Kultura i styl

Kultura i styl

To jedna z ostatnich decyzji Baracka Obamy w Białym Domu. W wtorek poinformowano, że 21 wybitnych postaci amerykańskiej kultury, sportu i nauki uhonorowanych zostanie Prezydenckim Medalem Wolności, który jest najwyższym amerykańskim odznaczeniem cywilnym. Wśród nich znaleźli się: Robert Redford, Diana Ross, Melinda i Bill Gatesowie, Frank Gehry, Tom Hanks i Robert De Niro.

Zwiastun nadchodzącej aktorskiej wersji "Pięknej i Bestii" z Emmą Watson w roli głównej ustanowił nowy rekord oglądalności. W ciągu pierwszej doby trailer pobił wcześniejszy najlepszy wynik należący do "Ciemniejszej strony Greya".

Twórcy słownika oksfordzkiego uznali, że nowym słowem, najlepiej opisującym naszą rzeczywistość jest "post-prawd". Słowo istnieje od ponad 20 lat i służy do opisania okoliczności, w których emocje i osobiste przekonania mają większe znaczenie i wpływ na postrzeganie rzeczywistości niż fakty. Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS.

Dwayne Johnson został wyróżniony tytułem "najseksowniejszego mężczyzny", który od 21 lat przyznaje magazyn "People". Były zapaśnik i jeden z najlepiej opłacanych aktorów jest drugim po Beckhamie byłym sportowcem z tym tytułem.

Amerykański pieśniarz i poeta Bob Dylan nie przyjedzie w grudniu do Sztokholmu, by odebrać przyznaną mu nagrodę Nobla w dziedzinie literatury - podała w środę Akademia Szwedzka, która przyznaje tę nagrodę. Jako usprawiedliwienie podał "inne obowiązki".

"Make Poland Rage Again" (uczyńmy Polskę znowu wściekłą - red.) to hasło przyświeca supergrupie złożonej z członków Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill. Prophets of Rage to kolejna gwiazda przyszłorocznego Open’era.