPR stało się symbolem antysemickiej nagonki, ale na dobre trwała ona też w kontrolowanych przez władze mediach. Co pisała ówczesna prasa? O czym donosiły radio i telewizja i jaki to miało wpływ na Polaków? Cyprian Jopek przejrzał bogate archiwa z czasów PRL i rozmawiał z ludźmi, którzy w marcowych wydarzeniach brali udział.

"Zezwierzęcone typy biły z pasją". Jak zaczął się Marzec 1968

Dokładnie 50 lat temu - 8 marca 1968 roku - na Uniwersytecie Warszawskim odbył się wiec studentów zakończony brutalną interwencją milicji i "aktywu robotniczego". Od niego zaczęły się wydarzenia marcowe. Moralni zwycięzcy zostali wtedy pokonani. Po brutalnym stłumieniu buntu przez milicję, komunistyczna władza rozpętała antystudencką, antyinteligencką i antysemicką, brzemienną w skutki nagonkę.

Premier Morawiecki jedzie do Brukseli. Spotka się z Junckerem

W czwartek premier Mateusz Morawiecki uda się z wizytą do Brukseli, gdzie m.in. zaplanowano jego spotkanie z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem. Szef polskiego rządu ma przedstawić tak zwaną "białą księgę" dotyczącą zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Kijów wzywa Polskę do "krytycznego i konstruktywnego" dialogu

"Ukraińskie społeczeństwo jest zaniepokojone kontrowersyjnymi zmianami w ustawodawstwie Polski oraz manipulacyjną retoryką niektórych polskich polityków i urzędników" - ogłosiło MSZ Ukrainy w komunikacie skierowanym do władz Polski. Zapewniło jednocześnie, że uważa Polskę za kraj przyjazny oraz dobrego sąsiada i zaapelowało o uczciwy dialog na temat konfliktów ze wspólnej przeszłości.

Cimoszewicz: osad braku zaufania w stosunkach z Izraelem pozostanie na długo

Jeżeli PiS wycofa się z krańcowo niemądrych zmian w ustawie IPN-owskiej, to w relacjach z USA tego typu przeszkody ustaną - stwierdził w "Faktach po Faktach" TVN24 były premier i szef polskiej dyplomacji Włodzimierz Cimoszewicz. Dodał, że prawdopodobnie uda się wyjść z "krytycznej fazy" konfliktu z Izraelem, ale "osad braku zaufania zostanie na wiele lat".

Adam Michnik: nikt się nie spodziewał, że nagle całe pokolenie wypluje knebel

Nie wyjechałem z Polski, bo uważałem, że nie mogę się poddać. Byłem zdania, że wielu ludzi, którzy wyszli na wiec na uniwersytecie i dostali pałami za mnie, odczytaliby to jako rodzaj zdrady - przyznał w "Tak jest" w TVN24 Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" i opozycjonista z czasów PRL. Wspominał wydarzenia z marca 1968 roku.

Za wypadek Szydło odpowie na razie tylko kierowca seicento

Prokuratura zapewniała, że w sprawie wypadku limuzyny z kolumny Beaty Szydło policja zajmie się badaniem możliwego wykroczenia kierowcy BOR. Policja odpowiada, że sprawą się nie zajmuje. Prokuratura zajmuje się za to domniemaną winą kierowcy seicento, Sebastiana K., a pozostałe wątki chce ewentualnie zbadać dopiero po prawomocnym wyroku w jego sprawie. Wszystko po to, żeby - jak tłumaczy - nie ograniczać "swobody sądu w całościowej ocenie zdarzenia".

"Nowy skład KRS będzie w oczywisty sposób sprzeczny z określonym przez Konstytucję"

"Powołanie do Rady przez Sejm 15 sędziów jest jawnym złamaniem prawa zawartego w ustawie zasadniczej. Nadto nowy skład KRS będzie w oczywisty sposób sprzeczny ze składem Rady określonym przez Konstytucję" - podkreślili w oświadczeniu przesłanym redakcji tvn24.pl były I prezes Sądu Najwyższego profesor Adam Strzembosz i profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Prokuratura zabezpieczyła cały gruz z kamienicy. Szukają narzędzia zbrodni

Prokuratura przesłuchuje świadków, policjanci przeszukują gruzowisko. W zawalisku po kamienicy chcą znaleźć narzędzie zbrodni. - Zabezpieczyliśmy cały gruz. Jest on wywożony w miejsce, gdzie może być składowany i poddany szczegółowym oględzinom. Te cały czas prowadzimy - powiedziała w środę Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

"Uregulowanie sporu z USA ważniejsze niż spór z Izraelem". Onet ujawnia dokument MSZ

"Ze względu na znaczenie USA dla naszego bezpieczeństwa nie do przyjęcia jest sytuacja, kiedy prezydent czy premier mają zablokowane kontakty z głównym sojusznikiem" - miał napisać w ujawnionej przez onet.pl analizie Jan Parys, były już szef gabinetu ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza. Dokument miał powstać w MSZ w reakcji na notatkę polskiej ambasady w Waszyngtonie.

Bezwzględne więzienie dla właściciela "farmy grozy"

Na karę 2,5 roku bezwzględnego więzienia skazał Sąd Rejonowy w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) właściciela gospodarstwa oskarżonego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kilkudziesięcioma zwierzętami hodowlanymi. W 2013 roku obrońcy praw zwierząt odebrali mu 33 konie, siedem krów oraz trzy psy. Wszystkie były w fatalnym stanie, niektóre na skraju śmierci głodowej.

Wybuch miał zatuszować morderstwo? Media: Był o nią zazdrosny, ona winiła go za wypadek syna

On miał być zazdrosny o nowego partnera żony, ona miała go obwiniać o wypadek, w którym ucierpiał ich syn. Dlatego Tomasz J. zabił Beatę J., po czym wysadził kamienicę, by zatuszować zabójstwo. W sumie zginęło pięć osób. Kilka zostało rannych. O motywach i przebiegu działania domniemanego sprawcy pisze "Głos Wielkopolski". Bratowa Tomasza J. jednak nie dowierza, że wybuch mógł być celowy. Policja i prokuratura nie zdradzają szczegółów.

Kornel Morawiecki: premier powinien przeprosić za swoją wypowiedź

Premier przejęzyczył się w Monachium, uważam, że gdyby mówił po polsku, toby się nie przejęzyczył - podkreślał w Radiu ZET Kornel Morawiecki, szef koła Wolni i Solidarni i marszałek senior Sejmu, a także ojciec szefa polskiego rządu. W jego opinii premier nie przeprosił, ponieważ obawiał się, że "jego gest będzie odebrany jako ustępstwo Polski".