Johnny Depp kontra Amber Heard. Jak mogą się potoczyć ich kariery? Ocena ekspertów z Hollywood

Źródło:
CNN

W trakcie cywilnego procesu o zniesławienie trwającego sześć tygodni Johnny Depp, Amber Heard i ich zespoły prawników obrzucali się oskarżeniami. O ich przyszłości w pewnym stopniu zdecyduje ława przysięgłych, która zaczęła obrady w piątek. Równocześnie jednak sprawa, którą śledzą miliony ludzi na całym świecie, będzie miała wpływ na kariery obu gwiazd kina. Kto zyskał, a kto stracił na publicznym praniu brudów? A może żadne z dwojga nie wyjdzie na tej formie procesu dobrze? CNN rozmawiał na ten temat z ekspertami z Hollywood.

Proces między hollywoodzkim gwiazdorem Johnnym Deppem a jego byłą żoną Amber Heard zbliża się do finału. W piątek wygłoszone zostały mowy końcowe. Obrońcy aktora apelowali o przywrócenie mu reputacji werdyktem, zaś adwokaci Heard zwrócili się do przysięgłych o uznanie jej prawa do wolności słowa.

Ława przysięgłych w piątek obradowała tylko dwie godziny. Po długim weekendzie w USA, wznowi posiedzenie we wtorek.

Johnny Depp wytoczył eksmałżonce proces o zniesławienie, domagając się od niej 50 milionów dolarów odszkodowania. Chodzi o opublikowany w 2018 roku felieton na łamach "The Washington Post", w którym Heard przedstawiała siebie jako ofiarę przemocy domowej. Wskazała przy tym na okres sprzed dwóch lat, czyli czas, gdy była w związku z aktorem.

Amber Heard nie opisała go z nazwiska, jednak między innymi brytyjski tabloid "The Sun" wkrótce nazwał go damskim bokserem. Depp wytoczył tabloidowi proces, który przegrał. Potem zwrócił się w stronę amerykańskiego dziennika i stwierdzi, że artykuł w "Washington Post" zniszczył jego reputację. Musiał się rozstać między innymi z "Fantastycznymi Zwierzętami" czy "Piratami z Karaibów". W kolejnych latach nie był angażowany do żadnych nowych produkcji. W rezultacie - usłyszeli przysięgli, a także opinia publiczna w czasie sześciotygodniowego procesu - aktor ma wielomilionowe długi.

Portal telewizji CNN - podobnie jak media na całym świecie - śledzący proces, skontaktował się z ekspertami z branży rozrywkowej, którzy oceniają, że bez względu na werdykt ławy przysięgłych los karier Deppa i Heard zostanie rozstrzygnięty przez opinię publiczną. Niektórzy z hollywoodzkich znawców rozmawiali z portalem anonimowo, by chronić swoją zawodową pozycję.

Jeden z nich, który - jak pisze CNN - zna Deppa od lat, zwraca uwagę na falę wsparcia dla aktora w mediach społecznościowych, zwłaszcza na TikToku. Ocenia, że to może mu się przysłużyć w przyszłości. - Nie byłem pewien, czego się spodziewać, zanim stanął przed sądem, i uważam, że to tylko pomogło jego wizerunkowi publicznemu - mówił.

Inny czołowy hollywoodzki publicysta, który nie współpracował ani z Deppem, ani z Heard, powiedział, że "oboje są bardzo dysfunkcyjni". - Pieniądze są toksyczne, a chciwość niszczy. Nikt tu nie wygrywa - ocenił.

Johnny Depp i Amber Heard w 2015 roku BAKOUNINE/Shutterstock

CZYTAJ TEŻ: Depp kontra Heard i na odwrót. "Bardzo przerażający obraz wzajemnej nienawiści"

"Wyrozumiała" branża

Portal ocenia, że po zakończeniu prawnej batalii Depp i Heard muszą pokonać wiele przeszkód. Aktorka zeznała, że mężczyzna znęcał się nad nią werbalnie i fizycznie. Oskarżyła go również o przemoc seksualną. Depp wielokrotnie twierdził, że nigdy nie uderzył kobiety, zaprzeczył oskarżeniom i nazwał siebie ofiarą przemocy domowej ze strony Heard, czemu ona z kolei zaprzecza.

