Gwiazdorski boysband wezwany do wojska. Członkowie muszą przerwać występy do 2025 roku

Autor:
jdw//mm
Źródło:
Guardian, BBC
Zespół BTS. Wideo archiwalne
Zespół BTS. Wideo archiwalneReuters Archive
wideo 2/3
Reuters ArchiveZespół BTS. Wideo archiwalne

Siedmiu członków grupy muzycznej BTS odbędzie obowiązkową służbę wojskową i musi wstrzymać swoje występy - podał w poniedziałek manager zespołu. BTS to jeden z największych południowokoreańskich zespołów, mający miliony fanów na całym świecie. Ze względu na popularność jego członkom zezwolono jednak jedynie na opóźnienie odbycia obowiązkowej służby.

W Korei Południowej dwuletnią obowiązkową służbę wojskową zobowiązani są odbyć wszyscy zdolni do tego mężczyźni między 18. a 28. rokiem życia. W przeszłości władze w wyjątkowych przypadkach udzielały zwolnienia z tego obowiązku wybranym olimpijczykom, wyróżniającym się sportowcom, a także muzykom i tancerzom.

Koreański boysband BTS

Zwolnieniem tym nie zostali jednak objęci członkowie BTS, siedmioosobowego boysbandu będącego jedną z największych gwiazd koreańskiej sceny muzycznej. Gwiazdom BTS zezwolono jedynie na opóźnienie ich obowiązkowej służby wojskowej do czasu ukończenia 30. roku życia. Choć żaden z artystów nie osiągnął jeszcze tego wieku, według brytyjskiego "Guardiana" najstarszy z nich - Jin - ma trafić do wojska jeszcze w grudniu tego roku. Spędzi w nim od 18 do 21 miesięcy.

Z oświadczenia wytwórni BigHit Music wynika, że pozostali członkowie BTS także planują odbyć służbę, jednak datę jej rozpoczęcia muszą indywidualnie dostosować do swoich zobowiązań. "Zarówno wytwórnia, jak i członkowie BTS wyczekują okolic 2025 roku, gdy po wypełnieniu obowiązków będą mogli zacząć ponownie działać jako grupa" - brzmi fragment oświadczenia opublikowanego na profilu społecznościowym BigHit.

ZOBACZ TEŻ: Zespół BTS w Białym Domu. "Nie ma nic złego w byciu innym"

Zespół BTS zawiesza karierę

W czerwcu członkowie zespołu ogłosili, że zawieszają wspólną karierę w zespole BTS by skupić się na solowych projektach. Raper RM, jeden z członków BTS, powiedział, że chociaż wspólnie muzycy dużo osiągnęli, "muszą się rozwijać i dojrzewać jako jednostki". - Zawsze myślałem, że BTS różni się od innych zespołów, ale problem z K-popem jest taki, że fani nie dają czasu na dojrzewanie - dodał.

Koreański zespół BTS cieszył się popularnością nie tylko w kraju, ale i za granicą, a liczba sprzedanych przez BTS płyt przekracza 30 milionów. Zespół był nominowany do prestiżowej nagrody Grammy, wystąpił przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ, odwiedził Biały Dom, a także w 2018 roku zajął pierwsze miejsce w zestawieniu Billboard 200.

ZOBACZ TEŻ: Tak, Robert Biedroń odpisał na pytanie o zespole k-popowym BTS i przyznał, że "stanuje ot7"

Autor:jdw//mm

Źródło: Guardian, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości