Kraków

Kraków

Otworzyli "bar mleczny" na Rynku

"Pochłaniacze łazanek i zupy kalafiorowej" otworzyli dziś na Rynku Głównym w Krakowie Narodowy Bar Mleczny. W ten sposób chcieli zaprotestować przeciwko obcięciu dotacji dla barów mlecznych.

Radni Krakowa chcą darmowej komunikacji

Krakowscy radni ze Starego Miasta chcą wprowadzić bezpłatne przejazdy tramwajami i autobusami w centrum - informuje "Dziennik Polski". Z wnioskiem zwrócili się już do prezydenta, ale jego urzędnikom ten pomysł się nie podoba.

Zablokował przebudowę mostu. Dostał dwa miesiące więzienia

Tomasz D., który rozpoczął budowę domu, blokując w ten sposób przebudowę mostu w Białym Dunajcu na zakopiance, został uznany winnym wprowadzenia w błąd urzędników i wyłudzenia pozwolenia na budowę. Sąd w Zakopanem skazał go na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu.

Śledztwo ws. pijanego policjanta przeniesione do Tarnowa

Decyzją prokuratora apelacyjnego w Krakowie śledztwo w sprawie policjanta, który po alkoholu miał rozbić porsche zostanie przeniesione do prokuratury rejonowej w Tarnowie. Funkcjonariusz nadal nie usłyszał prokuratorskich zarzutów.

Pełnomocnik po spotkaniu z Trynkiewiczem: zostałem poproszony, by nie komentować żadnych działań

Mariusz Trynkiewicz poprosił swojego pełnomocnika, by nie przekazywał mediom żadnych informacji na jego temat. Spotkanie adwokata Marcina Lewandowskiego z Trynkiewiczem trwało ok. dwóch godzin. Przed spotkaniem ze swoim klientem adwokat stwierdził, że nie boi się tej sprawy. - Podejmując ślubowanie adwokackie wiedziałem, że zobowiązuję się do tego, aby bronić różne osoby - zaznaczył.

800 policjantów zabezpieczy szczyt w rocznicę wyzwolenia Auschwitz

Około 800 funkcjonariuszy będzie ochraniać międzyparlamentarny szczyt w rocznicę wyzwolenia Auschwitz, który odbędzie się w poniedziałek w Krakowie. Udział w nim zapowiedzieli parlamentarzyści z kilkunastu krajów. Przyjazd potwierdził również szef oraz posłowie Knesetu.

Kolejarze walczą z lodem. Problemy w Wielkopolsce i Świętokrzyskiem

W okolicach Ostrowa Wielkopolskiego nadal występują problemy z przejazdem pociągów. Lokomotywy spalinowe pracują na trasie w kierunku Wrocławia. W kierunku Poznania, Katowic i Sieradza ruch odbywa się już normalnie. Problemy pojawiły się za to w woj. świętokrzyskim. Oblodzona trakcja uniemożliwia kursowanie pociągów na linii pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną a Ostrowcem Świętokrzyskim.

Autor artykułu w "WP": Nie ma mowy o żadnych rzekomych więzieniach. One były

- Nie ma mowy o żadnych "rzekomych" więzieniach. One były. To potwierdzony fakt - powiedział w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Adam Goldman, autor artykułu w "Washington Post". Dziennikarz twierdzi w nim, że CIA zapłaciła Polsce 15 mln dolarów za użyczenie willi w Kiejkutach, która służyła za tajne więzienie, przedstawia kulisy jego powstania i losy więźniów, którzy teraz skarżą Polskę o naruszenie praw człowieka.

Podwykonawcom, którzy budowali A4, zapłaci GDDKiA

W Rzeszowie odbyło się spotkanie przedsiębiorców, którzy nie otrzymali zapłaty za prace przy budowie autostrady A4. Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad potwierdził, że wypłaci podwykonawcom należne pensje.

Dziś Dratewka walczy ze smogiem. Śpiewają Wodecki i Bzyk

Kraków walczy z zanieczyszczeniem powietrza na wszystkich frontach, dosłownie. Tym razem postawił na kulturę. W stolicy Małopolski trwają zdjęcia do teledysku, w którym znani krakowscy muzycy - Zbigniew Wodecki i Bzyk - zachęcają do zamiany samochodu na rower. Premiera "Pozwól mi oddychać" 31 stycznia.

Znów kradł paliwo ze stacji benzynowych

Krakowscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Krakowa, który okradł co najmniej 18 stacji benzynowych. Mężczyzna jest dobrze znany policji. Chce dobrowolnie poddać się karze.

Kontrakt podpisany! Stilić oficjalnie Wiślakiem

Cztery sezony na polskich boiskach w barwach Lecha, tytuł mistrza kraju i ponad 100 rozegranych spotkań. Semir Stilić z miejsca stał się jedną z największych gwiazd Ekstraklasy. Po półtora roku przerwy 27-latek wraca do Polski. W czwartek Wisła potwierdziła najnowszy nabytek.

Kardynał Dziwisz wydał prywatne zapiski Jana Pawła II wbrew woli papieża

Spór o notatki osobiste Jana Pawła II. Zgodnie z ostatnią wolą papieża Polaka zapiski miały być zniszczone. Jednak kardynał Stanisław Dziwisz uznał, że zapiski rekolekcyjne – jak je nazywa – to coś, co ma dać świadectwo o wielkim papieżu i jego wielkim dziele. Od czasu, kiedy ogłosił swoją decyzję, trwają protesty.

Brytyjczycy wybrali Polaka. Pokonał laureata Oscara

Abel Korzeniowski to najlepszy kompozytor 2013 roku - tak zdecydował prestiżowy portal zajmujący się muzyką filmową Movie Music UK. Polak, który od kilku lat mieszka w Hollywood, pokonał m.in. dwukrotnego laureata Oscara - Howarda Shore'a. Korzeniowski wygrał jeszcze w trzech innych kategoriach. W podsumowaniu roku znalazł się jeszcze jeden polski kompozytor - Bartosz Chajdecki.

Kard. Dziwisz: notatki papieża, które trzeba było spalić, zostały spalone

W testamencie Jan Paweł II polecił, aby rzeczy codziennego użytku, którymi się posługiwał, rozdać wedle uznania, a jego notatki osobiste spalić. Sekretarz papieża, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz postanowił część z nich ocalić. Osobiste zapiski Jana Pawła II z rekolekcji w latach 1962-2003 ukażą się drukiem i 5 lutego trafią do polskich księgarń.