Strefa czystego transportu w Krakowie do poluzowania. Są dwie propozycje

Źródło:
tvn24.pl
Lekarz: jeśli smog nie zniknie, przyszłe pokolenia nie będą żyły długo i szczęśliwie (materiał z 01.10.2022)
Lekarz: jeśli smog nie zniknie, przyszłe pokolenia nie będą żyły długo i szczęśliwie (materiał z 01.10.2022)TVN24
wideo 2/9
Lekarz: jeśli smog nie zniknie, przyszłe pokolenia nie będą żyły długo i szczęśliwie (materiał z 01.10.2022)TVN24

Podczas gdy na horyzoncie widać zbliżające się wybory samorządowe, krakowscy radni i urzędnicy chcą poluzować uchwalone rok temu przepisy o strefie czystego transportu. Restrykcje obejmą całe miasto od lipca 2024 roku, są jednak dwie propozycje zmian uchwały. Wiceprezydent Krakowa proponuje przełożenie w czasie najsurowszych przepisów. Radni opozycji chcą, by strefa ograniczała w głównej mierze przyjezdnych, dając taryfę ulgową mieszkańcom – właścicielom nawet najbardziej nieekologicznych pojazdów.

Strefa czystego transportu ma zacząć obowiązywać w Krakowie od lipca 2024 roku. Zakłada dwa etapy wprowadzania regulacji, które mają wypchnąć z całego miasta najbardziej nieekologiczne samochody. W pierwszej kolejności zmiany będą stosunkowo łagodne, szczególnie dla osób, które nie planują w najbliższej przyszłości kupować nowego pojazdu.

Czytaj też: Centra miast nie dla starych samochodów. "Biedni ludzie mają kupować bardzo kosztowne auta"

Od najbliższego lipca nowe przepisy dopuszczać będą wjazd zarejestrowanym przed 1 marca 2023 roku samochodom benzynowym o normie Euro 1 i samochodom z silnikiem diesla o minimalnej normie Euro 2. Bardziej restrykcyjnie będzie dla tych, którzy zarejestrowali pojazd po 1 marca 2023 roku - tu wymóg dla pojazdów benzynowych będzie wynosił Euro 3, a dla "diesli" - Euro 5. Wyłączone z przepisów mają być między innymi motocykle, pojazdy historyczne, food trucki, autobusy szkolne, a także pojazdy, którymi poruszają się osoby z niepełnosprawnościami (posiadające odpowiednie oznaczenie).

Drugi etap ma rozpocząć się 1 lipca 2026 roku. Wtedy każdy samochód, bez względu na datę rejestracji, będzie musiał spełnić te same warunki: Euro 3 (lub rok produkcji od 2000) dla napędów benzynowych i Euro 5 (lub rok produkcji od 2010) dla silników diesla.

Kraków. Propozycje zmian w strefie czystego transportu

Kraków to pierwsze miasto w Polsce, które uchwaliło przepisy o strefie czystego transportu, jednak głosy sprzeciwu wobec restrykcji stają się teraz coraz wyraźniejsze, co widać po przykładzie strefy utworzonej w Warszawie. Ostatecznie stołeczni radni zgodzili się na propozycję ograniczenia strefy do centrum miasta. Również w Krakowie przepisy mają być poluzowane.

Są na to dwie propozycje. Z pierwszą wyszło miasto. Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig, który szykuje się do walki o fotel prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych, w rozmowie z tvn24.pl poinformował, że urzędnicy przedstawią radnym projekt nowelizacji przyjętej rok temu uchwały. Jako pierwsza poinformowała o tym "Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Rada Warszawy przyjęła uchwałę o Strefie Czystego Transportu

Ulica Krakowska w KrakowieShutterstock

Jak zaznaczył Kulig, termin wejścia uchwały w życie - 1 lipca 2024 roku - pozostanie bez zmian. Korekta ma dotyczyć wyłącznie jednego zapisu - tego dotyczącego normy Euro 5 dla "diesli".

- Otrzymujemy dużo głosów ze strony przedsiębiorców, którzy wwożą do miasta towary "dostawczakami" z silnikami o normie Euro 4. W związku z przepisami musieliby wymieniać flotę, a to byłoby dla nich trudne do wykonania w terminach przyjętych przez uchwałę. W efekcie przerzuciliby koszty na konsumentów - tłumaczy nam wiceprezydent Kulig.

Wiceprezydent chce więc, by do 2026 roku diesle spełniające normę Euro 4 mogły wjeżdżać do strefy. Normy te stosowane były w latach 2006-2009. Według propozycji magistratu mają one zniknąć z krakowskich ulic dopiero dwa-trzy lata później niż przewidziano w obecnej formie uchwały. Szczegółowy termin jest jeszcze ustalany.

Propozycja urzędników zostanie poddana konsultacjom społecznym. Do głosowania w Radzie Miasta ma dojść w połowie stycznia.

Czytaj też: Strefy czystego transportu w Polsce coraz bliżej. Ministerstwo o ułatwieniach

Poluzowania przepisów chce też opozycyjny klub radnych Kraków dla Mieszkańców. Według ich projektu zmian, strefa miałaby nie obowiązywać mieszkańców Krakowa, którzy zarejestrowali swoje samochody przed 1 marca 2023 roku.

- Zrozumiałe są obawy mieszkańców, mamy za sobą pandemię, teraz inflację, kryzys gospodarczy, więc powinno się te przepisy zmienić. Zmiana nie będzie miała aż takiego wpływu na cel, jakim jest poprawa jakości powietrza, bo problemem są przede wszystkim samochody z gmin ościennych, a jest ich codziennie 250 tysięcy, w tym przestarzałe busy. Same wymogi norm Euro nie są aż tak rygorystyczne. Skrajni populiści mówią, że wszystkie samochody trzeba będzie wymieniać, ale tak nie jest - ocenia w rozmowie z tvn24.pl radny Krakowa dla Mieszkańców Łukasz Maślona.

- Przekładanie terminów jest formą przyznania się przez magistrat, że nie był w stanie odpowiednio przygotować mieszkańców do nowych przepisów. Naszym zdaniem trzeba te ramy czasowe utrzymać - mówi radny.

Rada Miasta miałaby głosować nad tą propozycją podczas sesji 17 stycznia. Byłaby to jednak uchwała kierunkowa, wskazująca prezydentowi wytyczne. Nawet gdyby została przegłosowana, to prezydent Jacek Majchrowski musiałby skierować do radnych projekt konkretnych zmian w przepisach.

Polski Alarm Smogowy: zmiany odsuną w czasie poprawę jakości powietrza

Według Bartosza Piłata z Polskiego Alarmu Smogowego pomysły prezydenta i radnych Krakowa dla Mieszkańców nie różnią się od siebie znacząco pod względem zasadniczym. - Obie te zmiany odsuną w czasie poprawę jakości powietrza - komentuje.

Sprawdź jakość powietrza. Tutaj oddycha się źle >>>

- Według założeń w lipcu 2026 redukcja emisji tlenków azotu miałaby zmniejszyć się o nawet połowę. Ten cel w obu wariantach odsunie się w czasie na około dwa lata - uważa działacz.

- Zasadne staje się pytanie, czy nie powinny zostać podniesione docelowe standardy. Skoro chcemy odsunąć w czasie efektywność strefy, to czy w tej bardziej odległej dacie nie powinny być postawione bardziej surowe wymagania? Na przykład w 2028 mogłaby obowiązywać norma Euro 4 dla silników benzynowych i Euro 6 dla "diesli". To nie są aż tak wygórowane warunki - ocenia Bartosz Piłat.

Jednak według radnego Grzegorza Stawowego z Platformy Obywatelskiej już uchwalone przepisy są dość restrykcyjne. Dodaje, że jego zdaniem propozycja radnych Krakowa dla Mieszkańców jest niezgodna z prawem.

- Z ustawy o drogach publicznych wynika, że są one własnością wszystkich Polaków. Można wprowadzać ograniczenia na drogach podrzędnych czy płatne parkowanie, ale nie tego rodzaju zakaz wjazdu dla przyjezdnych - ocenia radny Stawowy.

- Uważam, że to nieprawda - odpowiada mu przedstawiciel Polskiego Alarmu Smogowego. - Na tych samych zasadach obowiązują różne wysokości stawek w strefie płatnego parkowania czy ceny biletów komunikacji miejskiej. Kolejnym przykładem są strefy ograniczonego ruchu, do których mogą wjeżdżać tylko mieszkańcy - mówi Bartosz Piłat.

Radny Stawowy uważa, że przepisy trzeba "zliberalizować i odłożyć w czasie". W dodatku w uchwale, jego zdaniem, powinno być więcej wyjątków. - Co jak żona zabiera z podkrakowskiej miejscowości męża z zawałem do szpitala? - pyta. Dodaje, że "obostrzenia w Krakowie są najbardziej rygorystyczne w Europie". - Magistrat nie zadbał żeby odpowiednio poinformować mieszkańców o strefie czystego transportu. Jesteśmy na progu kampanii wyborczej i teraz zaczyna się zamieszanie - ocenia radny Grzegorz Stawowy z PO.

Poparcie dla rozluźnienia przepisów o strefie czystego transportu deklarują właściwie wszystkie kluby w Radzie Miasta, również Prawo i Sprawiedliwość. Rzecznik klubu PiS Michał Drewnicki przyznaje, że jego ugrupowanie jest za obniżeniem wymagań albo wydłużeniem terminu wprowadzania zmian.

- Chodzi o to, by w sposób naturalny mieszkańcy mogli te samochody wymieniać, a nie, żeby zmuszać ich do radykalnych wydatków i wymuszania zmian w nieodległym terminie. Na pewno poprzemy jakąś formę poluzowania przepisów, ale nad konkretnymi propozycjami jeszcze nie rozmawialiśmy. Na pewno nie będziemy jednak za likwidacją tej strefy - ocenia Michał Drewnicki.

Projekt zmian opracowany przez magistrat ma się pojawić w najbliższych dniach.

Strefy czystego transportu konieczne dla odblokowania środków z KPO

Polska zobowiązana jest do wprowadzania w najbardziej zanieczyszczonych miastach stref czystego transportu na mocy Programu Ochrony Powietrza z 2020 roku. To też warunek konieczny do odblokowania środków z Krajowego Planu Odbudowy.

Strefy mają ograniczyć emisję rakotwórczego dwutlenku azotu. – Na krakowskich alejach (Słowackiego, Mickiewicza i Krasińskiego - red.) mamy 105 dni smogowych, to najwyższy wynik w Polsce. To samo dotyczy stężeń pyłu PM10 oraz dwutlenku azotu. To jest to, co robi nam niekontrolowany transport kołowy. To przekłada się na problemy zdrowotne: udary mózgu, nadciśnienie, poronienia. Ogromny wachlarz chorób – mówiła radnym Krakowa w listopadzie 2022 roku Anna Dworakowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego, przekonując do przyjęcia przepisów o strefie. – Spaliny emitowane przez silniki diesla są rakotwórcze, tak samo, jak tlenki azotu - przekonywała.

Autorka/Autor:Bartłomiej Plewnia

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Politycy Prawa i Sprawiedliwości robią wszystko, by przekonywać wyborców, że będzie to kandydat niezależny - powiedziała na antenie TVN24 dziennikarka "Faktów" TVN Arleta Zalewska, nawiązując do niedzielnego wydarzenia w Krakowie, gdzie PiS, na czele z Jarosławem Kaczyńskim, ma ogłosić poparcie dla kandydata na prezydenta w przyszłorocznych wyborach. Spotkanie - jak przekonuje partia - ma mieć charakter "obywatelski".

"Politycy PiS robią wszystko, by przekonywać wyborców, że będzie to kandydat niezależny"

"Politycy PiS robią wszystko, by przekonywać wyborców, że będzie to kandydat niezależny"

Źródło:
tvn24.pl

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że policjant, który postrzelił swojego kolegę podczas interwencji na ulicy Inżynierskiej w Warszawie, pełnił służbę od ponad roku. W związku ze śmiercią funkcjonariusza prokuratura wszczęła śledztwo. Według ustaleń dziennikarza tvn24.pl, policjant, który strzelał, był bardzo dobrze oceniany przez przełożonych.

Policjant, który oddał śmiertelny strzał, pełnił służbę od ponad roku. "Powstrzymajmy się od wyroków"

Policjant, który oddał śmiertelny strzał, pełnił służbę od ponad roku. "Powstrzymajmy się od wyroków"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Broń jest coraz częściej w użyciu policji. Wynika to z sytuacji, które funkcjonariusza spotykają na swojej drodze i muszą tej broni dobywać i strzelać - powiedział były komendant poznańskiej policji i prywatny detektyw Maciej Szuba. Ocenił też, że obecnie funkcjonariusze odbywają zbyt mało treningów z posługiwania się bronią.

"Jedno jest wiadome, on nie chciał zabić. On miał służyć koledze, żeby go ochronić i uniemożliwić atak"

"Jedno jest wiadome, on nie chciał zabić. On miał służyć koledze, żeby go ochronić i uniemożliwić atak"

Źródło:
TVN24

Wpierw zapowiedzieli zwolnienie 5,5 tysiąca osób, a teraz tną pensje dla 10 tysięcy pracowników. Tak Bosch próbuje znaleźć pieniądze w obliczu dużej konkurencji z Chin.

Zwolnienia to za mało. Obetną także pensje

Zwolnienia to za mało. Obetną także pensje

Źródło:
Reuters

Do tragicznego wypadku trzech aut doszło w Przyłubiu (woj. kujawsko-pomorskie). Dwie osoby zginęły na miejscu, trzy trafiły do szpitala.

Łódź spadła z przyczepy i uderzyła w jadący samochód. Dwie osoby zginęły

Łódź spadła z przyczepy i uderzyła w jadący samochód. Dwie osoby zginęły

Źródło:
tvn24.pl

Sztab generalny armii ukraińskiej poinformował o ataku na stację radarową przeciwlotniczego systemu rakietowego S-400 w obwodzie kurskim w Rosji. Według ekspertów wojskowych w Kijowie, zaatakowany sprzęt "terroryzował" przygraniczne tereny Ukrainy, ponieważ był wykorzystywany do ostrzałów celów na ziemi.

System, który "terroryzował" przygraniczne regiony. Atak na S-400 w obwodzie kurskim

System, który "terroryzował" przygraniczne regiony. Atak na S-400 w obwodzie kurskim

Źródło:
NV, tvn24.pl

Po kilku zimnych dniach teraz czeka nas raptowny wzrost temperatury. Co w pogodzie czeka nas do końca listopada i jak zacznie się grudzień? Czy wróci mróz? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: nagłe i duże ocieplenie

Pogoda na 16 dni: nagłe i duże ocieplenie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Prawo i Sprawiedliwość w niedzielę po południu ogłosi decyzję w sprawie swojego kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jako najbardziej prawdopodobne wskazuje się Karola Nawrockiego i Przemysława Czarnka. Przypominamy, kim są potencjalni kandydaci.

Miesiące spekulacji, zostały dwa nazwiska. Na kogo postawi PiS?

Miesiące spekulacji, zostały dwa nazwiska. Na kogo postawi PiS?

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Jarosław Kaczyńskie kompletnie niepoważnie podchodzi do tych wyborów. Pokazuje to ten casting na kandydata - powiedziała w "Kawie na ławę" Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy. - Wy się rzeczywiście wstydzicie za swoją politykę - mówił do przedstawicieli PiS Cezary Tomczyk z KO. Andrzej Dera z kancelarii prezydenta przekonywał, że Karol Nawrocki, prawdopodobny kandydat PiS, "ma cechy osobowościowe, które go predysponują do tego, żeby ubiegać się" o prezydenturę.

"Niepoważny casting" bez "frontmanów PiS". Czy Nawrocki "ma cechy, by wygrać maraton"?

"Niepoważny casting" bez "frontmanów PiS". Czy Nawrocki "ma cechy, by wygrać maraton"?

Źródło:
TVN24

- Mieszkam w stumetrowym domu, samotnie wychowuję dwoje dzieci. Dom podzielony jest na pół. Rodzice mają osobne liczniki. Oni płacą około dwieście złotych za prąd, a ja - mając fotowoltaikę - dwadzieścia tysięcy złotych - opowiada w rozmowie z biznesową redakcją tvn24.pl pani Agnieszka z Rudy Kozielskiej. - Jeden z największych rachunków, o którym mam wiedzę wyniósł 80 tysięcy złotych, a mówimy o zwykłych domach - komentuje Izabela Dąbrowska-Antoniak, koordynator do spraw negocjacji przy prezesie Urzędu Regulacji Energetyki.

"Mamy zwykły dom, piekarnik, lodówkę i czajnik, a dostajemy w tyłek"

"Mamy zwykły dom, piekarnik, lodówkę i czajnik, a dostajemy w tyłek"

Źródło:
tvn24.pl
"Tu jest taka rurka, a tu dziurka". Marek Raczkowski chciał sprzedać nerkę, by ratować pęcherz

"Tu jest taka rurka, a tu dziurka". Marek Raczkowski chciał sprzedać nerkę, by ratować pęcherz

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Ziemia podnosi się tu o 2 centymetry miesięcznie. Przygotowują się na najgorsze

Ziemia podnosi się tu o 2 centymetry miesięcznie. Przygotowują się na najgorsze

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Kolejnym celem ataku sił ukraińskich z użyciem pocisków ATACMS i Storm Shadow może być obwód rostowski w Rosji, miejsce dużej koncentracji wojsk rosyjskich, przerzucanych na front - pisze amerykański dziennik "Wall Street Journal". Jak dotąd Ukraińcy, według doniesień medialnych, użyli zachodnich pocisków do ataków w obwodach briańskim i kurskim.  

Ukraińcy mają zgodę na uderzenia w głąb Rosji. "WSJ": to może być kolejny cel

Ukraińcy mają zgodę na uderzenia w głąb Rosji. "WSJ": to może być kolejny cel

Źródło:
"Wall Street Journal", tvn24.pl

Kolejna w ciągu kilku dni fala intensywnych opadów deszczu spowodowała lokalne powodzie na północy Kalifornii. Zalanych jest wiele dróg, a na niektórych da się poruszać tylko łodziami. Jak opisuje część mieszkańców, woda powodziowa dotarła do ich domów tak szybko, że nie mieli czasu na ewakuację.

"To przyszło naprawdę szybko"

"To przyszło naprawdę szybko"

Źródło:
Reuters, CBS News, tvnmeteo.pl

Służby medyczne Portugalii wydały ostrzeżenie dotyczące komarów tygrysich, które przenoszą groźne zakaźne choroby tropikalne. W popularnych wśród turystów regionach wzrosła obecność tych owadów - poinformowały miejscowe media.

Komary tygrysie. Ostrzeżenie w popularnych wśród turystów regionach Portugalii

Komary tygrysie. Ostrzeżenie w popularnych wśród turystów regionach Portugalii

Źródło:
PAP, SIC Notícias, tvnmeteo.pl

W Nowym Jorku mieszka najwięcej miliarderów na świecie - aż 144. Około 30 procent najbogatszych osób na Ziemi to mieszkańcy zaledwie 15 miast.

To miasto ma największy odsetek miliarderów na metr kwadratowy

To miasto ma największy odsetek miliarderów na metr kwadratowy

Źródło:
PAP

Szefowa sztabu generalnego kanadyjskiej armii generał Jennie Carignan skrytykowała publicznie kandydata na sekretarza obrony USA Pete'a Hegsetha, wysuniętego przez prezydenta elekta USA Donalda Trumpa. Ten jest zdania, że kobiety i mężczyźni nie powinni razem służyć w jednostkach frontowych.

"Po 39 latach służby nie mogę w to uwierzyć". Ostry komentarz pierwszej żołnierz Kanady

"Po 39 latach służby nie mogę w to uwierzyć". Ostry komentarz pierwszej żołnierz Kanady

Źródło:
PAP

Kanadyjski rząd federalny przeprosił za zabicie w latach 50. i 60. XX wieku ponad tysiąca inuickich psów i zapowiedział wypłacenia 45 milionów dolarów odszkodowania. Oficjalne przeprosiny przedstawił w sobotę minister ds. relacji między Koroną a rdzennymi narodami Gary Anandasangaree.

Kanada przeprasza za zabicie ponad tysiąca psów

Kanada przeprasza za zabicie ponad tysiąca psów

Źródło:
PAP

W Kazachstanie pojawiły się plany, by cyrylicę zamienić na alfabet łaciński. - Pod rządami sowieckiego reżimu narzucono nam rosyjski alfabet i zakazano zmieniać choćby jedną literę, chociaż połowa z tych liter w ogóle nie pasuje do języka kazachskiego - tłumaczy profesor Jerden Każybek. Problem w tym, że językoznawcy nie mogą dojść do porozumienia i wypracować jednej, kanonicznej wersji nowego alfabetu, w której litery odpowiadałyby dźwiękom tamtejszego języka.

Naród bez własnego alfabetu chce odczarować "język przeszłości"

Naród bez własnego alfabetu chce odczarować "język przeszłości"

Źródło:
PAP

Minister rolnictwa Czesław Siekierski przyjechał w niedzielę na rozmowy z rolnikami blokującymi przejście graniczne w Medyce. Zapewniał, że jego resort razem z ministerstwem rozwoju przygotowują negatywne stanowisko do umowy handlowej między UE a krajami Mercosur. Tłumaczył, co się stało ze spełnieniem postulatu o umorzeniu czwartej raty podatku rolnego. - Sytuacja się zmieniła - wyjaśniał.

Minister rolnictwa na przejściu w Medyce: sytuacja się zmieniła

Minister rolnictwa na przejściu w Medyce: sytuacja się zmieniła

Źródło:
PAP

Centymetr kwadratowy - tyle zostało wymierającego w Polsce gatunku mchu na torfowisku na Lubelszczyźnie. Samorządowcy wciąż wydają zgody na eksploatację torfu, nieraz mimo sprzeciwów regionalnych dyrekcji ochrony środowiska, bo wartość torfowisk w kontekście zmian klimatycznych i zapobieganiu powodziom jest nie do przecenienia. W Starym Stręczynie sprawą zajmuje się już prokuratura.

Wymierający gatunek zniszczony, cenne torfowisko wyeksploatowane. Sprawę bada prokuratura

Wymierający gatunek zniszczony, cenne torfowisko wyeksploatowane. Sprawę bada prokuratura

Źródło:
tvn24.pl

890 błędów, z czego ponad 200 o charakterze krytycznym zawierała dokumentacja projektowa rozbudowy szpitala we Włocławku. W efekcie dwa nowe budynki, które miały być gotowe w 2023 roku do teraz znajdują się w stanie surowym i nie zostaną oddane do użytku wcześniej niż za trzy lata. A cała inwestycja zamiast planowanych 155 milionów będzie kosztować ponad 400 milionów złotych.

Czekają na nowy szpital, NIK zawiadamia CBA. "208 błędów krytycznych"

Czekają na nowy szpital, NIK zawiadamia CBA. "208 błędów krytycznych"

Źródło:
tvn24.pl

Urzędnicy z podkrakowskich Myślenic opiniowali wnioski fundacji, w której zarządzie zasiadała ich przełożona - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Organizacja w ciągu niecałych trzech lat otrzymała kilkadziesiąt tysięcy złotych w miejskich dotacjach. W sprawie jest też wątek polityczny i przewrót przed wyborami.

Miejskie dotacje dla fundacji urzędniczki, wnioski oceniali jej podwładni. Kontrola NIK

Miejskie dotacje dla fundacji urzędniczki, wnioski oceniali jej podwładni. Kontrola NIK

Źródło:
tvn24.pl
Zagadka wyjaśniona po 24 latach. Już wiemy, kto zmarł pod Matragoną

Zagadka wyjaśniona po 24 latach. Już wiemy, kto zmarł pod Matragoną

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Odkąd pamięta, towarzyszyła mu presja. "Bo tak skoczył, gdy miał 10 lat", "bo następca Małysza"

Odkąd pamięta, towarzyszyła mu presja. "Bo tak skoczył, gdy miał 10 lat", "bo następca Małysza"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W sobotę 23 listopada w Hadze odbyła się kolejna edycja konferencji Poland 2.0 Summit. Zrzesza ona młodych Polaków z całego świata. To okazja do poszerzania wiedzy, nawiązania kontaktów i współpracy z polskimi przedsiębiorcami.

Co jest prawdą, a co fake newsem? Wyzwanie dla mediów w zmieniającej się rzeczywistości

Co jest prawdą, a co fake newsem? Wyzwanie dla mediów w zmieniającej się rzeczywistości

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o długo wyczekiwanej premierze filmu "Gladiator 2" Ridley'a Scotta, nowym gospodarzu Oscarów oraz przyszłorocznym line up'ie festiwalu Open'er.

Powrót "Gladiatora", nowy gospodarz Oscarów i line up festiwalu Open'er. Co w świecie filmu i muzyki?

Powrót "Gladiatora", nowy gospodarz Oscarów i line up festiwalu Open'er. Co w świecie filmu i muzyki?

Źródło:
tvn24.pl