Akademia kocha musicale. Chazelle podbił serce Hollywood

[object Object]
Musical "La La Land" zdobył 14 nominacji do OscarówMonolith Films
wideo 2/22

Wielkich zaskoczeń nie było, choć aż tylu nominacji dla "La La Land" nie spodziewali się chyba nawet twórcy musicalu. Pozostałym nominowanym trudno będzie dogonić film Chazelle'a. I - co istotne - w tym roku nikt nie zarzuci Akademii, że Oscary są białe. W głównych kategoriach doceniono bowiem także Afroamerykanów, a niektórzy, jak Viola Davis, są pewniakami do nagród.

Bez względu na to, jaki będzie rezultat oscarowych zmagań, musical Damiena Chazelle'a już przeszedł do historii. Dołączył do wąskiego grona filmów, które zdobyły po 14 nominacji. Mowa o absolutnym arcydziele Josepha L. Mankiewicza "Wszystko o Ewie" z 1950 roku i oczywiście "Titanicu" Jamesa Camerona z roku 1997. Doświadczenie uczy, że przy takiej liczbie nominacji można się spodziewać wielu statuetek.

Choć bywają wyjątki - skrajnym tego przykładem były świetne "Gangi Nowego Jorku" Martina Scorsese, które mimo 10 nominacji nie zdobyły żadnego Oscara. Zresztą niesprawiedliwie.

Obraz Chazelle'a może jednak zdobyć najwyżej 13 Oscarów - został bowiem dwukrotnie nominowany w kategorii "najlepsza piosenka". Polskich akcentów niestety w tym roku zabrakło, choć liczyliśmy na nominacje w kategorii dokument krótkometrażowy oraz krótkometrażowy film animowany.

Czego jeszcze brakuje? "Narodzin narodu" - filmu Nate'a Parkera od roku szykowanego na zdobywcę głównych Oscarów. Parker po skandalu związanym z tym, że przed laty był oskarżony o gwałt (a następnie uniewinniony), zwyczajnie wypadł z gry.

Dziwi również brak nominacji dla "Jackie" w kategoriach najlepszego filmu i reżysera. Ale i tak największym zaskoczeniem jest brak wśród nominowanych długo oczekiwanego obrazu Martina Scorsese "Milczenie".

Musical ponad wszystko

Każdy, kto śledzi historię amerykańskiego kina, wie, że Hollywood - w przeciwieństwie do Europy - ma słabość do musicali. Dominujący w złotej erze fabryki snów gatunek w ciągu ostatnich dekad dość rzadko zachwycał świat obrazami na poziomie arcydzieł gatunku. Gdy więc w 2002 roku pojawiło się obsadzone największymi gwiazdami XXI wieku "Chicago" Roba Marshalla, choć filmowi do arcydzieła było daleko, Akademia obsypała go Oscarami, także tym najważniejszym. Film pokonał wtedy i "Pianistę" Polańskiego, i wspomniane "Gangi" Scorsese. Od tamtej pory nie było jednak filmu muzycznego za oceanem, który porwałby widzów.

Aż do 2016 roku. Po premierowym pokazie w trakcie weneckiego festiwalu "La La Land" zaledwie 32-letniego reżysera i scenarzysty zaliczony został do faworytów tegorocznych nagród Akademii. I trudno się dziwić. Film, choć nieskomplikowany w warstwie fabularnej, jest wizualnym i muzycznym majstersztykiem. Ta opowieść o dość banalnym przesłaniu, że wbrew wszystkiemu warto marzyć i walczyć o swoje marzenia. Oprócz fantastycznych kreacji aktorskich Emmy Stone i Ryana Goslinga, zapadającej w pamięć, porywającej muzyki, którą nucimy długo po seansie, ma również to, co najbardziej kocha Hollywood - jest wielkim hołdem złożonym fabryce snów, choć zaprawionym nutą ironii. A Hollywood kocha filmy o sobie (patrz: "Operacja Argo", która zmiotła przed trzema laty znacznie mocniejszych konkurentów).

Jest także ukłonem w stronę wielkich arcydzieł gatunku, z nawiązaniami do takich perełek jak "Narodziny gwiazdy" czy "New York, New York", ale nie zapomina też o europejskim kinie, przypominając słynne "Parasolki z Cherbourga". Dlatego wiele wskazuje na to, że nucone z radością:"La, la, la" będzie motywem przewodnim tegorocznej gali oscarowej.

Mahershala Ali w filmie "Moonlight" uważanym za faworyta w kategorii aktora drugoplanowego | Solopan

Muzyka i radość kontra cierpienie

Podobnie jak w ostatnich latach w najważniejszej kategorii - najlepszy film - Akademia nominowała dziewięć tytułów (teoretycznie miała możliwość nominowania dziesięciu). Od miesięcy wiadomo jednak, że na ostatniej prostej obok "La La Land" liczyć się będą "Moonlight" oraz "Manchester by the Sea". Oba przejmujące, znakomite tytuły są zaprzeczeniem beztroskiej opowieści Chazelle'a.

Pierwszy z filmów - "Moonlight" Barry'ego Jenkinsa - to kronika życia młodego Afroamerykanina - od dzieciństwa po dorosłość - starającego się znaleźć swoje miejsce w świecie. Bohater dorasta w przestępczej dzielnicy, a twórca pokazuje jego świat aż z trzech perspektyw - małego chłopca, później nastolatka, wreszcie dorosłego mężczyzny. To opowieść o odkrywaniu własnej tożsamości, z wątkiem homoseksualnym, pozbawiona całkowicie fajerwerków i taniego efekciarstwa, za to z wielkimi aktorskimi kreacjami. Niemal stuprocentowym faworytem do Oscara za drugi plan jest tu Mahershala Ali, znany u nas głownie z "House of Cards".

Spore szanse w głównych kategoriach ma także rewelacyjny "Manchester by the Sea" Kennetha Lonergana, z wielką kreacją młodszego brata Bena - Caseya Afflecka, o wiele od niego zdolniejszego aktorsko. Wbijająca w fotel historia bratanka i stryja, którzy przechodzą przez piekło dramatycznych wydarzeń i cierpienia, wygrana na półtonach i pozbawiona sentymentalizmu, wydaje się być głównym rywalem "La La Landu". Czy jednak wobec szaleństwa, jakie panuje wokół filmu Chazelle'a, ma szanse go pokonać? Z pewnością Casey będzie też głównym konkurentem Ryana Goslinga do statuetki za główną rolę męską.

Wypada też wspomnieć o wielkim powrocie po licznych ekscesach i kilkuletniej "banicji" do hollywoodzkiej pierwszej ligi Mela Gibsona z bardzo dobrą "Przełęczą ocalonych", która otrzymała nominacje dla najlepszego filmu i reżysera.

Akademicy docenili również wyreżyserowany przez Denzela Washingtona "Fences", nominując jego samego za główną rolę męską oraz za drugoplanową kreację Violę Davis. To właśnie ona jest zdaniem krytyków murowana kandydatką do Oscara w swojej kategorii. Film, który jest kinową wersją broadwayowskiej sztuki, miał świetne recenzje. Nie trafił jednak niestety do polskich kin.

"Manchester by the Sea" to wielki popis Caseya Afflecka (z lewej) | United International Pictures Polska

Natalie kontra Emma i Isabelle

W tym roku kategorie aktorskie przysporzą chyba najwięcej problemów akademikom. Trzy wielkie kreacje: musicalowa uroczej, eterycznej Emmy Stone, oraz dwie znakomite, dramatyczne role Natalie Portman w roli Jacqueline Kennedy w "Jackie" oraz Isabelle Huppert za niemniej porywającą, trudną kreację w filmie Verhoevena "Elle". Huppert zdobyła już za swoją rolę Złoty Glob, jej szanse wydają się być więc największe, choć krytycy i bukmacherzy wskazują na Portman (mającą już na koncie Oscara). Nie wolno tez pominąć rekordzistki wszech czasów - nominowanej po raz 20. do Oscara wielkiej Meryl Streep za brawurową kreację w "Boskiej Florence". Nie wydaje się jednak, by tym razem Meryl mogła zagrozić faworytkom.

