Największy gwiazdor TikToka został obywatelem Włoch. Po 21 latach w tym kraju

Autor:
mm
Źródło:
Independent, Euronews, tvn24.pl
Khaby Lame jest najpopularniejszym tiktokerem na świecie
Khaby Lame jest najpopularniejszym tiktokerem na świecie
Reuters Archive, Shutterstock
Reuters Archive, ShutterstockKhaby Lame jest najpopularniejszym tiktokerem na świecie

22-letni Khaby Lame od czerwca jest najpopularniejszym tiktokerem na świecie. Choć na swoich krótkich filmikach nie mówi ani słowa, jego profil śledzi niemal 150 milionów osób. Teraz, po 21 latach mieszkania we Włoszech, pochodzący z Senegalu mężczyzna otrzymał upragnione włoskie obywatelstwo.

Khaby Lame znany jest z zamieszczania na TikToku krótkich filmików, w których żartuje z innych internetowych nagrań, najczęściej tzw. lifehacków - porad, które zamiast ułatwiać, w rzeczywistości komplikują sprawy. Nie mówiąc ani słowa w swoich filmikach, w prześmiewczy sposób pokazuje prostsze rozwiązania prezentowanych problemów.

Tiktoker oficjalnie Włochem

Pochodzący z Senegalu mężczyzna mieszka niemal całe życie w Chiavasso, niewielkim mieście w okolicy Turynu. Jak poinformowały teraz lokalne władze, 17 sierpnia złożył przysięgę i oficjalnie uzyskał włoskie obywatelstwo.

Lame, który posiadał dotąd jedynie senegalski paszport, powiedział dziennikarzom, że czuje się "bardzo dumny" z uzyskanego obywatelstwa i czuje "wielką odpowiedzialność za przysięgę", którą złożył. - To nie tak, że wcześniej, przed podpisaniem (dokumentów o obywatelstwie - red.) nie czułem się Włochem, więc bardzo niewiele się zmieniło - powiedział. - Ale teraz jestem Włochem oficjalnie, na papierze - podkreślił.

Jak zauważa brytyjski "Independent", uzyskanie przez Khaby Lame obywatelstwa Włoch dopiero po 21 lata mieszkania w tym kraju i zyskaniu wielkiej sławy "rzuca światło na bardzo surowe włoskie przepisy w zakresie przyznawania obywatelstwa i traktowania tysięcy innych młodych imigrantów, którzy urodzili się lub zostali wychowani we Włoszech".

Wniosek Khaby Lame o przyznanie mu obywatelstwa stał się we Włoszech na tyle głośny, że osobiście zareagował na niego wiceminister spraw wewnętrznych Carlo Sibilia. Zgodnie z włoskim prawem dzieci urodzone przez osoby niebędące Włochami, ale wychowane we Włoszech mogą ubiegać się o przyznanie im obywatelstwa po ukończeniu 18. roku życia.

Khaby Lame, najpopularniejszy tiktoker na świecieShutterstock

Bezrobotny został milionerem

Khaby Lame stał się sławny w 2020 roku, gdy był bezrobotny - jak wielu innych został wtedy zwolniony z fabryki z powodu pandemii COVID-19. Dla zabicia czasu całe dnie zaczął spędzać na TikToku, aby po niedługim czasie także samemu zacząć zamieszczać na nim swoje filmiki.

Jak przyznaje 22-latek, jego dzieciństwo było ubogie, ale szczęśliwe. Zdobyta nagle sława sprawiła jednak, że wszystko się zmieniło. - To inna rzeczywistość, zupełnie inny świat, do którego jeszcze się nie przyzwyczaiłem, ale stopniowo się adaptuję - mówi. Rozpoznawalność i internetowa sława to nie wszystko - status gwiazdy TikToka przyniósł Lame także wielkie pieniądze. Szacuje się, że jego wizerunek wart jest od 2 do nawet 5 milionów dolarów.

Autor:mm

Źródło: Independent, Euronews, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TikTok - @khaby.lame

Pozostałe wiadomości