Najnowsze

Najnowsze

Uważam, że listy popierające wybór członków do Krajowej Rady Sądownictwa powinny być ujawnione. Koniec, kropka - mówił w TVN24 wiceszef nowej KRS sędzia Wiesław Johann. Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO) zastanawiała się, "co takiego znajduje się na tych listach, że PiS z taką skrupulatnością, od tak wielu miesięcy, stara się tych list nie opublikować". - To jest jakaś wyjątkowa lista wstydu - ocenił Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15). - Decyzja jest w rękach pani marszałek Sejmu - stwierdził Tadeusz Cymański (SP). - Decyduje Sejm - wtórował mu europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Zabieg był od dawna zaplanowany. Wszystko jest w porządku - powiedziała we wtorek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS). Odniosła się w ten sposób do informacji o operacji prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Zapowiedziała, że "wkrótce wróci on do pracy".

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś w ostatniej chwili wycofał się ze złożenia rezygnacji. Źródła w PiS potwierdzają, że partia, służby i Banaś targują się. Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezes NIK próbuje wyjść z opresji z jak najmniejszą szkodą dla siebie i swojej rodziny - napisała we wtorek "Rzeczpospolita".

Konwój z pięcioma tygrysami, które pod koniec października utknęły na granicy polsko-białoruskiej, dojechał w poniedziałek do ośrodka w Villenie koło Alicante (Hiszpania). Tygrysy pokonały ponad 2600 kilometrów. Podróż zajęła im nieco ponad 42 godziny. "Teraz mogą spokojnie odpocząć w naszych przestronnych przestrzeniach" - napisała fundacja AAP Adwokaci Zwierząt (Animal Advocacy and Protection) na portalu społecznościowym. Jeden z nich nie zamierzał siedzieć w budynku, wybił szybę i wyszedł na wybieg.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Turcja sprzeciwi się natowskiemu planowi obrony dla państw bałtyckich i Polski, jeśli sojusznicy z NATO nie uznają kurdyjskich ugrupowań, z którymi walczy Ankara, za terrorystów. Przed wylotem na szczyt Sojuszu do Londynu Erdogan rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą.

Administracja prezydenta Donalda Trumpa chce wprowadzić odwetowe cła na francuskie towary w związku z podatkiem od obrotów dużych firm internetowych - zapowiedział w poniedziałek specjalny przedstawiciel USA do spraw handlu Robert Lighthizer.

Holenderska prokuratura podała, że strona rosyjska odmówiła ekstradycji Wołodymyra Cemacha, dowódcy brygady obrony przeciwlotniczej w opanowanej przez separatystów części obwodu donieckiego, który miał związek z zestrzeleniem malezyjskiego Boeinga i pozwoliła mu wyjechać. W tragedii samolotu zginęło 298 osób.

Tadeusz Kościński to zaufany człowiek premiera Mateusza Morawieckiego. Urodził się w Anglii, jest liberałem, który całe życie przepracował w bankach. "Bankster" - jak sam o sobie mówi. Dlaczego to właśnie on stanął na czele jednego z najważniejszych ministerstw? Materiał Arkadiusza Wierzuka w magazynie "Czarno na białym" TVN24.

Sędzia Paweł Juszczyszyn na pewno jest człowiekiem odważnym, czego dał wyraz. Jego zawieszenie rodzi wątpliwości - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" Maciej Mitera, rzecznik nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Dodał, że nie popiera pomysłu wprowadzenia ustawy, która miałaby zakazywać sędziom udziału w manifestacjach i sprzeciwiania się rządzącym. - Nie jestem zwolennikiem tworzenia prawa dla 25 osób - podkreślił.

It's the second act for Tom Hanks in his automotive relationship with Poland. This time the Hollywood actor joined in a charitable campaign to save a children psychiatric ward in Bielsko-Biała. Hanks purchased a Polish Syrena and restored it at his own expense. The car will be auctioned off in the spring and the proceeds will go to the hospital.

Polki coraz częściej się badają i dzięki temu coraz częściej udaje im się pokonać chorobę. Niestety z powrotem zdrowia nie zawsze wraca poczucie kobiecości. Zdecydowana większość kobiet, które wygrały z rakiem, nie decyduje się na rekonstrukcję piersi. To błąd - mówią lekarze i przypominają, że takie zabiegi są bezpłatne. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Ministerstwo Obrony Narodowej chce ściągnąć używane okręty podwodne ze Szwecji. Negocjacje już się rozpoczęły. Większość obecnie posiadanych jednostek trzeba będzie wycofać, zanim stocznie wybudują nowe. Eksperci, z którymi rozmawiało tvn24.pl, zwracają uwagę, że szwedzkie okręty nie będą tymczasowym rozwiązaniem. – Decyzję o zakupie nowych jednostek trzeba podjąć w najbliższym czasie – podkreślają.

Błagam obywateli Wielkiej Brytanii, by stanęli po mojej stronie, by pomogli mi walczyć - mówi Virginia Giuffre - Amerykanka, która twierdzi, że gdy miała 17 lat, została zmuszona do uprawiania seksu z brytyjskim księciem Andrzejem. W wywiadzie dla stacji BBC przekonuje, że tylko ona przedstawia prawdziwą wersję wydarzeń sprzed lat.

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Jimmy Carter ponownie trafił do szpitala. Ma to związek z zapaleniem dróg moczowych. W zeszłym tygodniu 95-letni były amerykański prezydent opuścił szpital po udanej operacji usunięcia krwiaka podtwardówkowego.