TVN24 | Kraków

Mężczyzna doznał zawału na tatrzańskim szlaku. Pomógł TOPR i policyjny helikopter

TVN24 | Kraków

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24
Mężczyzna dostał zawału w drodze na Krzesanicę w Tatrach
Mężczyzna dostał zawału w drodze na Krzesanicę w Tatrachtvn24
wideo 2/9
tvn24Mężczyzna dostał zawału w drodze na Krzesanicę w Tatrach

Dzięki błyskawicznej pomocy uratowano i przewieziono do szpitala 57-letniego mężczyznę, który doznał zawału serca na szlaku w Tatrach. Do akcji ruszyli ratownicy TOPR na pokładzie policyjnego śmigłowca Sokół.

Jak poinformowała policja, 57-letni mężczyzna dostał zawału na szlaku w Tatrach. Sytuacja miała miejsce na trasie na Krzesanicę. Sygnał o dramacie szybko dotarł do służb. Do czasu przybycia ratowników na pomoc pospieszyli inni turyści.

— Do akcji ruszyli ratownicy TOPR na pokładzie policyjnego śmigłowca Sokół, którym nasi lotnicy od 1 października wspierają działania ratownicze w Tatrach — przekazał mediom inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Google Maps

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Po przybyciu na miejsce ratownicy przejęli resuscytację. Udało się przywrócić krążenie i oddech 57-latka. – Przytomnego poszkodowanego natychmiast przetransportowano Sokołem do Szpitala Powiatowego w Zakopanem — opowiadał insp. Ciarka. Jak udało się nam dowiedzieć, mężczyzna czuje się znacznie lepiej.

W długi weekend w Zakopanem i okolicach pojawiły się tłumy turystów.

Akcja ratunkowa w TatrachKGP

Policyjny helikopter W-3 Sokół pomaga w akcjach ratunkowych w Tatrach

Do Komendanta Głównego Policji z prośbą o wsparcie zgłosiły się władze Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak tłumaczyły, przyszła pora na przegląd techniczny, jaki musi przejść TOPR-owski śmigłowiec Sokół. - W związku z tym nad polską częścią Tatr można będzie zobaczyć, zamiast TOPR-owskiego, policyjny śmigłowiec - zapowiadał Ciarka na początku października.

Jak wówczas informował, do pomocy oddelegowanych zostało pięciu policyjnych lotników: trzech pilotów z Sekcji Lotnictwa KWP w Krakowie oraz dwóch operatorów pokładowych z Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP. W rozmowie z TVN24 ratownik TOPR Bartłomiej Gąsienica-Józkowy podkreślał, że policyjni piloci "znają Tatry". - My znamy z nimi współpracę, oni z nami, tak że już wiedzą, jak tutaj się lata - podkreślił.

Akcja ratunkowa w TatrachKGP

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KGP

Pozostałe wiadomości