Johnny Depp i Amber Heard poznali się na planie filmu "Dziennik zakrapiany rumem" z 2011 r., kiedy Depp był jeszcze związany z Vanessą Paradis. Z Heard pobrał się w 2015 roku. Jak zgodnie twierdzą obie strony (i wielu świadków w procesie), początkowo ich relację można było określić jako sielankową, jednak wszystko zaczęło się psuć bardzo szybko. Rozwód nastąpił już w 2016 roku.

Zdjęcia, nagrania i materiały audio, które ujrzały światło dzienne podczas procesu, nakreśliły obraz dwojga ludzi w związku, który opisanym przez psycholożkę kliniczną Laurel Anderson jako "wzajemne znęcanie się". Kobieta pracowała z parą jako doradca małżeński w 2015 roku. Takiego sformułowania użyła podczas zeznań z 14 kwietnia. CNN podkreśla, samo użycie tego terminu przez świadka wywołało krytykę, co ilustruje, jak bardzo kontrowersyjny jest ten proces.

Producent filmowy Darryl Marshak uważa, że studia filmowe mogą - przynajmniej na początku - niechętnie angażować się w sprawy aktorów uwikłanych w tak poważną kwestię, a do tego komentowane publicznie z niespotykanym natężeniem. - Robert Downey Jr. zdobył nagrodę Akademii (Filmów Si-Fi, Fantasy i Horroru - red.), a potem ujawnił swoje prywatne sprawy i ludzie się wycofali - powiedział Marshak, komentując usunięcie się w cień na wiele lat jednego z najbardziej obiecujących aktorów Hollywood lat 80. i 90., który dopiero kilkanaście lat temu wrócił do łask w showbiznesie.

- Myślę, że Hollywood to dziwne miejsce. Kiedy pierzesz swoje brudy przed maszyną, kadrą nią zarządzającą, wszyscy ludzie, dzięki którym te części się poruszają, odruchowo unikają gorącego płomienia - dodał producent reprezentujący kiedyś m.in. Leonarda DiCaprio i Hilary Swank.

Marshak wierzy, że "niewiarygodny talent" Deppa pomoże mu powrócić na ekrany kin. - Hollywood jest również wyrozumiałe i w miarę upływu czasu, kiedy ta sprawa przestanie być głośna, Johnny będzie w stanie płynnie wrócić do biznesu. Myślę, że ponownie pojawi się na ekranie - powiedział. - Hollywood to kapryśne miejsce - podkreślił jednak.

Rola zespołów prawnych w procesie

CNN ocenia, że spektakl na sali sądowej w wykonaniu zespołów prawnych Deppa i Heard może również wpłynąć na spojrzenie branży na obie gwiazdy. - W skali globalnej ludzie najwyraźniej spolaryzowali się przez ten proces, a my obserwowaliśmy jego rozwój w mediach przed kulminacją na sali sądowej - stwierdziła w rozmowie z portalem Amanda K. Ruisi, założycielka i prezes agencji AKR Public Relations.

Ruisi uważa, że przedstawiciele Deppa byli bardziej skuteczni. - Zespół prawny i komunikacji strategicznej pana Deppa wykonał niesamowitą pracę, dostarczając spójne przesłanie na sali sądowej i w mediach, co moim zdaniem pomogło zebrać wsparcie od jego fanów - oceniła.

Szala sprawiedliwości w mediach społecznościowych przechyliła się na korzyść Deppa do tego stopnia, że ta dysproporcja wywołała pojawienie się nagłówków w prasie, która zaczęła się zastanawiać nad przyczyną tego zjawiska. "Oto kobieta, która w przejmujących szczegółach opowiada o tym, jak bardzo znany mężczyzna rzekomo ją wykorzystał. Dlaczego w 2022 roku tak wielu ludzi wydaje się jej za to nienawidzić?" - można przeczytać w magazynie "The Cut" cytowanym przez CNN.

ZOBACZ TEŻ: Kate Moss zeznawała w sprawie doniesień o zepchnięciu ze schodów

Socjolożka Nicole Bedera przedstawiła w mediach społecznościowych i artykułach prasowych teorię, dlaczego zarówno kobiety, które przeżyły przemoc domową, jak i wiele kobiet w okresie dojrzewania wydawało się wspierać Deppa. "Wczuwanie się w sytuację osoby, która przeżyła przemoc, może być dla kobiet przerażające. Jeśli przemoc naprawdę 'jest' wszędzie i jeśli 'wydaje się', że może przydarzyć się każdemu, to wiele kobiet zaczyna się obawiać, że będą następne" - napisała. "Czy to zaskakujące, że wiele kobiet staje w obronie Deppa? Nie. Wcale nie" - dodała.

