100 największych miast po wyborach. Widać porażkę jednej partii

Źródło:
tvn24.pl
PKW: w ponownym głosowaniu wybrano 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast
PKW: w ponownym głosowaniu wybrano 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów miastTVN24
wideo 2/9
PKW: w ponownym głosowaniu wybrano 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów miastTVN24

Tylko w dziewięciu spośród 100 największych polskich miast wybory na prezydenta lub burmistrza wygrał kandydat związany z PiS. Największym takim ośrodkiem jest Jastrzębie-Zdrój, numer 43 na liście. W połowie największych ośrodków będzie rządzić samorządowiec związany w jakiś sposób z Koalicją Obywatelską.

Wybory samorządowe wymykają się nieco partyjnej polityce. W wielu miastach wygrali kandydaci, którzy startowali z własnych komitetów wyborczych. Niejednokrotnie pokonywali zarówno przeciwników z KO, jak i z PiS. Po analizie wyników w stu największych polskich miastach widać jednak dominację KO i porażkę partii Jarosława Kaczyńskiego. Polacy z dużych i średnich miast mają wyraźnie liberalne gospodarczo i lekko konserwatywne obyczajowo poglądy.

W pierwszej dziesiątce dominacja kandydatów związanych z Koalicją Obywatelską jest bezwzględna. Największym miastem, w którym kandydat KO lub popierany przez KO nie wygrał, jest Gdynia (dwunaste największe miasto w kraju). Zwyciężyła tam niezależna Aleksandra Kosiorek, a na drugim miejscu był Tadeusz Szemiot, startujący z poparciem KO.

W innych miastach z drugiej dziesiątki także górą są kandydaci KO, z przerwą na Częstochowę, gdzie wygrał Krzysztof Matyjaszczyk z Nowej Lewicy.

Największym miastem, w którym wygrał przedstawiciel popierany przez PiS, jest Jastrzębie-Zdrój, liczące sobie 88 tysięcy mieszkańców. Miastem będzie rządził Michał Urgoł. Ta miejscowość to numer 43 na liście najludniejszych polskich miast. Poza tym kandydaci PiS lub w jakiejś formie przez tę partię popierani wygrali w Siedlcach, Chełmie, Mielcu, Tomaszowie Mazowieckim, Stalowej Woli, Dębicy, Tarnobrzegu i Otwocku.

ZOBACZ: Kobiety będą rządzić w siedemnastu miastach prezydenckich w Polsce.

Według naszych obliczeń ze stu największych polskich miast - od Warszawy po Skarżysko-Kamienną - w równo połowie rządzić będzie kandydat, który albo startował z komitetu Koalicji Obywatelskiej, albo miał mniej lub bardziej formalne poparcie partii Donalda Tuska.

Reelekcję w wyborach uzyskali m.in.: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, rządząca Gdańskiem Aleksandra Dulkiewicz, sprawująca władzę w Łodzi Hanna Zdanowska, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Na swoim stanowisku niezmiennie pozostaje też prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, zasiadający w fotelu prezydenta Radomia Radosław Witkowski, urzędujący w Bielsku-Białej Jarosław Klimaszewski, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, prezydent Rybnika Piotr Kuczera, rządzący Płockiem Andrzej Nowakowski, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, prezydent Konina Piotr Korytkowski, prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk, burmistrz Rumi Michał Pasieczny, burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz, prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, a także rządzący od czterech kadencji w Białymstoku Tadeusz Truskolaski.

Kolejne kadencje wywalczyli też, popierani przez KO, lecz startujący z własnych komitetów: prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, prezydent Katowic Marcin Krupa, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, sprawujący władzę od 2006 roku prezydent Szczecina Piotr Krzystek, urzędujący od dwóch kadencji prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, prezydent Żorów Waldemar Socha, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska oraz rządzący w Pabianicach od 2014 roku Grzegorz Mackiewicz.

Z ramienia Koalicji Obywatelskiej w fotelach prezydentów po raz pierwszy zasiądą: poseł Platformy Obywatelskiej Aleksander Miszalski (Kraków), dotychczasowy wiceprezydent Torunia Paweł Gulewski, doradczyni wojewody świętokrzyskiego Agata Wojda (Kielce), dyrektor gabinetu marszałka województwa śląskiego Katarzyna Kuczyńska-Budka (Gliwice), przewodniczący Rady Miasta Olsztyna Robert Szewczyk, prawniczka i działaczka samorządowa Agnieszka Rupniewska (Zabrze), radny Zielonej Góry Marcin Pabierowski, były wiceprezydent Tychów Maciej Gramatyka, dotychczasowy wiceprezydent Elbląga Michał Missan, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie Jakub Kwaśny, komisarz Piły Beata Dudzińska, Juliusz Wiernicki (Piotrków Trybunalski), Michał Powałowski (Gniezno), poseł Grzegorz Rusiecki (Leszno), wiceprzewodniczący Rady Miasta Pruszkowa Piotr Bąk oraz działaczka samorządowa Anna Nemś (Zawiercie). W roli prezydenta zadebiutuje również radny Maciej Kupaj, który wygrał z Tadeuszem Krzakowskim, sprawującym władzę w Legnicy od przeszło 22 lat, a także Tomasz Sobieraj z PO, który został prezydentem Koszalina.

Nowy na stanowisku prezydenta Zamościa będzie zaś - startujący z własnego komitetu, lecz popierany przez Koalicję Obywatelską - Rafał Zwolak. W roli prezydenta Ostrowa Świętokrzyskiego zadebiutuje też dotychczasowy wiceprezydent Artur Łakomiec, z kolei Raciborza - Jacek Wojciechowicz.

Im większe miasto, tym to poparcie jest pewniejsze. W pierwszej trzydziestce kandydaci związani z KO nie wygrali tylko w Gdyni (niezależna Aleksandra Kosiorek pokonała kandydata KO), w Częstochowie (wygrał Krzysztof Matyjaszczyk z Lewicy, KO wystawiła Łukasza Banasia), w Rudzie Śląskiej i w Gorzowie Wielkopolskim.

W sumie w 30 na 100 największych ośrodków wygrali kandydaci, którzy nie mieli poparcia żadnej z dużych partii politycznych. Tak było na przykład we wspomnianej już Gdyni, a także w Rudzie Śląskiej, Gorzowie Wielkopolskim, Dąbrowie Górniczej, Chorzowie czy Jaworznie. A z mniejszych miejscowości, chociażby w Skarżysku-Kamiennej, Radomsku czy Krośnie. Niewiele brakowało, by na tej liście znalazł się też Kraków, ale niezależny Łukasz Gibała minimalnie przegrał z Aleksandrem Miszalskim, posłem KO.

Co najmniej sześcioma prezydentami w pierwszej setce może się pochwalić Lewica. Od 2010 prezydentem Częstochowy jest Krzysztof Matyjaszczyk. W Sosnowcu wygrał Arkadiusz Chęciński, wspólny kandydat Lewicy i Koalicji Obywatelskiej, a we Włocławku senator Krzysztof Kukucki. Kandydaci popierani przez Lewicę wygrali też w Głogowie, Będzinie i Świdnicy. Do tej listy można ewentualnie doliczyć Słupsk, gdzie zwyciężyła następczyni Roberta Biedronia Krystyna Danilecka-Wojewódzka oraz Dąbrowę Górniczą, gdzie kolejną kadencję rządził będzie jeden z najbardziej progresywnych prezydentów w Polsce Marcin Bazylak, były członek SLD.

Prezydenta mają także Trzecia Droga (Legionowo), Konfederacja (Bełchatów) i Polska Jest Jedna (Siemianowice Śląskie).

Druga tura wyborów samorządowych

W głosowaniu 7 kwietnia wybrano 1728 wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Tam, gdzie w pierwszej turze nie udało się wybrać nowego gospodarza, w niedzielę 21 kwietnia odbyła się wyborcza dogrywka.

Tak było w 748 miejscach w Polsce, gdzie odbyła się druga tura wyborów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Wyborcy wybierali spośród 1 489 kandydatów, w tym w siedmiu gminach i miastach, w których w ponownym głosowaniu brał udział jeden kandydat.  

