"Kontrowersyjna" piosenka Miley Cyrus i Dolly Parton zakazana w szkole. Rodzice złożyli skargę

Autor:
wac//az
Źródło:
Los Angeles Times
Miley Cyrus
Miley CyrusReuters Archive
wideo 2/5
Reuters Archive Miley Cyrus

"Rainbowland", piosenka Miley Cyrus i Dolly Parton, została usunięta z harmonogramu występów w szkole podstawowej w Wisconsin. Władze placówki uznały utwór za "kontrowersyjny" - informuje "Los Angeles Times". Do sprawy odniosła się nauczycielka, pisząc w mediach społecznościowych, że jej uczniowie byli "bardzo podekscytowani" perspektywą zaśpiewania przeboju.

Sarah Schindler, uczennica pierwszej klasy Heyer Elementary School w Waukesha w stanie Wisconsin, w połowie marca, po powrocie ze szkoły, pokazała swojej mamie listę utworów, które zaśpiewa razem z klasą podczas wiosennego występu. Znalazły się na niej "What a Wonderful World" Louisa Armstronga, "Rainbow Connection" Kermita z "Muppetów" oraz "Rainbowland" Dolly Parton i Miley Cyrus. Matka dziewczynki w rozmowie z "Los Angeles Times", opublikowanej 24 marca, stwierdziła, że były podekscytowane zwłaszcza wyborem ostatniej piosenki. "Kochamy Dolly Parton" - przyznała.

Miley Cyrus i Dolly Parton NBCUniversal/GettyImages

Kilka dni później córka po powrocie ze szkoły oznajmiła, że jednak nie zaśpiewa "Rainbowland" ani "Rainbow Connection" - piosenek, których tytuły oznaczają kolejno "tęczową krainę" oraz "tęczową więź". - Nie możemy ich już śpiewać - przekazała. Matka uczennicy zadzwoniła do jej nauczycielki, Melissy Tempel, do dyrektora szkoły i do miejscowego kuratora. Usłyszała, że władze szkoły usunęły piosenki z harmonogramu, "uznając je za kontrowersyjne".

ZOBACZ TEŻ: Miley Cyrus wraca z nową płytą. Nazywa ją swoim "listem miłosnym"

"Kontrowersyjne" utwory z tęczą w tytułach

"Moi pierwszoklasiści byli bardzo podekscytowani możliwością zaśpiewania 'Rainbowland' na naszym wiosennym występie, ale władze szkoły odrzuciły ją. Kiedy to się skończy?" - napisała Tempel na Twitterze 22 marca. Do wpisu dołączyła fragment tekstu piosenki Parton i Cyrus: "Jeśli spróbujemy, naprawdę możemy dokonać zmiany na tym świecie (…) Jesteśmy tęczami, ja i ty, każdym kolorem i odcieniem, zabłyśnijmy, razem możemy zacząć życie w tęczowej krainie".

Zdaniem Schindler, władze szkoły podstawowej dokonały "konserwatywnego zwrotu" w ostatnich latach po "wrzawie" wśród mieszkańców okolicy, związanej ze strategią łagodzenia skutków COVID-19. "Razem z nią doszło do zmian w polityce, które wywołały pewne kontrowersje w naszej społeczności" - powiedziała "Los Angeles Times". Jak zaznaczyła, kontrowersje mają budzić zasady, zgodnie z którymi nauczyciele nie mogą używać symboli, które można by uznać za polityczne. Jednym z nich jest tęcza - podkreśliła Schindler.

Inna matka dziecka uczącego się w szkole w podstawowej w Waukesha, Leigh Tracy, w rozmowie z "Los Angeles Times" stwierdziła, że "okręg szkolny w Waukesha rozprawił się ze wszystkim, co dotyczy LGBTQ". - Tak więc fakt, że ta piosenka stanowi "problem", nie jest żadną niespodzianką - oceniła.

Rodzice złożyli skargę

Tempel w piątek przekazała za pośrednictwem Twittera, że utwór "Rainbow Connection" ponownie znalazł się na liście utworów, które zostaną wykonane podczas występu pierwszoklasistów, po tym, jak rodzice drogą mailową złożyli skargę do władz szkoły. Jednak zdaniem Schindler piosenka "Rainbowland" wciąż pozostaje na cenzurowanym.

ZOBACZ TEŻ: Dyrektorka straciła pracę, bo pokazała uczniom Dawida. Galeria zaprasza ich, by zobaczyli rzeźbę na żywo

Autor:wac//az

Źródło: Los Angeles Times

Źródło zdjęcia głównego: NBCUniversal/GettyImages

Pozostałe wiadomości