Aktor Alan Cumming zwrócił Order Imperium Brytyjskiego

Autor:
asty
Źródło:
Reuters

Alan Cumming oświadczył, że zwrócił Order Imperium Brytyjskiego. Szkocki aktor w mediach społecznościowych wyjaśnił, że "po śmierci królowej i późniejszych rozmowach na temat roli monarchii, a zwłaszcza sposobu, w jaki Imperium Brytyjskie czerpało korzyści kosztem rdzennej ludności na całym świecie, przejrzał na oczy".

Szkocki aktor Alan Cumming oświadczył w mediach społecznościowych, że chociaż był wdzięczny za to, że został wyróżniony na honorowej liście w związku z urodzinami królowej w 2009 roku, to ostatecznie zmienił zdanie. Cumming napisał, że został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za swoją pracę jako aktor, a także "za aktywizm na rzecz równych praw społeczności gejów i lesbijek".

- Po śmierci królowej i późniejszych rozmowach na temat roli monarchii, a zwłaszcza sposobu, w jaki Imperium Brytyjskie czerpało korzyści kosztem rdzennej ludności na całym świecie, naprawę przejrzałem na oczy - stwierdził aktor.

Cumming - który zdobył dwie nagrody Tony i nagrodę Laurence'a Oliviera za swoją grę w teatrze - powiedział swoim sympatykom, że w swoje 58. urodziny zwrócił Order Imperium Brytyjskiego.

- Wyjaśniłem powody, dla których to robię i jeszcze raz wyraziłem wdzięczność za otrzymanie go. Teraz znów jestem zwykłym starym Alanem Cummingiem - wyjaśnił.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości