TVN24 | Kultura i styl

Open'er kolejny raz przełożony. Co z biletami?

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
momo/kab
Źródło:
tvn24.pl
Ewa Paluszkiewicz | Fakty po południu TVN24Rusza Open’er Festival w Gdyni, jeden z największych festiwali w Europie

Jesteśmy zmuszeni przenieść festiwal - poinformowali w czwartek organizatorzy Open'era. Jak przekazali, "przegrali wyścig z czasem". "To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii" - napisali w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. 

Gdyński Open'er, jeden z najpopularniejszych europejskich festiwali muzycznych, nie odbędzie się tego lata. Kolejny rok z rzędu plany pokrzyżowała pandemia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii. Przez ostatnie kilka miesięcy walczyliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tegoroczna edycja Open'er Festival się odbyła. Chociaż jesteśmy przekonani, że powrót świata festiwali jest już bardzo blisko, to akurat ten wyścig z czasem przegrywamy" – napisali organizatorzy festiwalu.

"Proces wychodzenia z pandemii postępuje, szczepienia trwają, ale niestety z oczywistych powodów, zarówno lokalnych jak i międzynarodowych, braku planu na najbliższe miesiące i obowiązujących restrykcji - początek lipca w Polsce to nie jest jeszcze czas, kiedy będziemy w stanie zorganizować Open'er Festival w skali i formie, na które czekacie" – przekazano w oświadczeniu.

Bilety zachowują ważność

Jak poinformowali organizatorzy, w związku z zaistniałymi okolicznościami festiwal zostaje przeniesiony na 2022 rok. Odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca. "Spotkamy się wtedy ponownie w Gdyni na Lotnisku Gdynia-Kosakowo i z pełną mocą kilkudziesięciu tysięcy osób przeżywać będziemy cztery dni wolności, za którą tak bardzo tęsknicie. Wspólne festiwalowe doświadczenia będą warte tego oczekiwania" - przekonuje Team Open'er.

Jak zapewniono, wszystkie zakupione bilety zachowują ważność w 2022 roku. Wystartowała również sprzedaż nowych.

"Dużą część obecnego line-upu zobaczycie na festiwalu również w przyszłym roku" – przekazali organizatorzy Open'era. Swój udział potwierdzili już Twenty One Pilots, Micheal Kiwanuka, Destroyer, BadBadNotGood oraz Seasick Steve. "Przestrzeń Open'era 2022 wypełni również muzyka nowych, świetnych artystów. O szczegółach będziemy Was informować w najbliższym czasie" - czytamy w komunikacie.

Latem zamiast festiwalu w Gdyni ma odbyć się inne muzyczne wydarzenie - Open'er Park. Event ma potrwać kilka tygodni. Organizatorzy Open'era zapowiedzieli, że wkrótce przekażą więcej szczegółów.

Jeden z najpopularniejszych europejskich festiwali

Przez dwie dekady Open'er stał się jednym z najpopularniejszych wydarzeń letniego kalendarza w Polsce. Festiwal był kilkakrotnie nagradzany jako Best Major Festival w Europie.

Od 2002 roku, gdy wystartowała pierwsza edycja Open'era, co roku na lotnisku Gdynia-Kosakowo, od zera i po wielu miesiącach przygotowań, powstawał festiwalowy świat, gdzie przez kilka dni pojawiało się od 120 do 140 tysięcy ludzi.

Autor:momo/kab

Źródło: tvn24.pl