Jak napisało CNN, Heard ma swoich zwolenników, ale zdecydowanie mniej głośnych niż Depp - zarówno w biznesie rozrywkowym, jak i podczas procesu sądowego. Były partner Heard, David Krumholtz, publicznie stanął w jej obronie, aktorka Ellen Barkin zeznawała na prośbę jej obrońców, a komik Kathy Griffin napisała w odpowiedzi na przedprocesowego tweeta Heard: "Myślę o tobie i przesyłam całą miłość".

Portal podkreśla, że po zamknięciu rozprawy dla dwojga pracujących aktorów zasadnicze pytanie brzmi: czy producenci będą wysyłać im scenariusze tak chętnie, jak obserwatorzy wysyłali tweety?

Zagrożona przyszłość filmowej franczyzy

Sedno pozwów Heard i Deppa opiera się na twierdzeniu, że ich kariery - a konkretnie ich przyszłość w poszczególnych franczyzach filmowych - zostały naruszone lub wręcz zniszczone. W ciągu ostatnich kilku tygodni zeznań zespół Deppa próbował udowodnić, że aktor, który wcielił się w postać Jacka Sparrowa w pięciu filmach, został usunięty z potencjalnego szóstego filmu z serii "Piraci z Karaibów" z powodu komentarza i oskarżenia Heard.

Jerry Bruckheimer, który wyprodukował "Piratów z Karaibów", powiedział gazecie "The Times", że "przyszłość nie jest jeszcze przesądzona", jeśli chodzi o udział Deppa w kolejnej części filmu. Producent powiedział, że zespół twórców "pracuje nad dwoma scenariuszami 'Piratów'" - jednym, w którym główną rolę mogłaby zagrać Margot Robbie, i "jednym bez" niej. Ostatni film z tej serii to "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" z 2017 roku.

W zeznaniu odtworzonym dla sądu były agent Deppa Christian Carino, który zaczął reprezentować go w październiku 2016 roku i nawet reprezentował aktora oraz Heard w tym samym czasie, zeznał, że wierzy, że oskarżenia o przemoc domową wniesione przez aktorkę przeciwko Deppowi kosztowały go umowę, która byłaby warta dziesiątki milionów dolarów.

Kiedy adwokat Heard zapytał Carino o inne problemy, jakie Depp mógł mieć podczas pracy nad poprzednimi filmami z serii "Piratów", Carino zaprzeczył, by takie miały miejsce. - Wiem, że się spóźniał, ale on spóźniał się ze wszystkim przez całe swoje życie - powiedział Carino. - Myślę, że jest to kłopotliwe dla wszystkich, ale każdy nauczył się, jak produkować film (z Deppem - red.), żeby sobie z tym radzić - dodał.

Inni zeznający świadkowie uważali jego zachowanie za bardziej szkodliwe. Tracey Jacobs, która reprezentowała Deppa przez 30 lat, zanim rozwiązano z nią umowę, powiedziała, że była szczera z Deppem, że ciągłe spóźnianie się na plany filmowe i jego zachowanie, w tym zażywanie narkotyków i nadużywanie alkoholu, szkodzi jego karierze.

- Jego gwiazda przygasła, ponieważ coraz trudniej było mu dostać pracę, zważywszy na reputację, jaką zyskał z powodu spóźnień i innych rzeczy - zeznawała Jacobs. - Ludzie mówili o tym i zaczęto się zastanawiać nad jego zachowaniem - dodała.

Hollywoodzki reżyser, który nie pracował z Deppem, ale miał okazję go poznać, powiedział CNN, że nie sądzi, aby Depp kiedykolwiek więcej stał się twarzą innej dużej franczyzy. - Wierzę, że Johnny Depp będzie mógł być obsadzany w różnych niezależnych filmach, ponieważ wciąż ma znaczącą wartość i swoją publiczność, ale jednak wytwórnie będą bardziej ostrożne ze względów ubezpieczeniowych, a także będą bardziej zaniepokojone reakcją opinii publicznej niż mniejsze, niezależne firmy - powiedział.

Jeśli chodzi o Heard, reżyser uważa, że uwaga poświęcona procesowi sądowemu nie pomogła jej wizerunkowi. Istnieje petycja, aby aktorka została usunięta z nadchodzącego sequela "Aquamana", który został już nakręcony i jest w postprodukcji. Aktorka powiedziała, że w związku z wytoczonym jej przez Deppa procesem jej rola w filmie zmalała, bo początkowo w scenariuszu miała znacznie więcej scen niż w późniejszym procesie twórczym.

Walter Hamada, szef DC Films, które wyprodukowało "Aquamana" podkreślił jednak w czasie procesu, że scenariusz wygląda tak jak wygląda (nie mógł zdradzić szczegółów filmu), bo ekipa zorientowała, że między Amber Heard i Jasonem Momoą nie ma "chemii".

Jason Momoa i Amber Heard w filmie "Aquaman"Materiały promocyjne

Jaka przyszłość czeka Heard i Deppa?

Niezależnie od decyzji ławy przysięgłych Juda Engelmayer, założyciel Herald PR, który reprezentował między innymi skazanego producenta Harveya Weinsteina, powiedziała CNN, że czas spędzony przez Deppa w sądzie - który obejmował dziwaczne, nadające się do memów momenty z rysowaniem bazgrołów i jedzeniem żelek - wzmocnił jego wizerunek.

- Jego zeznania, niezależnie od tego, czy były prawdziwe, czy zmyślone, spowodowały ponowne objawienie się fanów, którzy za nim tęsknili - powiedział. - Ze względu na jego reputację i karierę, studia widzą, że nadal ma rzeszę wielbicieli - dodał.

Johnny Depp i Amber Heard w 2015 rokuAndrea Raffin/Shutterstock

O ocenę tego, jak potoczy się kariera Heard, jeszcze trudniej, bo - jak wskazują rozmówcy CNN - nim aktorka pojawiła się u boku Deppa i zajęła stałe miejsce w mediach w kolejnych latach naznaczonych sądowymi bojami i oskarżeniami płynącymi z obu stron po zakończonym związku - jej miejsce w Hollywood nie było ugruntowane.

Autorka/Autor:pp/adso

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: BAKOUNINE/Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Prokuratura ma skierować pierwsze wnioski o uchylenie immunitetu poselskiego w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Mają one dotyczyć polityków Suwerennej Polski, byłych wiceministrów sprawiedliwości Michała Wosia i Marcina Romanowskiego - dowiedział się TVN24.

TVN24 nieoficjalnie: będą wnioski o uchylenie immunitetu politykom Suwerennej Polski

TVN24 nieoficjalnie: będą wnioski o uchylenie immunitetu politykom Suwerennej Polski

Źródło:
TVN24, PAP

Projekt uchwały w sprawie korekty granic morskich Rosji z Finlandią i Litwą na Morzu Bałtyckim, zgłoszony we wtorek przez resort obrony w Moskwie, został w środę usunięty z rosyjskiej rządowej bazy aktów prawnych - poinformowała agencja Reutera. Na postulowane przez Moskwę zmiany zareagowały władze Finlandii, Litwy i Niemiec, które wezwały Rosję do przestrzegania prawa międzynarodowego, w szczególności Konwencji ONZ o prawie morza. "Trwa kolejna rosyjska operacja hybrydowa, tym razem mająca na celu sianie strachu, niepewności i wątpliwości co do ich zamiarów" - napisał szef MSZ Litwy.

Rosja chce rewizji granic na Morzu Bałtyckim. Reuters: projekt zniknął z bazy aktów prawnych

Rosja chce rewizji granic na Morzu Bałtyckim. Reuters: projekt zniknął z bazy aktów prawnych

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, The Moscow Times, Radio Swoboda, PAP

Środa będzie burzowa w wielu regionach kraju. Są miejsca, w których Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podniósł stopień ostrzeżeń do trzeciego, najwyższego. Obowiązują także ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia. Prognozowane są bardzo silne opady deszczu, grad, a wiatr ma osiągać w porywach nawet około 80 kilometrów na godzinę.

