Słoweniec Anże Lanisek wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w Klingenthal. Najwyżej z Polaków - trzeci - był Dawid Kubacki. W zawodach wystąpi łącznie sześciu Biało-Czerwonych.
Trwają badania nad eksperymentalnym lekiem Lecanemab. Po 18 miesiącach testów nowy lek spowolnił u chorych postęp Alzheimera o 27 procent w porównaniu do grupy, która przyjmowała placebo. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
Francuz Axel Laurance (B&B Hotels-KTM) w piątek wygrał czwarty etap CRO Race 2022, odnosząc pierwsze zawodowe zwycięstwo w karierze. Tuż za nim finiszował lider wyścigu Włoch Jonathan Milan (Bahrain-Victorious), który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.
Kinga Rajda nie weźmie udziału w finałowym weekendzie Letniego Grand Prix 2022 w skokach narciarskich w Klingenthal. Po jej wycofaniu w polskiej kadrze z kobiet pozostała tylko Nicole Konderla. Oznacza to, że Biało-Czerwonych zabraknie w sobotnim konkursie drużyn mieszanych.
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg odniósł się do propagandowych działań Władimira Putina i ogłoszonej przez niego nielegalnej aneksji części Ukrainy.
"Сполучені Штати інвестують 288,6 млн. доларів у Польщу в рамках нового зовнішнього військового фінансування", - повідомляє прес-служба посольства США в Польщі.
Marcin J. został oskarżany o gwałt, znęcanie się nad kobietami, grożenie bronią, oszustwa, wyłudzanie kredytów. Dziś kieruje kancelarią oferującą usługi prawne.