Kraków

Kraków

Celnicy z Podkarpacia udaremnili przemyt ponad 275 kilogramów nieobrobionego bursztynu. Towar usiłował przemycić do Polski obywatel Ukrainy przez przejście graniczne w Korczowej. Jak informują celnicy, to największa w tym roku próba przemytu bursztynu.

- To anachroniczne myślenie, że oto zwierzę ma dojść do śmierci samo, ile by to nie trwało, że oto należy dokonać pewnych nacięć, wycięć, by pozyskiwane mięso nie było skażone zapachami - uzasadniał sędzia. - Zapadł pierwszy w Polsce wyrok skazujący dla myśliwego za znęcanie się nad zwierzęciem w trakcie polowania - cieszy się oskarżyciel z Fundacji Ludzie Przeciw Myśliwym. Trzy lata walczył o uznanie krzywdy dzika, któremu żywcem wycinano genitalia.

W sobotę rano w Krakowie zmarł wieloletni proboszcz katedry wawelskiej, kanonik Krakowskiej Kapituły Katedralnej, ksiądz Janusz Bielański – poinformowała na swojej stronie internetowej archidiecezja krakowska.

Nieznany mężczyzna najpierw robił sobie zdjęcia z figurą klauna umieszczoną przed restauracją, a następnie zaczął ją kopać, by na koniec zrzucić na ziemię. Uszkodził też ławkę, na której klaun siedział. Teraz sprawcy zniszczeń wartych prawie sześć i pół tysiąca złotych szuka rzeszowska policja.