Wyczerpuje się powoli potencjał militarny w wojnie Izrael – Iran – mówił w programie "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24 gen. Stanisław Koziej, były szef BBN i były wiceszef MON. Jego zdaniem to Izrael jest bardziej przygotowany, jest silniejszy, ma większy potencjał. Ma skuteczniejszą broń, opanował terytorium Iranu akcjami specjalnymi, "działa swobodnie, tak jakby to było tuż za granicą u sąsiada". Gen. Koziej zauważył, że Izrael chyba po raz pierwszy ponosi takie straty cywilne. Obawia się, że USA z Rosją zawrą jakieś porozumienie i Amerykanie dostaną wolną rękę dla działań na Bliskim Wschodzie, a Rosja do działań na Ukrainie. - Nie wykluczałbym takiego scenariusza. Jeśli USA będą wciągnięte w wojnę na Bliskim Wschodzie, to ten scenariusz staje się jeszcze bardziej prawdopodobny - kontynuował. - To byłoby z wielkim ryzykiem dla nas i zupełnym sprzedaniem Ukrainy - tłumaczył gen. Koziej. Gość Konrada Piaseckiego uważa, że wojna w Ukrainie może trwać latami. - Rosja nie ma szans wygrania wojny, jeśli cały Zachód będzie wspierał Ukrainę - mówił.