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki ze stu procent obwodów głosowania (11 888 na 11 888) w drugiej turze wyborów samorządowych. Frekwencja wyborcza - według tych danych - wyniosła 44,06 procent. Uprawnionych do głosowania było ponad 12 milionów osób.

Czytaj też: Jak przebiegało głosowanie i ilu uprawnionych zagłosowało w II turze.

PKW: w ponownym głosowaniu wybrano 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast
PKW: w ponownym głosowaniu wybrano 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów miastTVN24

Kandydaci w wyborach samorządowych zdecydowanie rzadziej niż w parlamentarnych chwalą się przynależnością partyjną. Zdecydowana większość do wyborów szła jako kandydaci bezpartyjni startujący z własnym komitetów wyborczych. Mniej chętnie po zwycięstwie w jesiennych wyborach parlamentarnych Koalicji 15 października klubowymi barwami chwalili się kandydaci Prawa i Sprawiedliwości.

Autorka/Autor:Piotr Kozanecki

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Co najmniej kilkadziesiąt osób zginęło podczas niedzielnego ataku powietrznego Izraela na Rafah w Strefie Gazy - donoszą zagraniczne agencje, powołując się na informacje palestyńskich lekarzy. Pociski miały spaść między innymi na namioty dla wysiedleńców.

Izraelskie pociski spadły na Rafah. Wielu zabitych i rannych

Izraelskie pociski spadły na Rafah. Wielu zabitych i rannych

Źródło:
tvn24.pl
Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jeżeli zostanę prawidłowo, zgodnie z prawem poinformowany i zostanie mi to (wezwanie) doręczone, to stawię się na komisji śledczej - powiedział były prezes Orlenu Daniel Obajtek, obecnie kandydat PiS do europarlamentu. Przekonywał, że ma "bardzo dużo do powiedzenia w wielu kwestiach", a szef komisji do spraw afery wizowej Michał Szczerba "będzie żałował" zaproszenia go na przesłuchanie. - Ale w swoim czasie, bo teraz jestem zajęty wyborami - dodał.

Obajtek zabrał głos w sprawie wezwania przed komisję śledczą

Obajtek zabrał głos w sprawie wezwania przed komisję śledczą

Źródło:
PAP

406 kilogramów kokainy przejęto na jachcie płynącym po Zatoce Biskajskiej pod polską banderą - przekazała w niedzielę francuska prefektura morska na Atlantyku. By uniemożliwić skonfiskowanie ładunku, załoga podpaliła jednostkę, chcąc zatopić łódź. Ten plan się jednak nie powiódł.

Kilkaset kilogramów kokainy na jachcie pod polską banderą

Kilkaset kilogramów kokainy na jachcie pod polską banderą

Źródło:
PAP

Nazywają siebie Peaky Blinders. Gdy wybuchła wojna, wyszli na ulice w cywilnych ubraniach, ale z bronią w dłoniach, by strzec swoich domów. Ołeksandr, ich dowódca, mówi, że wyglądali jak bohaterowie słynnego serialu o gangsterach z Birmingham. To oni, wykorzystując drony, odpierają ofensywę rosyjskich wojsk w Charkowie.

Są postrachem rosyjskich wojsk. Oto ukraińscy Peaky Blinders

Są postrachem rosyjskich wojsk. Oto ukraińscy Peaky Blinders

Źródło:
BBC, PAP

Meksykańskie miasto Puebla nawiedziła potężna burza gradowa. Ulice zasypała miejscami półtorametrowa warstwa lodu. Do zjawiska doszło nagle, podczas trwającej w kraju fali upałów.

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Źródło:
Reuters, El Pais

W weekend w kilku stanach USA przeszły gwałtowne burze, którym towarzyszyły tornada. W Teksasie, Oklahomie i Arkansas zginęło łącznie co najmniej 14 osób. Kilkadziesiąt zostało rannych, wiele przetransportowano do szpitali. Żywioł niszczył domy, zrywał linie energetyczne i łamał drzewa. Zniszczenia są tak ogromne, że służby miały trudności z dotarciem do poszkodowanych.

Nie żyje co najmniej 14 osób, wielu rannych w szpitalach

Nie żyje co najmniej 14 osób, wielu rannych w szpitalach

Źródło:
PAP, ABC News, Associated Press

Od ponad 300 lat leży na dnie morza wraz ze skarbem, którego wartość szacowana jest nawet na 16 miliardów funtów (80 miliardów złotych). Teraz kolumbijski rząd rozpoczyna badania nad "świętym Graalem wśród wraków". W ramach projektu archeologicznego w głębiny wysłane zostaną sondy, które ocenią, jaki materiał archeologiczny znajduje się na dnie Morza Karaibskiego.

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

Źródło:
BBC

Trybunał Konstytucyjny przekracza swoje uprawnienia. Działa na wyraźne zlecenia - powiedział w niedzielę w "Faktach po Faktach" sędzia Wojciech Hermeliński. Profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego ocenił, że obecne działania TK "są pozbawione podstawy prawnej". - Trybunał wydaje postanowienia, które nie mają żadnego związku z kompetencjami - stwierdził.

"Trybunał działa na wyraźne zlecenia, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom"

"Trybunał działa na wyraźne zlecenia, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom"

Źródło:
TVN24

W wyniku turbulencji podczas lotu liniami Qatar Airways dwanaście osób odniosło obrażenia - podało lotnisko w Dublinie, gdzie samolot wylądował. Na płycie pojawiły się służby ratunkowe, by pomóc poszkodowanym.

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Źródło:
tvn24.pl

Ubiegający się o reelekcję prezydent Litwy Gitanas Nauseda prowadzi w drugiej turze wyborów prezydenckich. Podane w niedzielę wstępne wyniki Głównej Komisji Wyborczej pokazują, że zdobył on około 80 procent głosów, a jego rywalka, premier Ingrida Szimonyte - około 20 procent. Szimonyte uznała swoją porażkę.

Gitanas Nauseda może zachować urząd. Duża przewaga

Gitanas Nauseda może zachować urząd. Duża przewaga

Źródło:
PAP

Zaufana prokuratura Zbigniewa Ziobry w trzy tygodnie umorzyła sprawę dotyczącą sprzedaży nagrań z afery taśmowej Rosjanom - napisał "Newsweek". Umorzenie - jak podaje tygodnik - odbyło się "po cichu", a sprawa "toczyła się poza kontrwywiadem i prokuratorami wyspecjalizowanymi do walki ze szpiegostwem".

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Źródło:
"Newsweek", TVN24

Jeszcze w maju na termometrach zobaczymy prawie 30 stopni. A jakie wartości przyniesie nam pierwszy miesiąc meteorologicznego lata? Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Źródło:
tvnmeteo.pl

Zmarła Ludwika Wujec, opozycjonistka z czasów PRL, fizyczka i nauczycielka, żona legendy Solidarności, byłego posła i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Henryka Wujca. O jej śmierci poinformował syn Paweł Wujec. Miała 83 lata.

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

"Piękny pokaz ignorancji", "chyba nie do końca Pan wie jak działa izolacja", "zamieszkaj pan w namiocie" - to reakcje internautów na wpis publicysty Jana Pospieszalskiego. Ironizował w nim, że z powodu ocieplenia klimatu nie ma potrzeby ocieplania budynków, które ma rzekomo narzucać Unia Europejska w dyrektywie budynkowej. Wyjaśniamy, o co chodzi w dyrektywie, a ekspert tłumaczy, dlaczego potrzebna jest termomodernizacja budynków.

"Temperatury rosną, planeta płonie". Po co jednak ocieplać budynki. Wyjaśniamy

"Temperatury rosną, planeta płonie". Po co jednak ocieplać budynki. Wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24

Przesiewowe badania w ramach pierwszej takiej akcji w Polsce - "Lipidogram dla pierwszaka" - trwały od listopada ubiegłego roku do marca tego roku. Wzięło w nich udział prawie 700 uczniów klas pierwszych z zabrzańskich szkół podstawowych. U 15 procent uczniów stwierdzono podwyższone stężenie cholesterolu, i to częściej u dzieci szczupłych.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

67-letni sternik zginął na jeziorze Śniardwy po tym, jak maszt jego żaglówki zahaczył o linię energetyczną. Mężczyzna został porażony prądem. Do szpitala trafili: kobieta, która była na pokładzie jachtu oraz świadek zdarzenia, który ruszył na pomoc.

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Igor Ostrowski odszedł w wieku 53 lat. Prawnik, ekspert rynku telekomunikacji i nowych technologii. Był wiceministrem w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, pełniącym tę funkcję w rządzie Donalda Tuska w latach 2011-2012.

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Źródło:
tvn24.pl

Mamy nadzieję, jak każda inna rodzina dzieci zaginionych, że nasze ukochane dziecko żyje - mówili w TVN24 rodzice Krzysztofa Dymińskiego, który zaginął w maju ubiegłego roku. - Nie możemy się poddawać - podkreślali.

Od roku szukają syna. "Dużo jest emocji od razu, adrenalina, sucho w ustach"

Od roku szukają syna. "Dużo jest emocji od razu, adrenalina, sucho w ustach"

Źródło:
TVN24

Do Bangladeszu zbliża się cyklon Remal. Z przybrzeżnych terenów ewakuowano prawie 800 tysięcy osób. Służby meteorologiczne wydały alert najwyższego stopnia. Żywioł zagraża też sąsiadującym regionom Indii.

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Źródło:
PAP, AP, Reuters

Stanisław Tyszka, poseł Kofederacji, powiedział, że dostawał propozycje, by "skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości". - To była korupcja polityczna - stwierdził i zadeklarował, że jest gotowy do współpracy z prokuraturą i ewentualną komisją śledczą w tej sprawie. Zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi więcej szczegółów.

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Źródło:
TVN24

W miejscowości Humniska w gminie Brzozów na Podkarpaciu w czasie prac przydomowych doszło do tragicznego wypadku. Zginęło czteroletnie dziecko. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, jaslo365.pl
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Bił i kopał ją tak długo, aż zakatował na śmierć. Były członek kazachskiego rządu Kuandyk Biszymbajew został w maju uznany winnym zabójstwa swojej żony. Ich małżeństwo, które trwało niecały rok, było naznaczone przemocą. Proces polityka, który śledził przed telewizorami cały kraj, rzucił światło na piekło kobiet w Kazachstanie. Na jego fali milczenie przerywają kolejne ofiary. Są już pierwsze zmiany w prawie, ale to na razie bardzo mały krok.

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Źródło:
BBC, PAP

Nie da się policzyć, ile kobiet zbadało w sobotę swoje piersi, ile z nich dowiedziało się, że potrzebna jest pilna wizyta u lekarza. Na pewno wiele, bo aż w 90 miejscowościach polskie Amazonki uczyły chętne osoby, jak robić badania profilaktycznie w kierunku raka piersi. W niedzielę Dzień Matki. Akcja odbyła pod hasłem "Badamy nie tylko Mamy".

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Źródło:
Fakty TVN

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk, wypowiadając się o zagrożeniach ze strony Rosji, zapewniał w wywiadzie radiowym, że Unia Europejska jest największą gospodarką świata. Sprawdziliśmy, czy polityk ma rację.

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Źródło:
Konkret24

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Agata Wolna, prezenterka TVN24, opowiedziała w studiu o swojej książce - "Alemama, czyli historia z życia wzięta". - Próbuję odczarować idealne macierzyństwo, które trzeba włożyć między bajki, bo czegoś takiego nie ma - mówiła. Książka - kierowana zarówno do dzieci, jak i rodziców - zdobyła Nagrodę Rodziców 2024.

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiada o filmie "Furiosa: Saga Mad Max", który trafił właśnie do kin. Mówi o nagraniach, za które przepraszał raper Sean "Diddy" Combs. Opowiada też o filmie "Gaga Chromatica Ball", który od dziś można obejrzeć w serwisie HBO Max. Film to zapis spektakularnego koncertu Lady Gagi w Los Angeles.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl