Kraków

Kraków

Mężczyzna nielegalnie polował od trzech lat. Policjanci znaleźli w jego domu tusze sześciu dzikich zwierząt, cztery sztuki broni palnej domowej produkcji i amunicję. Policjanci wyjaśniają teraz czy mężczyzna sam wytwarzał broń czy był jedynie jej posiadaczem.

Jest wina, ale nie ma kary. To o profesorze Politechniki Krakowskiej, który profesorem być nie powinien, bo pracę, dzięki której uzyskał ten tytuł, przepisał od austriackiego naukowca. Przyznała to rada wydziału uczelni, która tytuł przyznała, ale profesor wykłada dalej. Materiał "Faktów TVN".

O godzinie 11 z krakowskich Błoni wystartował 13. Półmaraton Marzanny. Tym razem jest to nie tylko inauguracja sezonu biegowego, ale też impreza charytatywna. Biegacze zbierają pieniądze dla Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

- Trzeba zdiagnozować, co trzeba po PiS-ie posprzątać i jak to zrobić - mówił lider Nowoczesnej, Ryszard Petru, na spotkaniu w Krakowie. Inaugurując cykl spotkań z wyborcami w największych miastach, zapowiada dyskusję o przyszłości kraju.

6 państw, 112 miast, 215 tras. 26 tysięcy osób wyruszyło w piątek na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Nie przeszkadzał im ani śnieg, ani deszcz, ani wiatr. W wydarzeniu udział brali także pielgrzymi z Krakowa, którzy przed wyjściem w drogę modlili się w kościele św. Józefa.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", resort infrastruktury negocjuje z zarządcą płatnego odcinka A4 zniesienie opłat za przejazd autostradą w czasie ŚDM. Rozważane są różne warianty tego rozwiązania, np. rezygnacja z opłat podczas dużego natężenia ruchu.

Oratorium "Siedem ostatnich słów naszego Zbawiciela na krzyżu" Josepha Haydna zainauguruje w poniedziałek w Krakowie 13. edycję festiwalu Misteria Paschalia. Będzie to jednocześnie wkład Krakowa w obchody przypadającego tego dnia Europejskiego Dnia Muzyki Dawnej.

15-latka wypadła z autobusu, kiedy ten zatrzymywał się w zatoczce przystankowej. Do wypadku doszło w powiecie przemyskim. Dziewczynka doznała urazu głowy, została przewieziona do szpitala. Teraz policja wyjaśnia, co do tego doprowadziło.

Kieleccy policjanci zatrzymali 33-letniego kierowcę, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 192 km/h. Prędkość dopuszczalną na tym odcinku przekroczył o ponad 120 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i dostał mandat.

Już po raz 17. W Muzeum Żup Krakowskich odbył się konkurs na najpiękniejszą solną pisankę. Zadaniem uczestników było pomalowanie jajek. Technika dowolna. – Konkurs nie ogranicza inwencji twórczej – mówią pracownicy muzeum dodając, że choć ozdobienie pisanki na pierwszy rzut oka może wydawać się to łatwe, to sól jest materiałem bardzo trudnym.

Poznały się przez znajomych. Powołując się na swoje znajomości w urzędach, 33-latka obiecała, że pomoże koleżance w umorzeniu długów. W zamian 25-letnia kobieta mała jej dać 150 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali oszustkę, której postawiono zarzuty.

Takiego finału remontu schodów mieszkańcy jednego z osiedli w krakowskim Płaszowie się nie spodziewali. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wyremontował górną część zejścia. Tam też powstał podjazd dla wózków. W dolnej już go nie ma, bo ta część należy do spółdzielni mieszkaniowej.