Album grupy z Gdańska wśród "najwspanialszych niedocenionych płyt świata"

Trupa Trupa zachwyca świat swoim najnowszym krążkiem
Trupa Trupa zachwyca świat swoim najnowszym krążkiem
dzięki uprzejmości Trupa Trupa
dzięki uprzejmości Trupa TrupaTrupa Trupa zachwyca świat swoim najnowszym krążkiem

"Jolly New Song" gdańskiego zespołu Trupa Trupa znalazła się wśród "11 wspaniałych przeoczonych płyt" tego roku w zestawieniu przygotowanym przez amerykańską edycję "Newsweeka".

Zestawienie składa się z albumów, które "warte są twojego czasu i dolarów". Chodzi o płyty z całego świata, które mogły umknąć uwadze, gdyż funkcjonują poza mainstreamem.

"Zespół polski, teksty angielskie"

Amerykański "Newsweek" zwrócił uwagę, że niektóre z tych tytułów pojawiły się we wcześniejszych zestawieniach tygodnika, ale w większości są to nowe wydawnictwa.

Poza ostatnim krążkiem gdańskiej grupy Trupa Trupa "Jolly New Songs" na liście znalazły się krążki takich artystów i grup jak: Metz, Liars, Madeline Kenney, Peter Matthew Bauer czy Jaden Smith.

"Zespół jest polski, teksty angielskie, ale pokłady lęku i grozy w muzyce Trupy Trupa nie znają narodowości" - podkreśla "Newsweek", zwracając uwagę na niezwykłą intensywność związków rocka psychodelicznego z post punkiem w muzyce grupy.

Światowy rozgłos

Pochodzący z Gdańska zespół staje się polskim towarem eksportowym. "Jolly New Songs" to trzeci krążek grupy, który ukazał się 27 października, zbierając entuzjastyczne recenzje także za granicą. Pisał o nim nie tylko "Newsweek", ale również między innymi "Los Angeles Times" oraz magazyn "Pitchfork".

Trupa Trupa to Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. Od 2015 roku zespół nagrywa dla brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records, a od 2016 roku związany jest również z francuską wytwórnią Ici d'ailleurs.

Autor: tmw//now / Źródło: newsweek.com, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Michał Szlaga/ dzięki uprzejmości Trupa Trupa

Pozostałe wiadomości