Komunikacja

Komunikacja

Przez pandemię podrożeje komunikacja miejska. Kraków proponuje podwyżkę za bilety miesięczne prawie o 40 procent. Wrocław już zdecydował. Droższe bilety wprowadzi od nowego roku. Miasta stają przed trudną decyzją. Z jednej strony muszą łatać budżety, z drugiej nie chcą zrazić mieszkańców do jazdy tramwajami i autobusami. Łukasz Wieczorek.

Obecnie wiele osób komunikując się przez Internet czy smsy nie potrafi nie dodać do wiadomości jakiejś grafiki. Emotikony stały się wszechobecne w naszym życiu i często nie potrafimy się bez nich obejść. Okazuje się, że przede wszystkim są one bardzo pomocne w komunikacji i pozwalają zrozumieć, co dana osoba chce nam przekazać.

Kilka pierwszych tramwajów Fokstrot, wyprodukowanych przez bydgoską Pesę, od paru dni już jeździ po Moskwie - poinformował Pesa.

Samsung obronił tytuł największego na świecie producenta smartfonów. Południowokoreański gigant technologiczny zagarnął w IV kwartale ubiegłego roku prawie 30 proc. rynku, wyprzedzając po tym względem swojego głównego konkurenta Apple'a. Do amerykańskiej firmy należy niecałe 20 proc. rynku - ogłosiła firma analityczna IDC.

iPhone wciąż jest liderem na amerykańskim rynku smartfonów z najwyższej półki, ale konkurencja nie śpi. Rośnie grono modeli opartych w większości na systemie Android, które pod różnymi względami prześcigają produkt Apple'a.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ogłosił aukcję łącznie na 19 rezerwacji częstotliwości z pasm 800 MHz i 2,6 GHz. Operatorzy zainteresowani udziałem w aukcji mają złożyć oferty wstępne do 13 lutego 2014 roku - podał UKE w komunikacie. - Wyniki aukcji i to, w jaki sposób te częstotliwości zostaną następnie wykorzystane, wpłynie na jakość naszego życia - mówi szefowa urzędu.

Apple zaprezentowało we wtorek dwa nowe modele iPhone'a. Jeden z nich - plastikowy iPhone 5C będzie dostępny w pięciu kolorach i kierowany jest do mniej zamożnych użytkowników. Drugi - iPhone 5S to prawdziwa gratka dla miłośników nowych technologii, choć, jak już kąśliwie zauważają internauci, wygląda niczym "zabawka dla gangsterów".

Na polskie tory w grudniu przyszłego roku wyjadą włoskie pociągi Pendolino. Ale tak naprawdę pendolino (po włosku: wahadełko) w nich nie będzie - składy zakupione przez PKP Intercity nie posiadają funkcji wychylania, która umożliwia szybszą jazdę na zakrętach.