Anne Heche nie żyje. Po wypadku była w śpiączce

Autor:
wac//az
Źródło:
LAFD, CNN, ABC News
Anne Heche zmarła 12 sierpnia
ReutersAnne Heche uległa wypadkowi i znajduje się w stanie krytycznym

Amerykańska aktorka Anne Heche, która uległa wypadkowi, w wyniku którego jej samochód stanął w płomieniach, nie żyje - poinformowała jej przyjaciółka Nancy Davis w mediach społecznościowych, cytowana przez dziennik "The Guardian". Heche, znana między innymi z serialu "Ally McBeal" i filmu "Donnie Brasco", przez tydzień była w śpiączce. 

Anne Heche miała wypadek samochodowy 5 sierpnia przed południem. Jeszcze w niedzielę, czyli dwa dni po wypadku, przedstawiciel aktorki informował, że jej stan jest stabilny. Heche przebywała na oddziale intensywnej terapii, gdzie trafiła z poważnymi oparzeniami.

W czwartek, 11 sierpnia rodzina i przyjaciele wydali oświadczenie, z którego wynika, że nie ma nadziei, by 53-letnia aktorka przeżyła. "Niestety z powodu wypadku Anne Heche doznała poważnego uszkodzenia mózgu powodującego niedotlenienie i pozostaje w śpiączce w stanie krytycznym. Nie ma nadziei, że przeżyje - przekazali, dodając: - Już dawno zdecydowała się na oddanie swoich narządów, teraz jest podtrzymywana przy życiu, aby ustalić, czy któreś z nich mogą być oddane".

Anne Heche w 2019 rokulev radin/Shutterstock

"Szerzenie życzliwości i radości postrzegała jako pracę swojego życia w większym stopniu niż dzielenie się swoim niezwykłym talentem. Zostanie zapamiętana za swoją odważną szczerość. Będzie nam brakowało jej światła" - czytamy w oświadczeniu.

W piątek wieczorem zagraniczne media poinformowały o śmierci aktorki. Taką informację w mediach społecznościowych zamieściła jej przyjaciółka Nancy Davis, cytowana przez brytyjski "The Guardian".

Jak doszło do wypadku

Jak podała straż pożarna w Los Angeles (LAFD), 5 sierpnia przed południem Anne Heche wjechała samochodem w dwupiętrowy budynek w dzielnicy Mar Vista. Pojazd stanął w płomieniach, a ugaszenie pożaru i dostanie się do środka "mocno uszkodzonej konstrukcji" zajęło 65 minut. W akcji brało udział 59 strażaków. Aktorka została zabrana do szpitala w stanie krytycznym.

Policja w Los Angeles poinformowała w czwartek, że próbki krwi pobrane tuż po wypadku wykazały obecność narkotyków we krwi kobiety.

Kariera Anne Heche

53-letnia Heche zdobyła popularność, grając w serialu "Inny świat". Rola w tej produkcji przyniosła jej nagrodę Emmy. Szczyt jej kariery przypadł na lata 90., kiedy wystąpiła w takich filmach, jak "Sześć dni, siedem nocy", u boku Harrisona Forda, "Fakty i akty" czy "Psychol". Zagrała też w "Trzecim cudzie" Agnieszki Holland. W późniejszych latach pojawiała się głównie na małym ekranie.

Heche uważała, że zaczęła otrzymywać mniej propozycji po dokonaniu coming outu. Przez trzy lata była partnerką Ellen DeGeneres. Potem związała się m.in. z agentem nieruchomości Colemanem Laffoonem i aktorem Jamesem Tupperem. Ma dwóch synów.

ZOBACZ TEŻ: Archie odłączony od aparatury. 12-letni chłopiec zmarł

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wac//az

Źródło: LAFD, CNN, ABC News

Źródło zdjęcia głównego: lev radin/Shutterstock

Pozostałe wiadomości