Ucieczkę przed policją zakończył się na przydrożnym drzewie

Kierowca był pijany
Pościg zakończył się na przydrożnym drzewie
Źródło: tvn24.pl

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 53-letniego mężczyznę z gminy Piaski, który wsiadł za kierownicę mając ponad dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze zauważyli, że jedno z aut jedzie wężykiem i chcieli je zatrzymać do kontroli. Wtedy kierowca zaczął uciekać. Ucieczkę zakończył na przydrożnym drzewie.

Policjanci - jak czytamy we wpisie opublikowanym na stronie świdnickich funkcjonariuszy w mediach społecznościowych - zauważyli osobowe audi, które nie trzymało prostego toru jazdy. Mężczyzna za kierownicą - jak zaznaczono - nie reagował na znaki i sygnały wydawane przez mundurowych do zatrzymania się i zaczął uciekać.

Mężczyzna próbował uciec przed policją
Mężczyzna próbował uciec przed policją
Źródło: Policja w Świdniku

Kilka kilometrów pościgu

Uciekający mężczyzna kilka kilometrów dalej stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i zderzył się z drzewem.

ZOBACZ REPORTAŻ "Ten płacz zostaje w głowie do końca życia" >>> 

Kierowca był pijany
Kierowca był pijany
Źródło: Policja w Świdniku

"Po przejechaniu kilku kilometrów na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Okazało się, że za kierownicą pojazdu znajduje się nietrzeźwy 53-latek z gminy Piaski. Wynik badania wykazał ponad dwa promile alkoholu w organizmie" - przekazują policjanci.

Do trzech lat więzienia i wizja utraty samochodu

Za jazdę po pijanemu, 53-latkowi może grozić do trzech lat więzienia. Obowiązujący od 14 marca br. art. 44b Kodeksu karnego wprowadził dodatkową formę przepadku, obejmującą przepadek pojazdu mechanicznego.

Czytaj też: Kiedy grozi nam konfiskata auta? Ministerstwo wyjaśnia wątpliwości

Przepadek jest orzekany przez sąd obowiązkowo, jeśli sprawca: - spowodował katastrofę, jej bezpośrednie niebezpieczeństwo lub wypadek, a stężenie alkoholu we krwi przekraczało 1 promil;

- prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, a stężenie alkoholu we krwi przekraczało 1,5 promila;

- prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu we krwi przekraczało 0,5 promila) w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów albo gdy sprawca był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo komunikacyjne popełnione w stanie nietrzeźwości.

Czytaj także: