TVN24 | Kraków

Łanie odwiedziły Zakopane i zjadły herb miasta

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Łanie wzbudziły zainteresowanie przechodniówEdyta Wach Bieniek
wideo 2/2
Edyta Wach BieniekŁanie wzbudziły zainteresowanie przechodniów (wideo bez dźwięku)

Niewielkie stado łań zjawiło się w okolicy urzędu miejskiego w Zakopanem (Małopolska). Nie przyszły jednak załatwić żadnej urzędowej sprawy - zainteresowanie zwierząt wzbudził jedynie klomb przed budynkiem i nasadzone na nim kwiaty.

Niewielkie stado łań pojawiło się przed zakopiańskim urzędem w niedzielę. Zwierzęta zatrzymały się przy klombie przedstawiającym herb miasta. I poczęstowały się rosnącymi tam kwiatami.

- Przechodziły najprawdopodobniej na pobliską łąkę, skubnęły kwiatków i poszły dalej – śmieje się Anna Semberecka z zakopiańskiego urzędu miasta. Jak dodaje, zakopiański herb nie został całkowicie zjedzony.

Jelenie weszły do kamienicy w Szczecinie. "Były przestraszone".

"Przechodziły, skubnęły i poszły"Edyta Wach Bieniek

Zwierzęta w miastach

W związku z restrykcjami wynikającymi z pandemii COVID-19 w miastach częściej pojawiają się dzikie zwierzęta. Mniejsza obecność ludzi sprawia, że łanie, dziki i jelenie chętniej zapuszczają się nawet do centrów miast.

- Zauważamy, że zwierzęta teraz są bardziej ośmielone, mniej się boją – potwierdza Semberecka. Ważne jednak, by nie zachęcać dzikich zwierząt do kontaktu z ludźmi na przykład przez dokarmianie.

Łaniom posmakował herb ZakopanegoEdyta Wach Bieniek

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Edyta Wach Bieniek