Trzeci, najwyższy stopień ostrzeżeń IMGW. Tutaj aura będzie szczególnie groźna

Trzeci, najwyższy stopień ostrzeżeń IMGW. Tutaj aura będzie szczególnie groźna

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Od 1 czerwca obowiązywać będą nowe zasady zatrzymywania oraz zwrotu dowodu rejestracyjnego przed diagnostów. W przypadku niektórych pojazdów zmieni się także sam sposób przeprowadzania badań technicznych. Oto szczegóły nadchodzącej rewolucji. 

Zmiany w badaniach technicznych. Nowe przepisy od 1 czerwca

Zmiany w badaniach technicznych. Nowe przepisy od 1 czerwca

Źródło:
tvn24.pl

Pseudoekologiczne, palą się całą dobę - twierdzą przeciwnicy samochodów elektrycznych. Auta te stały się tematem politycznych kampanii oraz antyunijnych i antyklimatycznych narracji. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ironizował ostatnio, że elektryk "się bardzo ładnie pali, intensywnie". Ile jest prawdy, a ile fałszu w takich tezach? Wyjaśniamy.

"Palą się 24 godziny", "częściej niż spalinowe". Prawda i fałsz o samochodach elektrycznych

"Palą się 24 godziny", "częściej niż spalinowe". Prawda i fałsz o samochodach elektrycznych

Źródło:
Konkret24

Nauczycielka szkoły podstawowej we Włodawie (woj. lubelskie) zauważyła podczas lekcji, że jeden z uczniów ma granat. Leżał na stoliku. Uczniowie i pracownicy zostali ewakuowani. Na miejsce przyjechali kontrterroryści. Z ustaleń wynika, że siedmiolatek dostał granat od ojca. 

Granat w szkole. Ewakuowano uczniów

Granat w szkole. Ewakuowano uczniów

Źródło:
tvn24.pl

W Sejmie obraduje komisja do spraw wyborów kopertowych. Ponownie stanął przed nią były premier Mateusz Morawiecki. Zeznał, że decyzję o wyborach kopertowych podjęło kierownictwo polityczne PiS i były plany, aby druga tura wyborów także odbyła się w trybie korespondencyjnym. Na posiedzeniu panuje napięta atmosfera, jeden z posłów opuścił salę. Przewodniczący komisji ostrzegł Morawieckiego, że jeśli nadal będzie "uchylał się od odpowiedzi", to będzie skierowany wniosek do sądu o jego ukaranie.  

Morawiecki drugi raz przed komisją do spraw wyborów kopertowych

Morawiecki drugi raz przed komisją do spraw wyborów kopertowych

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Władimir Putin bacznie obserwuje Gotlandię, szwedzką wyspę o strategicznym położeniu na Morzu Bałtyckim, bo jednym z jego celów jest zdobycie kontroli nad Morzem Bałtyckim - powiedział naczelny dowódca sił zbrojnych Szwecji generał Micael Byden. "Kto kontroluje Gotlandię, ten kontroluje Bałtyk" - dodał. Jak oświadczył, "nie wolno nam dopuścić, by Morze Bałtyckie stało się dla Putina placem zabaw".

Putin "bacznie" przygląda się szwedzkiej wyspie. "Kto kontroluje Gotlandię, ten kontroluje Bałtyk"

Putin "bacznie" przygląda się szwedzkiej wyspie. "Kto kontroluje Gotlandię, ten kontroluje Bałtyk"

Źródło:
PAP

Na autostradzie A2 w pobliżu Komornik pojawił się pieszy. Jak podaje policja, 29-latek wbiegł pod nadjeżdżające auta i został potrącony. Po wypadku zniknął z miejsca zdarzenia. Strażacy znaleźli go 800 metrów dalej. Poszkodowanego przewieziono do szpitala.

Pieszy wbiegł na A2 pod nadjeżdżające auta, potem uciekł. Znaleźli go 800 metrów dalej

Pieszy wbiegł na A2 pod nadjeżdżające auta, potem uciekł. Znaleźli go 800 metrów dalej

Źródło:
TVN24

Gdzie jest burza? W środę 22.05 po południu nad Polską pojawiły się wyładowania atmosferyczne. Gwałtownych zjawisk w ciągu kolejnych godzin będzie przybywać. Sprawdź, gdzie jest burza, i śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Sumy opadów miejscami są naprawdę wysokie

Gdzie jest burza? Sumy opadów miejscami są naprawdę wysokie

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Antoni Macierewicz tutaj cały czas krzyczy, ale o panu to będzie jeszcze osobna debata. O podkomisji smoleńskiej, o sprzeniewierzeniu pieniędzy, o działaniu, które było nieuprawnione - zwrócił się do posła PiS wicepremier, minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz podczas dyskusji po przedstawieniu informacji na temat bezpieczeństwa, gdy Macierewicz przeszkadzał.

"Pan Macierewicz tutaj cały czas krzyczy". Kosiniak-Kamysz z ripostą

"Pan Macierewicz tutaj cały czas krzyczy". Kosiniak-Kamysz z ripostą

Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl

Sąd uniewinnił Adama "Nergala" Darskiego, lidera zespołu Behemoth, od dwóch zarzutów obrazy uczuć religijnych. W przypadku trzeciego sąd dał mu szansę na poprawę, warunkowo umarzając postępowanie na okres 2 lat. "Jeśli oskarżony nie skorzysta właściwie z danej mu szansy, to ponownie spotkamy się w sądzie" - zapowiada pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego Tomasz Złoch.

Wyrok ws. obrazy uczuć religijnych przez Nergala. Muzyk przejdzie próbę

Wyrok ws. obrazy uczuć religijnych przez Nergala. Muzyk przejdzie próbę

Źródło:
TVN24, PAP

Do 31 maja osoby dorabiające do świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego mają czas na dostarczenie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaświadczenia o osiągniętych przychodach za okres od 1 marca 2023 roku do 29 lutego 2024 roku - poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

ZUS przypomina o ważnym terminie

ZUS przypomina o ważnym terminie

Źródło:
PAP

W rządzie trwają prace nad wdrożeniem unijnej dyrektywy w sprawie pensji minimalnych w Unii Europejskiej. Resort rodziny skłania się, by wartość referencyjna była określona jako 60 procent przeciętnego wynagrodzenia - przekazało biuro prasowe ministerstwa.

Rewolucja w płacy minimalnej. Propozycja rządu

Rewolucja w płacy minimalnej. Propozycja rządu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

To miały być ich ostatnie duże wakacje - powiedział kuzyn 73-latka, który zmarł w wyniku silnych turbulencji na pokładzie samolotu z Londynu do Singapuru. Mężczyzna w rozmowie z "The Independent" wyjaśnił, że jego kuzyn wraz z żoną planowali podróż po Azji. Co wiadomo o zmarłym Brytyjczyku?

"To miały być ich ostatnie duże wakacje". Co wiemy o zmarłym w wyniku turbulencji pasażerze boeinga

"To miały być ich ostatnie duże wakacje". Co wiemy o zmarłym w wyniku turbulencji pasażerze boeinga

Źródło:
BBC, The Independent, tvn24.pl

Przed nami trudne godziny. Za sprawą niżu Lisa i towarzyszącego mu frontu atmosferycznego z południa w głąb Polski przemieszczać się będą gwałtowne burze. Synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek ostrzega, że nad jednym miejscem w krótkim czasie może przejść nawet kilka ulew.

"Nad jednym miejscem w krótkim czasie może przejść kilka ulew". Niż Lisa i front mieszają w pogodzie

"Nad jednym miejscem w krótkim czasie może przejść kilka ulew". Niż Lisa i front mieszają w pogodzie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Po telewizyjnej debacie kandydatów startujących w województwie lubelskim do europarlamentu z pierwszych miejsc na listach doszło do ostrej wymiany zdań między Martą Wcisło z KO a Mariuszem Kamińskim z PiS. Posłanka zaskoczyła byłego szefa MSWiA na parkingu. Pytała, jakie są jego związki z Lubelszczyzną.

Starcie Marty Wcisło z Mariuszem Kamińskim. Posłanka krzyczała na parkingu: pana miejsce jest w celi

Starcie Marty Wcisło z Mariuszem Kamińskim. Posłanka krzyczała na parkingu: pana miejsce jest w celi

Źródło:
tvn24.pl

Ona przyleciała z Turcji, on sam przyszedł do placówki Straży Granicznej, by ustalić swoją sytuację pobytową w Polsce oraz złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. Okazało się, że są poszukiwani w różnych sprawach Europejskimi Nakazami Aresztowania. Zatrzymani to obywatele Ukrainy i to władze tego kraju ich poszukiwały.

Po zatrzymaniu dowiedzieli się, że są poszukiwani Europejskimi Nakazami Aresztowania

Po zatrzymaniu dowiedzieli się, że są poszukiwani Europejskimi Nakazami Aresztowania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowco, planujesz wyposażyć auto w instalację gazową? Będziesz musiał posiadać specjalną naklejkę lub tabliczkę, która potwierdza jej homologację. W piątek 17 maja weszło w życie rozporządzenie ministra infrastruktury w tej sprawie.

Nowy obowiązek dla części kierowców. Przepisy już obowiązują

Nowy obowiązek dla części kierowców. Przepisy już obowiązują

Źródło:
tvn24.pl

Leżącą za sklepem w centrum Raciborza kobietę zauważył wieczorem przechodzień. Niestety już nie żyła. Miała 46 lat, była z innego województwa. Prawdopodobnie została zamordowana. Śledczy podają, że była zupełnie naga i miała widoczne obrażenia. Są pierwsze zatrzymania.

Nagie ciało kobiety w centrum miasta. Obrażenia wskazują na morderstwo

Nagie ciało kobiety w centrum miasta. Obrażenia wskazują na morderstwo

Źródło:
tvn24.pl

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz mówi w Sejmie o stanie bezpieczeństwa państwa. - Zagrożeniem dla Polski są działania Rosji, agentury, która rozpowszechniła się nie tylko w Polsce, ale i w Europie - mówił. Jak stwierdził, polskie państwo "pokazuje swoją siłę wobec tych, którzy je zdradzają". - Nie ma miejsca na litość i jakiekolwiek taryfy ulgowe dla tych, którzy wybrali drogę na wschód - dodał. Podkreślił, że Polska przeznacza już rekordowe w NATO 4 procent PKB na obronność, a w budżecie to łącznie 118 miliardów złotych. Uspokajał też, że powszechny pobór do wojska nie zostanie wprowadzony, bo armia tylko w tym roku zyskała dziewięć tysięcy żołnierzy powołanych do zawodowej służby. W sumie Wojsko Polskie liczy już 198 tysięcy żołnierzy.

Ogromne finansowanie, coraz większa armia i 22 tysiące przeszkolonych ukraińskich żołnierzy

Ogromne finansowanie, coraz większa armia i 22 tysiące przeszkolonych ukraińskich żołnierzy

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Dariusz Barski nie wrócił skutecznie ze stanu spoczynku na stanowisko prokuratora krajowego. Minister sprawiedliwości Adam Bodnar myli się, twierdząc, że czynności podejmowane przez Barskiego, z upoważnienia prokuratora generalnego, były skuteczne - informuje w środę "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na decyzję wrocławskiego sądu rejonowego. O tym, że decyzje Barskiego "pozostają w mocy", Adam Bodnar mówił między innymi w styczniu tego roku w TVN24.

"DGP": Sąd zwraca akt podpisany przez asesora, którego powołał Barski. "Prawdopodobnie pierwszy taki przypadek"

"DGP": Sąd zwraca akt podpisany przez asesora, którego powołał Barski. "Prawdopodobnie pierwszy taki przypadek"

Źródło:
Dziennik Gazeta Prawna, tvn24.pl

Podczas debaty o stanie bezpieczeństwa państwa minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział wprowadzenie Karty Rodziny Wojskowej. Jak mówił ma działać podobnie jak Karta Dużej Rodziny. Co wiadomo?

Będą ulgi dla rodzin żołnierzy. Szef MON zapowiada Kartę Rodziny Wojskowej

Będą ulgi dla rodzin żołnierzy. Szef MON zapowiada Kartę Rodziny Wojskowej

Źródło:
tvn24.pl

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i pozwolenie na budowę pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku - poinformował Instytut Adama Mickiewicza, który przejął obowiązki zlikwidowanego Biura "Niepodległa", odpowiedzialnego za budowę monumentu.

Sąd uchylił pozwolenie na budowę Pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Sąd uchylił pozwolenie na budowę Pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Tańczą, piją, pieką ciasta". Liczą, że reżim upadnie

"Tańczą, piją, pieką ciasta". Liczą, że reżim upadnie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Diuna: Część druga" już od jutra będzie dostępna w serwisie HBO Max. Pierwsza część adaptacji powieści Franka Herberta od soboty będzie dostępna również w Playerze.

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

Źródło:
tvn24.pl