Natalie Portman jako Jacqueline Kennedy | Kino Świat

Za to "pewniaka" mamy wśród filmów animowanych. Jest nim wzruszająca opowieść "Nazywam się Cukinia", która porwała publiczność ubiegłorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Jak ułoży się oscarowa łamigłówka, dowiemy się 26 lutego.

Autor: Justyna Kobus / kib / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Pozostałe wiadomości

W miejscowości Magnuszew w powiecie kozienickim kierujący fordem 42-latek, będący pod wpływem alkoholu, uderzył w pieszych. Na miejscu zginęły dwie osoby, trzecia zmarła w szpitalu. Dwie osoby są hospitalizowane. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku.

"Wjechał w dwie grupy pieszych". Trzy osoby nie żyją, dwie są ranne

"Wjechał w dwie grupy pieszych". Trzy osoby nie żyją, dwie są ranne

Źródło:
PAP

Prawo jazdy od 17. roku życia to dobry pomysł - stwierdził na antenie TVN24 Marek Konkolewski, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dodał, że "jeżeli taki młody człowiek będzie szarżował po polskich drogach, będzie popełniał błędy, naruszenia, to będzie płacił bardzo wysokie mandaty, ale z portfela rodziców". 

Plany zmian w prawie jazdy. "Taka osoba będzie jeździć już na własny rachunek"

Plany zmian w prawie jazdy. "Taka osoba będzie jeździć już na własny rachunek"

Źródło:
tvn24.pl

Mnóstwo sprzętu zakupionego przez poprzedni rząd kurzy się w magazynach i tą sprawą zajmuje się prokuratura. Co w takim razie z nowym i zapowiedzianym przez obecny gabinet programem "Cyfrowy uczeń"? - Rodzaj sprzętu, niezbędne oprogramowanie i zabezpieczenia będą przedmiotem analizy oraz dyskusji z partnerami społecznymi i rodzicami - przekazało biznesowej redakcji tvn24.pl biuro prasowe Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jak dowiedzieliśmy się z kolei w biurze komunikacji w Ministerstwie Cyfryzacji, zakres dostępnych sprzętów będzie szerszy, mają to być także tablety.

Początek roku szkolnego bez laptopa od rządu. Co z nowym sprzętem dla uczniów?

Początek roku szkolnego bez laptopa od rządu. Co z nowym sprzętem dla uczniów?

Źródło:
tvn24.pl

Z komunikatu końcowego Forum Wysp Pacyfiku usunięto w sobotę wzmiankę o relacjach z Tajwanem. Stało się tak po proteście wysłannika Chin. Rząd w Tajpej potępił działanie chińskiego delegata, określając je jako "niegrzeczną interwencję".

Oburzone Chiny wymusiły zmianę treści komunikatu. "To musi być błąd"

Oburzone Chiny wymusiły zmianę treści komunikatu. "To musi być błąd"

Źródło:
PAP

W niedzielę weszły w życie zmiany w Regulaminie ogólnym żołnierza Wojska Polskiego. Polscy żołnierze mogą od teraz nosić zarost do długości trzech centymetrów, a także odsłonić tatuaże na ramionach i przedramionach.

Polscy żołnierze mogą zapuścić brody i odsłonić tatuaże. "Dla wielu stanowiło to problem"

Polscy żołnierze mogą zapuścić brody i odsłonić tatuaże. "Dla wielu stanowiło to problem"

Źródło:
PAP

W 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej oficjalne obchody z udziałem najważniejszych władz państwowych odbywają się równocześnie na gdańskim Westerplatte i w Wieluniu. - Dzisiaj nie powiemy "Nigdy więcej wojny". Dzisiaj musimy powiedzieć: "Nigdy więcej samotności". Nie może już tak więcej być w historii, że Polska będzie samotnie stawiała czoła agresji - mówił premier Donald Tusk.

"Nigdy więcej samotności"

"Nigdy więcej samotności"

Źródło:
TVN24

Nie wolno ustępować imperializmowi, druga wojna światowa jest tego wielką lekcją - podkreślił w niedzielę w Wieluniu prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, "wybaczenie i uznanie winy to jedno, a zadośćuczynienie za szkody to drugie". - I ta sprawa cały czas jeszcze nie jest załatwiona i nigdy nie była załatwiona od 80 lat - powiedział.

Prezydent w Wieluniu. "Zadośćuczynienie za straty poniesione w drugiej wojnie światowej należy się Polakom"

Prezydent w Wieluniu. "Zadośćuczynienie za straty poniesione w drugiej wojnie światowej należy się Polakom"

Źródło:
PAP
"Do jednego kliknięcia skróciliśmy dystans pomiędzy pragnieniem a jego realizacją"

"Do jednego kliknięcia skróciliśmy dystans pomiędzy pragnieniem a jego realizacją"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na strzeleckim odcinku autostrady A4 policjanci zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. Mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu, a jego pasażerka trzy promile. Przyznali policjantom, że pili od rana - w samochodzie mieli 48 pustych puszek po piwie.

2,5 promila kierowcy, w aucie 48 pustych puszek po piwie

2,5 promila kierowcy, w aucie 48 pustych puszek po piwie

Źródło:
tvn24.pl/KWP Opole

Chłopiec zaczął się dusić podczas wydarzenia, na którym policjanci mówili o bezpieczeństwie. Kilkulatek zrobił się czerwony, nie mógł złapać powietrza. Policjanci zauważyli, że trzyma w dłoni patyczek po lizaku i wkłada palce do ust.

Kilkuletni chłopiec zrobił się cały czerwony i nie mógł oddychać. W ręku trzymał patyczek po lizaku

Kilkuletni chłopiec zrobił się cały czerwony i nie mógł oddychać. W ręku trzymał patyczek po lizaku

Źródło:
tvn24.pl, Policja Śląska

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem bloku w Ostrowie Wielkopolskim. W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar znaleziono zwłoki 70-latka. Wiadomo, że dziesięć osób jest poszkodowanych, w tym siedmioletnie dziecko.

70-latek zginął w płomieniach. Dziesięć osób, w tym siedmioletnie dziecko, jest poszkodowanych

70-latek zginął w płomieniach. Dziesięć osób, w tym siedmioletnie dziecko, jest poszkodowanych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Pasażer samolotu tuż przed lądowaniem na katowickim lotnisku zaczął się kłócić się z innymi, nie słuchał też poleceń załogi. Później tłumaczył się "atakiem paniki". Został ukarany mandatem.

Pod koniec lotu zaczął się kłócić z pasażerami i nie słuchał poleceń załogi

Pod koniec lotu zaczął się kłócić z pasażerami i nie słuchał poleceń załogi

Źródło:
tvn24.pl

Proboszcz parafii w Garwolinie (Mazowsze) rozebrał zabytkowe ogrodzenie przy kościele. Użyta została do tego koparka, co oburzyło miłośników historii. Duchowny miał pozwolenie od służb konserwatorskich, w tym na użycie koparki. Miała jednak posłużyć tylko do "wzruszenia muru". Konserwator zabytków zlecił kontrolę.

Zabytkowe ogrodzenie przy kościele rozebrane koparką. Konserwator zlecił kontrolę

Zabytkowe ogrodzenie przy kościele rozebrane koparką. Konserwator zlecił kontrolę

Źródło:
tvn24.pl

Kierujący ciągnikiem rolniczym potrącił 20-letnią rowerzystkę i odjechał. Gdy policjanci go odnaleźli, twierdził, że "nie poczuł potrącenia". Niestety, kobieta zmarła w szpitalu.

Podczas wyprzedzania uderzył w rowerzystkę, ta dostała się pod koła przyczepy. 20-latka nie żyje

Podczas wyprzedzania uderzył w rowerzystkę, ta dostała się pod koła przyczepy. 20-latka nie żyje

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z tunelu w rejonie Rafah w Strefie Gazy wydobyto i zidentyfikowano ciała sześciorga zakładników, którzy zostali uprowadzeni przez Hamas 7 października 2023 roku – podała w niedzielę izraelska armia. Według wojska zostali oni zamordowani na krótko przed odnalezieniem. Premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że Izrael nie spocznie, dopóki nie złapie osób odpowiedzialnych za śmierć zakładników.

Czekali na ratunek prawie rok. Ciała zakładników Hamasu znaleziono w tunelu

Czekali na ratunek prawie rok. Ciała zakładników Hamasu znaleziono w tunelu

Źródło:
PAP

Minister obrony Włoch Guido Crosetto przyznał na Globalnym Forum Bezpieczeństwa GLOBSEC, że włoska fabryka produkująca system obrony powietrznej SAMP-T dla Ukrainy była w sierpniu zamknięta z powodu wakacji. Ta wypowiedź wywołała we Włoszech dyskusję na temat tempa produkcji broni i wydajności fabryk.

Włoska fabryka broni zamknięta na wakacje. "To, czego brakuje najbardziej, to czasu"

Włoska fabryka broni zamknięta na wakacje. "To, czego brakuje najbardziej, to czasu"

Źródło:
PAP

Na północy Kosowa, zamieszkanej w większości przez Serbów, doszło do ponownego zaostrzenia sytuacji, gdy władze w Prisztinie zamknęły oddziały instytucji Serbii działające równolegle do systemu kosowskiego - powiadomiła telewizja N1.

Eskalacja napięcia w Kosowie. Siły NATO wzmocnione na kluczowym moście

Eskalacja napięcia w Kosowie. Siły NATO wzmocnione na kluczowym moście

Źródło:
PAP

Śledztwo, które prowadzimy, ma kilka wątków. Generalnie rzecz ujmując, badamy, czy w latach 2006-2009 mogło dochodzić do popełniania przestępstw przez funkcjonariuszy CBA, w tym przez szefa i jego zastępców - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania po emisji materiału "Superwizjera" "Seksmisja CBA. Kulisy operacji wiedeńskiej".

Działania CBA za czasów Kamińskiego i Wąsika. Prokuratura prowadzi śledztwo z "kilkoma wątkami"

Działania CBA za czasów Kamińskiego i Wąsika. Prokuratura prowadzi śledztwo z "kilkoma wątkami"

Źródło:
TVN24

W niedzielę w Turyngii i Saksonii odbywają się wybory do parlamentów regionalnych tych krajów związkowych. Jak piszą media, skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) "zmierza po bezprecedensowe wyniki". W Turyngii prawdopodobnie wygra, a w Saksonii idzie łeb w łeb z chadekami - wskazują ostatnie sondaże. Na ulice Erfurtu w Turyngii wyszły w sobotę tysiące osób - zarówno zwolenników, jak i przeciwników tej partii. "Niemcy Wschodnie!", "Naziści precz!", było słychać głosy z dwóch stron. Wybory w Niemczech śledzi dzisiaj cały świat.

AfD zdobędzie Turyngię i Saksonię? Ruszły wybory, na które patrzą nie tylko Niemcy

AfD zdobędzie Turyngię i Saksonię? Ruszły wybory, na które patrzą nie tylko Niemcy

Źródło:
PAP

W niedzielę mija 85 lat od wybuchu II wojny światowej. Była to największa i najkrwawsza wojna w historii ludzkości, w której Polska poniosła relatywnie największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych. Kampania polska we wrześniu 1939 roku to punkt zwrotny dziejów XX wieku. Opór Polski sprawił, że nazistowskie Niemcy straciły szansę na błyskawiczne zwycięstwo w ograniczonym, lokalnym konflikcie. Przez pięć tygodni Polska walczyła samotnie, najpierw z niemieckim, a potem także z sowieckim agresorem.

"Okręt idzie do ataku na Westerplatte". Mija 85 lat od wybuchu II wojny światowej

"Okręt idzie do ataku na Westerplatte". Mija 85 lat od wybuchu II wojny światowej

Źródło:
PAP

Zakończyła się akcja poszukiwania żołnierza, który zaginął po wypadku śmigłowca gaśniczego w północnej Portugalii. W sobotę strażacy odnaleźli jego ciało. Do wypadku doszło w piątek podczas misji gaszenia pożaru lasu - wstępne ustalenia wskazują, że podczas lotu doszło do poważnego błędu technicznego.

Śmigłowiec rozpadł się na pół. Odnaleźli kolejną ofiarę

Śmigłowiec rozpadł się na pół. Odnaleźli kolejną ofiarę

Źródło:
Portugal Resident, publico.pt, tvnmeteo.pl

Trzy dziewczynki zginęły po zawaleniu się ściany budynku mieszkalnego w środkowym Meksyku. Do tragedii doszło po intensywnych ulewach, które nawiedziły region w nocy z piątku na sobotę. Mieszkańcom zagrażają dalsze intensywne opady deszczu.

Ściana przygniotła trójkę dzieci. Nie udało się ich ocalić

Ściana przygniotła trójkę dzieci. Nie udało się ich ocalić

Źródło:
PAP, Infobae, Aristegui Noticias

Dwie osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego w Jaworznie (Śląskie). Jak informuje straż pożarna, ogień objął cały dach, płonęło także poddasze. Na miejscu nadal pracują służby. Do tragicznego pożaru doszło w nocy także w bloku w Ostrowie Wielkopolskim. Zginęła jedna osoba, a dziewięć jest poszkodowanych.

W spalonym domu znaleźli ciała dwóch osób

W spalonym domu znaleźli ciała dwóch osób

Źródło:
TVN24/PAP

Magazyn śledczy reporterów "Superwizjer" wraca na antenę z nowymi odcinkami. Autorzy programu od lat ukazują nadużycia władzy, korupcję, błędy wymiaru sprawiedliwości, skandale w policji i afery gospodarcze. Program będzie można oglądać na antenie TVN, TVN24 oraz w TVN24 GO i na platformie Player. Oto czego widzowie mogą spodziewać się w nowym sezonie.

"Superwizjer" powraca. Gdzie i kiedy oglądać nowe odcinki

"Superwizjer" powraca. Gdzie i kiedy oglądać nowe odcinki

Źródło:
tvn24.pl

Kolejna akcja szczepienia lisów na Mazowszu odbędzie się w dniach 5-18 września. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Nie wolno jej dotykać. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt domowych.

Będą zrzucać i rozkładać szczepionki dla lisów. Zalecana "ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt"

Będą zrzucać i rozkładać szczepionki dla lisów. Zalecana "ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rada Polskich Mediów wystosowała apel o podjęcie śledztwa w sprawie zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. "W państwie prawa nie może być zgody na brak kary za zbrodnię. Szczególnie za zbrodnię, która w swojej istocie jest zamachem na podstawy demokratycznego państwa" - napisano.

"W państwie prawa nie może być zgody na brak kary za zbrodnię"

"W państwie prawa nie może być zgody na brak kary za zbrodnię"

Źródło:
Rada Polskich Mediów, tvn24.pl

Po raz czwarty wręczono Medale Wolności Słowa. W czasie gali wyróżniono laureatów w trzech kategoriach: Media, Instytucja i Obywatel/Obywatelka. W pierwszej z nich medal otrzymała Karolina Lewicka z Tok FM, w drugiej odznaczono stowarzyszenie Pro Loquela Silesiana, zaś w trzeciej - Anja Rubik.

Medale Wolności Słowa przyznane

Medale Wolności Słowa przyznane

Aktualizacja:
Źródło:
Fundacja Grand Press

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Już za tydzień do kin trafi film Jorgosa Lantimosa "Rodzaje życzliwości" z Emmą Stonę, Jesse Plemonsem i Willem Dafoe w rolach głównych. Prowadząca program podzieliła się także dobrą wiadomością z miłośnikami polskiego kina.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl