Kultura i styl

Anita Werner i Martyna Wojciechowska ze Złotymi Telekamerami

Kultura i styl

[object Object]
Anita Werner odebrała Złotą Telekamerę tvn24
wideo 2/2

Na poniedziałkowej gali rozdano Telekamery "Tele Tygodnia". Anitę Werner ("Fakty" TVN, "Fakty po Faktach" w TVN24) oraz Martynę Wojciechowską (Travel Channel, TVN) uhonorowano Złotymi Telekamerami. Taką statuetkę otrzymują trzykrotni laureaci nagrody. W kategorii "osobowość telewizyjna" zwyciężyła Dorota Szelągowska (HGTV).

Anita Werner odbierała Telekamery w latach: 2010 w kategorii "osobowość informacja i rozrywka" oraz 2017 i 2018 w kategorii "prezenter informacji". Werner od 2001 roku związana jest z TVN. Na antenie stacji prowadzi programy "Fakty". W TVN24 prowadzi "Fakty po południu" i "Fakty po Faktach".

"To dowód na zaufanie"

- To już będzie ostatnia Telekamera, dlatego że zasady konkursu są takie, że ten, kto dostał już trzy Telekamery, dostaje złotą i już ma nie zawracać innym głowy w następnych latach - tłumaczyła Werner.

- To jest dla mnie niesamowity wieczór, bardzo wzruszający. To jest nagroda od widzów, tak więc bardzo za wszystko dziękuję - powiedziała. - Jest nagrodą nie tylko za wiele lat ciężkiej pracy, ale też dowodem na zaufanie, którym widzowie mnie obdarzają - dodała.

Zdaniem prezenterki najważniejsze jest "być sobą, robić swoje i umieć patrzeć sobie w lustro". - Mówić prawdę i działać. Wyniki "Faktów" TVN i TVN24 są najlepszym dowodem, że warto i widzowie mają do nas zaufanie - powiedziała.

Anita Werner podkreśliła, że w TVN24 pracuje już od 18 lat. - To jest prawie połowa całego mojego życia i to jest niesamowite, że przez tyle lat w jednym miejscu mogłam się tak bardzo rozwijać i robić tyle rzeczy, które mnie pasjonowały - dodała.

"Zobowiązanie i mobilizacja"

Złotą Telekamerę na poniedziałkowej gali odebrała także Martyna Wojciechowska z Travel Channel i TVN, którą nagrodzono Telekamerami w kategorii "osobowość telewizyjna" w 2016, 2017 i 2018 roku.

- Złota Telekamera jest wyjątkowa, bo w jakimś sensie jest podsumowaniem tego wszystkiego - stwierdziła Martyna Wojciechowska. - Ale ja nie zamierzam niczego podsumowywać, ponieważ mam poczucie, że dopiero się rozkręcam - dodała.

Zdaniem Wojciechowskiej, na świecie jest mnóstwo bohaterek, o których chciałaby opowiedzieć w "Kobiecie na Krańcu Świata". Dla podróżniczki i pisarki Złota Telekamera jest "zobowiązaniem i mobilizacją".

- Wchodząc na szczyt Mont Everestu mamy taką świadomość, że nie możemy na tym szczycie być długo - stwierdziła Wojciechowska. - Ale to, co najważniejsze, to że ze szczytu góry widać inne góry do zdobycia - dodała.

Nagroda dla Szelągowskiej

W tym roku nagrodę w kategorii "osobowość telewizyjna" otrzymała Dorota Szelągowska z HGTV, w którym jest prowadzącą "Domowych rewolucji", "Tu jest pięknie" i "Dorota inspiruje".

Jej zdaniem nagroda od publiczności jest "zawsze najważniejsza". - Czuję się niesamowicie. Obdarowanie mnie taką statuetką to jest dla mnie ogromne wyróżnienie - powiedziała.

Kajdanowicz i Gardias nominowani

O statuetkę w kategorii "prezenter informacji" rywalizował Grzegorz Kajdanowicz. Telekamerę w tej kategorii otrzymał Tomasz Wolny, prowadzący "Panoramę" i "Pytanie na śniadanie".

W kategorii "prezenter pogody" walczyła Dorota Gardias. Otrzymała ją Paulina Sykut-Jeżyna z Polsatu.

Telekamery "Tele Tygodnia"

Telekamery to doroczne nagrody przyznawane przez magazyn "Tele Tydzień" za osiągnięcia telewizyjne. Zwycięzców w 11 kategoriach wybierają widzowie. Głosowanie zakończyło się 7 lutego 2019 roku. Odbywało się za pomocą SMS-ów i internetowo.

Autor: ads,asty/adso, kg / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości