TVN24 | Kultura i styl

"Jesteś martwy czy jesteś w raju?". Billie Eilish śpiewa dla Bonda

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw/pm
Źródło:
BBC News, Reuters, tvn24.pl
Billie Eilish śpiewa dla Jamesa Bonda. Piosenka "No Time To Die"
UMG (w imieniu wytwórni Darkroom)Billie Eilish śpiewa dla Jamesa Bonda. Piosenka "No Time To Die"

Amerykańska wokalistka Billie Eilish opublikowała w czwartek "No Time To Die" - tytułową piosenkę 25. odsłony filmowych przygód Jamesa Bonda. Amerykanka jest najmłodszą w historii współautorką i wykonawczynią bondowskiego utworu.

Czterominutową balladę "No Time To Die" o zdradzie i rozpaczy Billie Eilish napisała wspólnie ze starszym bratem Finneasem O’Connelem.

Za produkcję piosenki odpowiedzialny był Finneas, a arażację przygotowali Hans Zimmer (kompozytor ścieżki do filmu) oraz Matt Dunkley. Piosenka ukazała się nakładem wytwórni Billie Eilish Interscope Records/Darkroom.

Nieco mroczny tekst piosenki - co jest jednym ze znaków rozpoznawczych Billie Eilish - odnosi się do romansu, który kończy się nieszczęśliwie. W refrenie słyszymy: "Fool me once, fool me twice/Are you death or paradise? / Now you'll never see me cry / There's just no time to die." ("Oszukaj mnie raz, oszukaj drugi / Jesteś martwy czy w raju? / Teraz już nigdy nie zobaczysz jak płaczę / To jeszcze nie jest pora umierać"). 

Amerykanka jako najmłodsza dołączyła do grona sław muzycznych, które dotychczas śpiewały bondowskie piosenki. Są to: Shirley Bassey, Tom Jones, Nancy Sinatra, Paul McCartney, Duran Duran, Tina Turner czy Adele.

"Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami"

"Utwór został wspaniale dopasowany do emocjonalnej historii, którą chcemy przekazać w filmie" - napisali w oświadczeniu producenci filmu Michael G. Wilson oraz Barbara Broccoli.

Finneas, producent nagrania, napisał, że o "takich rzeczach marzy się przez całe życie. Nie ma bardziej ikonicznego połączenia muzyki i kina niż 'Goldfinger' czy 'Żyj i pozwól umrzeć'. Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami, że możemy zagrać małą rolę w tak legendarnej franczyzie. Niech żyje 007!". - Piosenki do Bonda nagrywają wybrańcy. Jestem wielkim fanem Billie i Finneasa. Ich kreatywna spójność oraz talenty są majstersztykiem. Nie mogę doczekać się, aż publiczność usłyszy, jaką piosenkę przygotowali ci wyjątkowi artyści. Świeża perspektywa, która z pewnością będzie cieszyć wiele pokoleń po nas - powiedział Cary Joji Fukunaga, reżyser filmu "Nie czas umierać". Film do polskich kin trafi 3 kwietnia.

CZYTAJ WIĘCEJ: "IDOLKA MILIONÓW. A W OCZACH RODZICÓW STRACH"

Autor:tmw/pm

Źródło: BBC News, Reuters, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości