Dwie kozy stały na przystanku. "Wyglądały, jakby czekały na autobus". Interweniowała policja
Na jednym z przystanków autobusowych w Rozprzy (woj. łódzkie) stały dwie kozy. Zwierzęta wyglądały tak, jakby czekały na autobus. Jak się okazało, uciekły swojemu właścicielowi, który był pijany.
Do zdarzenia doszło 7 listopada. Policjanci z komisariatu w Rozprzy otrzymali od mieszkańców informacje, że na jednym z przystanków stoją dwie białe kozy. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie.
Czytaj też: Koziołki błąkały się przy drodze, zamieszkały na terenie urzędu miejskiego. "Idealne jako kosiarki"
Policja: wyglądałaby jakby czekały na autobus
- Rogate zwierzęta stały w wiacie przystankowej i wyglądały tak, jakby czekały na autobus. Mundurowi od razu rozpoczęli działania, aby ustalić właściciela zwierząt. Wraz z przedstawicielami lokalnego samorządu dotarli do mieszkańca Rozprzy. Okazało się, że jest tak nietrzeźwy, że jego stan uniemożliwia mu opiekę nad zwierzętami - przekazuje oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, asp. sztab. Izabela Gajewska.
Kozami zaopiekowali się pracownicy urzędu. Ich właściciel odpowie za popełnione wykroczenie, które mówi, że "kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do tysiąca złotych albo karze nagany".
Autorka/Autor:pk/tam
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: KM Policji w Piotrkowie Trybunalskim
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Loty z Warszawy do Londynu na lotnisko Heathrow zostały odwołane. Jak przekazał rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski, powodem jest awaria zasilania. Według służb prasowych Heathrow, lotnisko ma być zamknięte do północy z piątku na sobotę w związku z pożarem podstacji elektrycznej.
W Londynie doszło do pożaru podstacji elektrycznej, który zaopatruje w energię lotnisko Heathrow. Port lotniczy został zamknięty na cały dzień. Zgodnie z harmonogramem w piątek na Heathrow miało lądować lub startować łącznie 1351 samolotów.
Paraliż na Heathrow. Wpłynie na ponad 1300 lotów
Nie ma żadnych przesłanek merytorycznych do wyłączenia prokurator Ewy Wrzosek od postępowania w sprawie "dwóch wież" - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 prokurator krajowy Dariusz Korneluk. Oświadczył również, że "dzisiaj to nie politycy będą decydowali, który prokurator prowadzi postępowanie".
Prokurator krajowy: nie ma przesłanek do wyłączenia Wrzosek z postępowania
"Poradnik kryzysowy" powinien zachęcać obywateli do posiadania zapasów gotówki na wypadek kryzysu - rekomenduje Koalicja dla Gotówki w piśmie skierowanym do ministra spraw wewnętrznych. - Gotówka w sytuacjach kryzysowych jest bardzo ważnym wyposażeniem obywatela - uważa Rafał Górski, prezes Instytutu Spraw Obywatelskich.
Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze o zlikwidowaniu resortu edukacji. Prezydent de facto pogrzebał ministerstwo - pisze AFP. Trump ogłosił wcześniej w czwartek, że zadaniem szefowej departamentu Lindy McMahon jest zlikwidowanie własnego stanowiska.
Trump "de facto pogrzebał ministerstwo". Departament do likwidacji
1121 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. Brytyjskie ministerstwo obrony podało, że od rozpoczęcia inwazji na pełną skalę przeciwko Ukrainie w lutym 2022 roku siły zbrojne Rosji straciły około 900 tysięcy żołnierzy, w tym 200-250 tysięcy z nich zginęło. To największe straty Rosji od II wojny światowej. Oto najważniejsze wydarzenia minionej doby dotyczące wojny w Ukrainie.
- Można być opozycją przeciwrządową, ale nie przeciwpolską - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł KO Janusz Lewandowski. Komentował głosowanie nad sejmową uchwałą w sprawie bezpieczeństwa RP, przeciwko której byli posłowie PiS i Konfederacji.
"Olbrzym budzi się". Potencjał "10-krotnie większy niż Rosji"
Sejm przyjął uchwałę w sprawie bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Węgry jako jedyne w Unii Europejskiej nie poparły integralności terytorialnej Ukrainy. Wołodymyr Zełenski odrzucił możliwość przejęcia ukraińskich elektrowni atomowych przez USA. Chiny wykonały egzekucję na czterech Kanadyjczykach. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w piątek 21 marca.
Sejm o bezpieczeństwie, Węgry osamotnione, sprzeciw Zełenskiego
Elon Musk przyjedzie do Pentagonu, gdzie zostanie poinformowany o planie sił zbrojnych USA dotyczącym ewentualnej wojny z Chinami - podał "The New York Times". Jak wskazuje dziennik, udzielenie mu dostępu do najpilniej strzeżonych tajemnic wojskowych rozszerza jego rolę doradcy prezydenta Donalda Trumpa, która i tak jest już niezwykle szeroka.
Organizatorzy festiwali i innych, podobnych imprez, a nawet pchlich targów, odwołują wydarzenia w Niemczech - pisze dziennik "Bild". Powodem jest brak odpowiednich środków bezpieczeństwa przed ewentualnymi atakami. Gazeta zauważa, że po niedawnych atakach w Magdeburgu i Monachium wprowadzono bardziej rygorystyczne wymogi. "Koszty dodatkowe to kwoty pięcio- lub sześciocyfrowe. Za dużo dla większości organizatorów i gmin" - napisał "Bild".
W Niemczech strach, brak pieniędzy i odwoływanie imprez
Prezydent USA Donald Trump przekazał, że Stany Zjednoczone "w najbliższym czasie" podpiszą z Ukrainą umowę w sprawie tamtejszych złóż minerałów. Miało to nastąpić pod koniec lutego, ale wówczas w Białym Domu doszło do kłótni z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
Trump: w najbliższym czasie podpiszemy umowę z Ukrainą w sprawie minerałów
Tłum demonstrujących zebrał się przed siedzibą władz miejskich w Stambule, by zaprotestować przeciwko zatrzymaniu opozycyjnego burmistrza tej metropolii Ekrema Imamoglu. Ekspert do spraw Turcji Karol Wasilewski ocenił, że tureckie władze mają poczucie, że w obecnych warunkach międzynarodowych jej znaczenie wzrasta i może sobie pozwolić na więcej.
Były minister obrony, poseł PiS Mariusz Błaszczak został wezwany przez Wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie na piątek na godzinę 10 w celu ogłoszenia mu zarzutu i przesłuchania go w charakterze podejrzanego - poinformował prokurator, podpułkownik Marcin Maksjan.
Dziś przesłuchanie Błaszczaka. Ma usłyszeć zarzut
1121 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. Brytyjskie ministerstwo obrony podało, że od rozpoczęcia inwazji na pełną skalę przeciwko Ukrainie w lutym 2022 roku siły zbrojne Rosji straciły około 900 tysięcy żołnierzy, w tym 200-250 tysięcy z nich zginęło. To największe straty Rosji od II wojny światowej. Oto najważniejsze wydarzenia minionej doby dotyczące wojny w Ukrainie.
W konkluzjach szczytu unijnych przywódców znalazło się wezwanie do szybkiego wdrożenia planu dozbrajania Unii Europejskiej w ciągu najbliższych pięciu lat. Jak oceniono, silniejsza Wspólnota w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa globalnego.
Szybko dozbroić Wspólnotę. Wezwanie przywódców
Przywódcy Polski, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii i Kanady mają spotkać się w Paryżu w przyszłym tygodniu, aby dyskutować o Ukrainie - poinformowała agencja Bloomberg, a za nią Reuters. W czwartek w Wielkiej Brytanii odbyło się tymczasem spotkanie wysokiej rangi wojskowych z ponad 20 krajów. Według premiera Keira Starmera, który z nimi rozmawiał, plan zawieszenia broni i gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy "nabiera kształtów".
W piątek wieczorem na uroczystej gali w muzeum POLIN ogłoszeni zostaną laureaci Nagrody Mariusza Waltera. Wyróżnienie to jest "wskazaniem kierunku, w którym polskie media powinny się rozwijać i jakie wartości reprezentować". Wśród nominowanych są Jakub Sobieniowski z "Faktów" TVN oraz dziennikarz TVN24 Piotr Świerczek.
Dziś poznamy laureatów Nagrody Mariusza Waltera
Przyroda zaczęła się budzić do życia, a to oznacza jedno – nadeszła długo wyczekiwana wiosna. Już od kilku tygodni na trawnikach można zaobserwować kwitnące przebiśniegi i krokusy, w oddali coraz częściej można usłyszeć radosny śpiew ptaków. Zmianę pory roku zwiastowały też coraz dłuższe i coraz bardziej słoneczne dni.
Mamy wiosnę! Pokażcie, jak rozkwita wasze otoczenie
Ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz zaproponowała w czwartek nałożenie jednorazowego podatku od nadzwyczajnych zysków banków. - Taki podatek można by było na przykład przeznaczyć na obronność - stwierdziła.
Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego od wyroku sądu okręgowego, w którym uchylono decyzję przewodniczącego o nałożeniu na Radio ZET kary na za rzekome szerzenie dezinformacji. - Dziś otrzymaliśmy mocne potwierdzenie, że arbitralne traktowanie mediów i próby ich zastraszania nie będą tolerowane - skomentował decyzję Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET.
