Motolotnia przeleciała nad granicą i w lesie "zgubiła" cenny ładunek

Autor:
ms/gp
Źródło:
tvn24.pl/PAP
To nie była pierwsza "lotnicza" próba przemytu papierosów (wideo archiwalne)
To nie była pierwsza "lotnicza" próba przemytu papierosów (wideo archiwalne)TVN24 Łódź
wideo 2/9
TVN24 Łódź44-letni Ukrainiec został zatrzymany

41-letni Lesław S. usłyszał zarzut przemytu papierosów z Ukrainy przez zieloną granicę. Mężczyzna działał na Podkarpaciu. Przy pomocy motolotni miał przemycić prawie pięć tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Sprawa miała swój początek w październiku 2021 roku. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka znaleźli wtedy w lesie w miejscowości Końskie (powiat brzozowski) blisko pięć tysięcy paczek paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy.

- Nielegalny towar o szacunkowej wartości blisko 75 tysięcy złotych został zrzucony na niskiej wysokości z motolotni, która przyleciała z Ukrainy - informuje chorąży sztabowy Andrzej Bembenek z zespołu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

Pogranicznicy w przemycie znaleźli prawie pięć tysięcy paczek papierosów Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

W miejscu zrzutu nie było nikogo, ale w sąsiedztwie stał zaparkowany samochód. 

- Rozpoczął się długi proces śledztwa. W wyniku prowadzonych czynności udało się zebrać potrzebny materiał dowodowy i ustalić podejrzanego - relacjonuje Andrzej Bembenek.

Papierosy zabezpieczone przez straż graniczną Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Krośnie. Postawiła Lesławowi S., 41-letniemu mieszkańcowi powiatu sanockiego, zarzut organizowania przemytu towarów akcyzowych przez zieloną granicę. Mężczyźnie grozi za to grzywna nawet do 100 tysięcy złotych.

Autor:ms/gp

Źródło: tvn24.pl/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Pozostałe wiadomości