Najnowsze

Najnowsze

Niezachwiana wiara Wisły mimo porażki. "Jesteśmy w stanie odrobić straty"

- To był prawdziwy rollercoaster - przyznał po przegranym przez piłkarzy ręcznych Orlen Wisły meczu z duńskim GOG Handbold Gudme dyrektor klubu z Płocka Adam Wiśniewski. Chociaż wicemistrzowie Polski przegrywali już ośmioma bramkami, ostatecznie w rewanżowym starciu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej będą musieli odrobić tylko trzy.

Wiceprezydent Łodzi zawiesiła w obowiązkach dyrektora liceum, który wprowadził regulamin zakazujący używania symboli "nawiązujących do partii politycznych, stowarzyszeń i odnoszących się do działań politycznych". Na podstawie tych zapisów karani byli licealiści, którzy na zajęciach zdalnych używali symbolu błyskawicy ze Strajku Kobiet. 

Druga runda i koniec. Hurkacz nie zmierzy się z Djokoviciem

Na drugiej rundzie zakończył udział w turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo (pula nagród 2,082 mln euro) w grze pojedynczej Hubert Hurkacz. Rozstawiony z numerem 13. Polak 4:6, 1:6 uległ Danielowi Evansowi. Rywalem Brytyjczyka w 1/8 finału będzie lider światowego rankingu, Serb Novak Djoković.

Strażacy interweniowali w niedzielę przy ulicy Bukowej w Wodzisławiu Śląskim. - Wezwała nas pani, która spacerowała tam z psem. Usłyszała dziwne odgłosy ze studzienki kanalizacyjnej. Zajrzała do środka, a tam był mały dzik - opowiada Jacek Filas, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.