W Chinach przeprowadzono egzekucję na czterech Kanadyjczykach, którzy byli oskarżeni o handel narkotykami. Poinformowała o tym ministra spraw zagranicznych Kanady Mélanie Joly. - Zdecydowanie potępiamy egzekucje - podkreśliła. Chiny zaapelowały natomiast o "zaprzestanie wygłaszania nieodpowiednich uwag".
Chiny wykonały egzekucję na czterech Kanadyjczykach. MSZ "zdecydowanie potępia"
- PiS buduje absolutnie fałszywą narrację, która ma powiedzieć, że to, że się Europa zbroi, jest wypychaniem Stanów Zjednoczonych z NATO - mówiła w "Kropce nad i" w TVN24 Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka Koalicji Obywatelskiej, odnosząc się do głosowania w Sejmie nad uchwałą dotyczącą bezpieczeństwa Polski. - Gdyby dzisiaj ta uchwała nie została podjęta, najbardziej cieszyliby się z tego Putin i Orban - dodał Tomasz Trela, poseł Nowej Lewicy.
"Skrajny cynizm", "najbardziej by się cieszył Putin i Orban"
Z synem był w szpitalu i tam zaraził się błonicą. Gdy wrócili, już w domu, najpierw poczuł ucisk w gardle, jakby ktoś trzymał go za szyję. Wkrótce pojawiła się gorączka i ból mięśni. Pan Adam trafił do szpitalnej izolatki. W rozmowie z reporterkami "Uwagi!" TVN mówi, że czuje się coraz lepiej i podkreśla, jak ważne są szczepienia. Dzięki nim jego syn i żona są zdrowi.
Sąd ogłosił wyroki wobec 29 członków tzw. mafii śmieciowej. Najsurowsza kara to osiem lat pozbawienia wolności. Działali co najmniej od 2017 roku. Na terenie całego kraju śledczy zlokalizowali 11 nielegalnych składowisk, na których znajdowały się między innymi metalowe beczki i plastikowe pojemniki, wypełnione chemikaliami. Łącznie zgromadzili aż 4000 ton toksycznych odpadów. Wyrok jest nieprawomocny.
Zarabiali miliony na nielegalnych składowiskach niebezpiecznych odpadów. Dziś usłyszeli wyroki
- Źródło:
- Fakty po Południu TVN
Prokurator Ewa Wrzosek złożyła do prokuratora krajowego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o opublikowanie na jednym z profili dokumentu zawierającego jej dane osobowe. Zrobiła to powiązana z mediami bliskimi PiS dziennikarka Dorota Kania.
Prokurator Wrzosek złożyła zawiadomienie w sprawie ujawnienia jej danych
Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku rozpoczyna zwolnienia grupowe. W pierwszym etapie obejmą one około 100 osób, a docelowo nawet 350. - Mamy bardzo dużą konkurencję ze strony dostawców spoza Unii Europejskiej, gdzie koszty energii, pracy i koszty administracyjne są dużo niższe - wyjaśnił Andrzej Zbróg, dyrektor do spraw zasobów ludzkich.
- Nowa odsłona programu Czyste Powietrze rusza z początkiem kwietnia - zapowiedziała w czwartek minister klimatu Paulina Hennig-Kloska. W programie znajdzie się między innymi obowiązkowy audyt energetyczny przed wykonaniem termomodernizacji, nie będzie też dotacji do kotłów gazowych.
Opozycja grzmi, że Niemcy "zalewają nas migrantami". Pozyskane przez Konkret24 statystyki tego nie potwierdzają. Owszem, wzrosła liczba cudzoziemców zawracanych z granicy niemiecko-polskiej, ale są to przede wszystkim Ukraińcy. Natomiast wśród deportowanych z Niemiec do Polski dominują... Polacy.
Ilu migrantów odsyłano z Niemiec do Polski? Mamy dane
W gminie marzyli o "przedsionku ekstraklasy", trenerom płacono z pieniędzy na oświatę
Michał Fuja z "Superwizjera" oraz Tomasz Słomczyński i Piotr Szymanek z tvn24.pl znaleźli się wśród laureatów Wirtuali, nagród przyznawanych przez serwis wirtualnemedia.pl. Statuetki rozdano łącznie w 14 kategoriach, a nominacje otrzymali także inni dziennikarze TVN i tvn24.pl.
Dziennikarze TVN i tvn24.pl z nagrodami Wirtuale 2025
Kto chciał skazania byłego szefa ABW?
Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka bestsellerowych "Chłopek", zagroziła wydawcy książki sądem, z powodu dysproporcji w zarobkach, związanych z sukcesem książki. - Przez 15 lat pisania nie miałam ubezpieczenia emerytalnego, pierwszy raz stać mnie na wynajęcie prawnika. Cała ta sytuacja jest wynikiem patologii na rynku książki - mówi pisarka w rozmowie z tvn24.pl.
"Pisarz jest piątym kołem u wozu". Autorka "Chłopek" mówi o "patologii na rynku książki"
- Źródło:
- tvn24.pl