Kultura i styl

Bono w szpitalu. Nie wiadomo, co z trasą

Kultura i styl

Aktualizacja:
 
TVN24Bono trafił do szpitala

Bono - lider grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna strona internetowa zespołu U2.com. Muzyk dostał kontuzji kręgosłupa podczas przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał przejść operację. Nie wiadomo, kiedy wyjdzie ze szpitala.

Jak czytamy na stronie zespołu, Bono jest obecnie pod opieką wybitnych niemieckich neuro-chirurgów prof. dr. Jorga Tonna oraz dr Wohlfahrta Mullera. Bono

3 czerwca irlandzki zespół rozpoczyna tournee po Ameryce Północnej, nie wiadomo czy wokalista zdoła wyleczyć kontuzję do tego czasu.

- Kiedy zdobędziemy więcej informacji na temat jego stanu zdrowia, w specjalnym oświadczeniu poinformujemy o ewentualnych zmianach w koncertowym rozkładzie grupy - powiedział rzecznik U2. Już wiadomo jednak, że pierwszy z koncertów 3 czerwca w Salt Lake City nie odbędzie się.

Miliony jak z nut

Jak przypomina serwis interia.pl, zeszłoroczna trasa koncertowa irlandzkiego kwartetu okazała się dla zespołu istną żyłą złota. Panowie z U2 w ramach światowego tournee zagrali 44 koncerty w miastach na całym świecie, w tym także w Chorzowie 6 sierpnia 2009 roku.

Za całą trasę zainkasowali 108 milionów dolarów. Ta suma pozwoliła im zdecydowanie zwyciężyć w rankingu amerykańskiego "Billboardu", w którym wyprzedzili twórcę "Born In The USA" - Bruce'a Springsteen'a (zarobił 57 milionów dolarów).

Źródło: oficjalna strona internetowa

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości