Justin Timberlake przeprasza po latach Britney Spears i Janet Jackson. "Wiem, że zawiodłem"

Autor:
mart/dap
Źródło:
Reuters

Gwiazda popu Justin Timberlake w piątek publicznie przeprosił swoją byłą dziewczynę Britney Spears i piosenkarkę Janet Jackson, mówiąc, że zawiódł je w przeszłości. Przeprosiny opublikowano po premierze dokumentu "Framing Britney Spears", w którym poruszono między innymi temat rozstania Timberlake'a z piosenkarką.

Justin Timberlake wypowiedział się na swoim koncie na Instagramie po tygodniu krytyki w mediach tradycyjnych i społecznościowych na temat wywiadów, których udzielił około 20 lat temu na temat swojego życia seksualnego i rozstania z piosenkarką Britney Spears.

Justin Timberlake i Britney SpearsShutterstock

Krytyka piosenkarza nastąpiła po emisji filmu dokumentalnego "Framing Britney Spears", w którym poruszono między innymi to, jak została potraktowana w mediach, gdy w 2002 roku Timberlake i Spears zakończyli swój związek.

"Szanuję je i wiem, że zawiodłem"

Timberlake był również krytykowany za to, że nie wziął dostatecznej odpowiedzialności za niesławną "awarię garderoby" podczas występu w przerwie meczu w Super Bowl w 2004 roku, kiedy przez przypadek obnażył na scenie pierś Janet Jackson. Jackson po występie dostała między innymi zakaz wstępu na rozdanie nagród Grammy, podczas kiedy Timberlake pojawił się na uroczystości bez problemu.

"W szczególności chcę przeprosić Britney Spears i Janet Jackson, każdą z osobna, ponieważ troszczę się o te kobiety i szanuję je i wiem, że zawiodłem" - napisał 40-letni Timberlake na Instagramie.

Obecnie żonaty z aktorką Jessicą Biel piosenkarz, stwierdził, że ​​jest mu przykro, że w przeszłości nie mówił głośno tego, co było słuszne.

Britney SpearsShutterstock

"Rozumiem, że zawiodłem w tych momentach i w wielu innych i czerpałem korzyści z systemu, który toleruje mizoginię i rasizm" - napisał.

"Nie zdawałem sobie sprawy z tego wszystkiego"

Timberlake i Spears spotykali się przez około trzy lata, zanim nagle rozstali się w 2002 roku. Spears była wypytywana w mediach o swoje dziewictwo, podczas gdy Timberlake przyznał w wywiadzie, że uprawiał z nią seks, a następnie napisał piosenkę "Cry Me a River", w której zasugerował, że był zdradzany.

W piątkowych przeprosinach Timberlake stwierdził, że przemysł rozrywkowy ułatwia białym mężczyznom osiągnięcie sukcesu. "Z powodu mojej ignorancji nie zdawałem sobie sprawy z tego wszystkiego, kiedy to działo się w moim życiu" - powiedział.

Sprawy biznesowe i osobiste Spears są kontrolowane przez wyznaczonych przez sąd kuratorów od 2008 roku.

Autor:mart/dap

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości