Miley Cyrus wraca z nową płytą. Nazywa ją swoim "listem miłosnym"

Autor:
wac//mm
Źródło:
Billboard, Rolling Stone, BBC, Guinness World Records
Miley Cyrus
Miley CyrusReuters Archive
wideo 2/6
Reuters Archive Miley Cyrus

Miley Cyrus wraca z nową płytą. "Endless Summer Vacation" w piątek trafiła na sklepowe półki i do streamingu. Komentujące nowy album gwiazdy amerykańskiej media piszą o "zwieńczeniu jednej z najdłuższych i najbardziej dziwacznych historii w popie".

Premierę ósmego studyjnego albumu amerykańskiej wokalistki poprzedziło wydanie singla "Flowers", który stał się światowym hitem i przez sześć tygodni zajmował pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 oraz obu listach Billboard Global. Na najnowszej, wydanej 10 marca płycie Miley Cyrus znalazło się w sumie jedenaście utworów, w tym dwa stworzone we współpracy z Brandi Carlile ("Thousand Miles") oraz Sią ("Muddy Feet"). Jest na niej również utwór "River", teledysk do którego wypuszczono w dniu premiery albumu.

Komentujące nową płytę Miley Cyrus media odnotowują, że piosenkarka wielokrotnie zmieniała już style muzyczne. Według "Rolling Stone" "Endless Summer Vacation" razem z singlem "Flowers" stanowią "zwieńczenie jednej z najdłuższych i najbardziej dziwacznych historii w popie". Z kolei BBC nazywa 30-letnią Cyrus "weteranką branży", umiejętnie wykorzystującą własną muzyczną wszechstronność w świecie zmieniającej się muzyki. Przytaczane są także słowa samej artystki, która miała nazwać nową płytę jej "listem miłosnym do Los Angeles".

ZOBACZ TEŻ: Miley Cyrus też rozlicza się z byłym mężem w nowej piosence? "Mogę sama kupić sobie kwiaty"

Singiel "Flowers" z rekordem

Nowy album Miley Cyrus cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Opublikowany 10 marca teledysk do "River" w ciągu zaledwie pierwszych czterech godzin obejrzano ponad pół miliona razy. Z kolei klip do "Flowers" od jego styczniowej premiery wyświetlono już blisko 289 mln razy i stał się najczęściej odtwarzanym utworem na Spotify w ciągu jednego tygodnia. Od 13 do 19 stycznia "Flowers" odtworzono w tym serwisie streamingowym ponad 96 mln razy, o 7 mln więcej od poprzedniego rekordzisty, "Easy On Me" Adele - poinformowało Guinness World Records na swojej stronie internetowej.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze płyty 2022 roku. Albumy zagraniczne

Autor:wac//mm

Źródło: Billboard, Rolling Stone, BBC, Guinness World Records

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości