Bałaklija odbita z rąk Rosjan. "Od pół roku modliliśmy się"

Autor:
tas\mtom
Źródło:
tsn.ua, tvn24.pl
Uwolniona Bałaklija, ludzie reagują na ukraińskich żołnierzy
Uwolniona Bałaklija, ludzie reagują na ukraińskich żołnierzy TVN24
wideo 2/9
TVN24 Uwolniona Bałaklija, ludzie reagują na ukraińskich żołnierzy

W ukraińskich portalach społecznościowych pojawiły się nagrania mieszkańców okupowanej do niedawna Bałaklii w obwodzie charkowskim, reagujących na widok żołnierzy ukraińskich, którzy odbili miejscowość z rąk Rosjan. Ludzie nie ukrywali swoich emocji, łez, dziękowali za to, że "znów są w Ukrainie".

27-tysięczna Bałaklija została wyzwolona w czwartek. Na nagraniu, opublikowanym na portalach społecznościowych, ukraińscy żołnierze stoją na rozłożonej fladze rosyjskiej na dachu jednego z budynków. W tle powiewa wywieszona przez nich flaga ukraińska.

Na ukraińskich portalach społecznościowych są publikowane nagrania mieszkańców uwolnionej Bałaklii, reagujących na widok żołnierzy ukraińskich. Ludzie nie ukrywają swoich emocji, łez, dziękują za to, że "znów są w Ukrainie".

"Zuchy, chłopcy! Od pół roku modliliśmy się"

Na jednym z nagraniu mieszkańcy wychodzą z budynku, obejmują ukraińskich obrońców i zapraszają ich na placki. - Zuchy, chłopcy! Od pół roku modliliśmy się, abyście do nas wrócili - mówi ze łzami w oczach jedna z kobiet.

Wojskowi fotografowali się z mieszkańcami na tle ukraińskiej flagi, ale też radzili ludziom, by udawali się do schronów w przypadku ewentualnych rosyjskich ostrzałów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas\mtom

Źródło: tsn.ua, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Nexta

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości