Komendant straży miejskiej zwrócił uwagę nastolatkowi. Został brutalnie pobity

Autor:
bp/tok
Źródło:
małopolska policja
Gorlice (Małopolska)
Gorlice (Małopolska)tvn24
wideo 2/8
tvn24Gorlice (Małopolska)

Komendant straży miejskiej w Gorlicach (woj. małopolskie) w czasie wolnym od służby został dotkliwie pobity. Chwilę wcześniej zwrócił uwagę grupie pijących i hałasujących nastolatków. Jeden z nich miał w odpowiedzi rzucić się na mężczyznę z pięściami, a potem zaatakować nożem interweniujących policjantów.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 marca, w małopolskich Gorlicach. Komendant miejscowej straży miejskiej w czasie wolnym od służby zauważył grupę pijących i hałaśliwie zachowujących się nastolatków. Zwrócił im uwagę, wywołując tym samym złość młodych mężczyzn. Jeden z nich zareagował agresją.

Czytaj też: Apelacja w sprawie pobicia kierowcy autobusu. Proces wstrzymano, bo sąd pomylił adresy

Policja: 19-latek przewrócił komendanta, bił go po całym ciele

Jak informuje policja, rozjuszony 19-latek uderzył komendanta, po czym - gdy ten upadł - okładał go pięściami po całym ciele.

Zobacz: "Okładanie pięściami, kopanie w głowę, bójka 13-letnich chłopców". Eksperci: musimy zacząć mówić o prewencji

- W wyniku tego zdarzenia 57-latek doznał złamania kości udowej. Sprawca uciekł, ale został zatrzymany przez patrol policji kilkaset metrów dalej. W trakcie zatrzymania 19-letni mieszkaniec gminy Gorlice nadal był bardzo agresywny i przy użyciu noża dopuścił się ponadto czynnej napaści na funkcjonariusza - poinformował w komunikacie młodszy inspektor Sebastian Gleń, oficer prasowy małopolskiej policji.

W sobotę 19-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz czynnej napaści z użyciem noża na funkcjonariusza publicznego. Za te przestępstwa grożą kary odpowiednio do pięciu i do 10 lat więzienia. W niedzielę decyzją sądu nastolatek trafił na trzy miesiące do aresztu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/tok

Źródło: małopolska policja

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości