TVN24 | Kultura i styl

Elton John z nowym rekordem brytyjskiej listy przebojów

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
NME, tvn24.pl
Elton John z rekordem brytyjskiej listy przebojów
Reuters ArchiveElton John z rekordem brytyjskiej listy przebojów

Elton John ustanowił nowy rekord brytyjskiej listy przebojów dzięki swojemu singlowi "Cold Heart", który nagrał z Duą Lipą, a zremiksował PNAU. Kawałek obecnie znajduje się na drugim miejscu oficjalnej brytyjskiej listy przebojów. Tym samym Elton John jest pierwszym artystą, któremu szóstą dekadę z rzędu udało się wprowadzić hit do pierwszej dziesiątki Official UK Chart. 

Elton John, jeden z najważniejszych przedstawicieli brytyjskiej muzyki rozrywkowej, na początku września zapowiedział 32. studyjny album w karierze. "The Lockdown Sessions" promuje znany już dobrze numer "Cold Heart", z tym że nową wersję John nagrał wspólnie z Duą Lipą, a całość zremiksowana została przez australijski duet PNAU. 

Brytyjski portal muzyczny NME informuje, że John piosenką "Cold Heart" w nowej wersji ustanowił rekord brytyjskiej listy przebojów Official UK Charts. Piosenka, obecnie notowana na drugim miejscu, sprawia, że John jest pierwszym artystą, którego hity w sześciu dekadach pojawiały się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Tym samym zdeklasował takie sławy jak: Elvis Presley, Cher, Cliff Richard, Michael Jackson czy David Bowie. 

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Elton John "Cold Heart" - 33. przebój w pierwszej dziesiątce

Jednocześnie "Cold Heart" jest 33. utworem w karierze 74-latka, który znalazł się w pierwszej dziesiątce brytyjskiej listy przebojów. Po raz pierwszy do najlepszej dziesiątki zestawienia John wprowadził słynny już kawałek "Your Song" w 1971 roku (najlepsze miejsce, jakie uzyskała piosenka na Wyspach to pozycja siódma). NME zwraca uwagę, że jeszcze w tym tygodniu "Cold Heart" może stać się numerem jeden brytyjskiej listy. Wówczas byłaby to ósma piosenka w karierze Johna, która notowana byłaby na szczycie zestawienia (po "Don't Go Breaking My Heart", "Are You Ready For Love", "Sacrifice/Healing Hands", "Don't Let The Sun Go Down On Me", "Something About The Way You Look/Candle", "Sorry Seems To Be The Hardest Word" i "Ghetto Gospel").

Warto przypomnieć, że singiel "Something About The Way You Look/Candle" pozostaje najlepiej sprzedającym się singlem w historii brytyjskiego rynku muzycznego. Na pierwsze miejsce zestawienia singiel trafił dzień po premierze. W ciągu ośmiu dni sprzedaży nakład przekroczył 2,2 miliona egzemplarzy. 

Autor:tmw

Źródło: NME, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tony Norkus / Shutterstock

Pozostałe wiadomości