Ubezwłasnowolniona Britney Spears chce pozbawić ojca wpływu na swe życie i finanse

Autor:
tmw//rzw
Źródło:
BBC News, ABC News

Britney Spears od ponad 12 lat pozostaje ubezwłasnowolniona, a oficjalnym kuratorem piosenkarki jest jej ojciec James. Z wnioskiem o odebranie mu kontroli nad wieloma aspektami jej życia prywatnego i zawodowego piosenkarka zwróciła się we wtorek do sądu.

W styczniu 2008 roku Britney Spears w związku z trudnościami psychicznymi i załamaniem nerwowym została sądownie ubezwłasnowolniona, a kuratelę przyznano jej ojcu Jamesowi oraz prawnikowi Andrew Walletowi. Ten drugi zrzekł się kurateli w marcu 2019 roku. Od tego czasu James Spears stał się jedynym oficjalnym zarządcą majątku piosenkarki, z prawem do wpływania także na decyzje związane z jej życiem prywatnym.

Jednak w związku z własnymi problemami zdrowotnymi w styczniu ubiegłego roku James Spears zawiesił kuratelę nad córką. Jego obowiązki początkowo przejęła była żona, matka artystki - Lynne Irene Bridges. Później tymczasową kuratorką została menedżerka Spears - Jodi Montgomery.

Piosenkarka kontra ojciec

Z wnioskiem o zmianę zasad sprawowania kurateli 38-letnia Britney Spears zwróciła się obecnie do sądu. W dokumentach sądowych, cytowanych przez BBC News, miała napisać, że jest stanowczo przeciwna powrotowi Jamesa Spearsa do tej roli. Portal ABC News wyjaśnia, że piosenkarka chce, aby to Jodi Montgomery przejęła kontrolę. Piosenkarka chce także, aby zarządzanie jej finansami przekazać "wykwalifikowanemu powiernikowi korporacyjnemu".

Zmiany miałyby nastąpić 22 sierpnia, gdy kończy się dotychczasowy okres ubezwłasnowolnienia piosenkarki. "Jesteśmy w momencie, w którym kuratela musi się znacząco zmienić w związku z ogromnymi zmianami w jej obecnym stylu życia i wyrażonymi przez nią oczekiwaniami" - stwierdzono we wniosku. BBC News pisze, że prawnik Spears spodziewa się "agresywnego" sprzeciwu ze strony ojca klientki.

Według dokumentów Spears nie planuje żadnych koncertów w najbliższym czasie. Jej ostatnie występy odbyły się w październiku 2018 roku. W lutym kolejnego roku zrezygnowała z kilkumiesięcznego kontraktu na występy artystyczne w Las Vegas.

Problemy ze zdrowiem

Problemy zdrowotne piosenkarki zaczęły się w 2006 roku, gdy rozstała się z mężem, tancerzem Kevinem Federline'em, z którym prowadziła następnie sądową batalię o opiekę nad dwoma synami.

Po serii niepokojących zachowań i całkowitej utracie prawa do opieki nad dziećmi, Spears na początku 2008 roku trafiła na oddział psychiatryczny. Wtedy sąd w Los Angeles ją ubezwłasnowolnił. W kolejnych latach problemy ze zdrowiem się powtarzały. Ostatni raz do kliniki psychiatrycznej trafiła na początku ubiegłego roku.

Od 2016 roku piosenkarka związana jest z Samem Asgharim, młodszym o 13 lat modelem, tancerzem i trenerem personalnym.

Autor:tmw//rzw

Źródło: BBC News, ABC News

Pozostałe wiadomości