Łukasz Gajdzis nie żyje. Aktor i reżyser miał 38 lat

Autor:
pb//az
Źródło:
filmpolski.pl, wirtualnemedia.pl, Facebook

W wieku 38 lat zmarł aktor i reżyser Łukasz Gajdzis. O jego śmierci poinformowało Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów w niedzielę. Gajdzis był dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy w latach 2017-2020. Wystąpił też w wielu popularnych serialach, m.in. w "Na Wspólnej".

"Zmarł Łukasz Gajdzis, aktor, reżyser, były dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne kondolencje" - napisało Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów w niedzielę na Facebooku w krótkim oświadczeniu.

Łukasz Gajdzis urodził się 28 marca 1984 roku w Bydgoszczy. Ukończył wydział aktorski PWSFTviT w Łodzi, a także studia podyplomowe z reżyserii opery i innych form teatru muzycznego w PWST w Krakowie.

W latach 2007-2012 występował na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy, a od 2017 do 2020 roku był jego dyrektorem. W latach 2013-2016 pracował jako kierownik artystyczny i zastępca dyrektora Teatru im. Fredry w Gnieźnie. Zagrał też niewielkie role w kilku serialach, m.in. "Na Wspólnej" i "Kryminalni". Wystąpił również w filmach "Johny", "Run Boy Run" i "Złodzieje serc".

"Jako reżyser przywiązywał dużą uwagę do scenografii i kostiumów, więc jako scenograf miałem z nim możliwość do spełniania marzeń o obrazach z rozmachem. Wiele mu zawdzięczam (...). Podejmował nieoczywiste i zaskakujące dla mnie decyzje. W pracy nigdy nie wybierał drogi na skróty, zawsze poszukiwał na nowo aktualnych odpowiedzi" - napisał na Facebooku Łukasz Błażejewski, który miał okazję z nim współpracować.

Autor:pb//az

Źródło: filmpolski.pl, wirtualnemedia.pl, Facebook

Pozostałe wiadomości