Defibrylator, respirator i napęd na cztery koła. Ustrzyki Dolne dostają nowoczesną karetkę dzięki WOŚP i Fundacji TVN

TVN24 | Kraków

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24
Karetka trafi do szpitala w Ustrzykach Dolnychtvn24
wideo 2/9
tvn24Karetka trafi do szpitala w Ustrzykach Dolnych

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych otrzymał nowy supernowoczesny ambulans, który będzie ratował ludzkie życie także na bezdrożach. Karetka została zakupiona za pieniądze zebrane podczas Wielkiego Meczu WOŚP kontra TVN.

Oficjalne przekazanie ambulansu nastąpiło we wtorek na stadionie Legii Warszawa.

Przekazany do Ustrzyk pojazd to ambulans specjalistyczny „S” z napędem na cztery koła. Jest to specjalnie dostosowany samochód volkswagen crafter, wyposażony m.in. w respirator transportowy, defibrylator, skaner żył czy pompę strzykawkową ze stacją dokującą. Wartość przekazanego pojazdu wynosi ponad 700 tysięcy złotych.

Sukces zespołowy

- Jesteśmy dumni, że dziś udało się zrealizować to, co rozpoczynaliśmy sportową walką na tej murawie. Wtedy wygrała drużyna TVN, ale prawdziwymi zwycięzcami tego spotkania byli pacjenci szpitala w Ustrzykach Dolnych, którzy od dziś będą korzystali z nowoczesnego i doskonale wyposażonego ambulansu – skomentował podczas uroczystości Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP.

Jest to już trzecia karetka kupiona dzięki tej inicjatywie. Poprzednie pojazdy trafiły do Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz do Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

- Dwie fundacje połączyły siły i oto mamy karetkę, która dla szpitala jest absolutnie niezbędna. W taki sposób buduje się wspólnotę w czasach podziałów – powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

Trzeci Wielki Mecz WOŚP vs. TVN odbył się we wrześniu 2019 roku na Stadionie Legii Warszawa. Porywające spotkanie, po wyrównanej walce, wygrała drużyna TVN wynikiem 3:2.

Ustrzyki DolneGoogle Maps

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24