TVN24 | Kultura i styl

Księżna Kate kończy 40 lat. Opublikowano trzy nowe portrety żony księcia Williama

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
momo/adso
Źródło:
Reuters
Księżna Kate kończy 40 lat
ReutersKsiężna Kate kończy 40 lat

Z okazji 40. urodzin księżnej Kate Pałac Kensington opublikował w sobotę jej trzy nowe zdjęcia. Portrety autorstwa fotografa modowego Paolo Roversiego ruszą w trasę po Wielkiej Brytanii. Ostatecznie trafią do stałej kolekcji Narodowej Galerii Portretów, której patronką jest żona księcia Williama. 

Na jednym ze zdjęć Kate, ubrana w białą suknię, spogląda w bok. Na jej palcu mieni się szafirowy pierścień zaręczynowy, należący niegdyś do matki Williama, księżnej Diany.

Sesja zdjęciowa z okazji 40. urodzin księżnej KateReuters

Kolejna fotografia - jedyna z trzech wykonana w kolorze - przedstawia księżną ubraną w czerwoną sukienkę, która z szerokim uśmiechem spogląda wprost w obiektyw.

Sesja zdjęciowa z okazji 40. urodzin księżnej KateReuters

Na ostatnim portrecie Kate w białym topie z falbankami ponownie uśmiecha się do obiektywu.

Sesja zdjęciowa z okazji 40. urodzin księżnej KateReuters

Wszystkie trzy fotografie zostały wykonane w listopadzie w ogrodach botanicznych w Kew w zachodnim Londynie - ujawnił Pałac Kensington. Zanim trafią do stałej kolekcji Narodowej Galerii Portretów, zdjęcia pojawią się na ekspozycjach w trzech miejscach szczególnie ważnych dla księżnej Cambridge. Pojawią się w Berkshire w południowej Anglii, gdzie Kate dorastała, w St Andrew w Szkocji gdzie studiowała i gdzie poznała swojego przyszłego męża, a także w Anglesey w Walii, gdzie para mieszkała w czasach, gdy książę William służył jako pilot poszukiwawczo-ratowniczy helikoptera w Królewskich Siłach Powietrznych. 

Ulubieńcy Brytyjczyków

Kate Middleton dołączyła do rodziny królewskiej w 2011 roku, gdy poślubiła wnuka królowej Elżbiety II księcia Williama, drugiego w kolejce do brytyjskiego tronu. Ceremonię ślubną oglądały na żywo setki milionów ludzi na całym świecie.

Według sondaży Kate i William są obecnie członkami rodziny królewskiej cieszącymi się największą sympatią Brytyjczyków.

Jak donoszą miejscowe media, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju spowodowaną wariantem omikron koronawirusa SARS-CoV-2, księżna Cambridge będzie świętować swoje 40. urodziny, które przypadają w niedzielę, w kameralnym gronie rodziny i bliskich przyjaciół.

Autor:momo/adso

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Pozostałe wiadomości