TVN24 | Katowice

Wypadek z udziałem radiowozu jadącego na sygnale. Cztery osoby ranne

TVN24 | Katowice

Autor:
FC/gp
Źródło:
tvn24.pl
Katowice: Wypadek z udziałem radiowozu jadącego na sygnale. Ranne cztery osoby
Katowice: Wypadek z udziałem radiowozu jadącego na sygnale. Ranne cztery osobyTVN 24
wideo 2/6
TVN 24Katowice: Wypadek z udziałem radiowozu jadącego na sygnale. Ranne cztery osoby

Cztery osoby ucierpiały w zderzeniu radiowozu z bmw, do którego doszło w Katowicach. To dwaj policjanci, pasażerka auta i pieszy uderzony znakiem drogowym.

Do wypadku z udziałem radiowozu doszło około godziny 10:30 na skrzyżowaniu ulicy Chorzowskiej – jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta – z ulicą Stęślickiego. Jadący na sygnale radiowóz uderzył w bmw.

- Policjanci ruchu drogowego jechali z sygnałami uprzywilejowanymi do wypadku, na ulicę Katowicką, gdzie doszło do potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych 28-letniego mężczyzny - mówi Agnieszka Żyłka, rzeczniczka katowickiej policji.

Nie dojechali. Oznakowany radiowóz jadący na sygnale uderzył w bmw.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W pieszego uderzył znak

- Na badania do szpitala przewieziono cztery osoby – dwóch policjantów z drogówki, pasażerkę bmw, uskarżającą się na ból miednicy i 70-letniego pieszego, który został uderzony znakiem drogowym – relacjonuje Żyłka.

Pieszy po badaniach został wypisany ze szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem prokuratury.

- Nie ma wskazanego sprawcy, niemniej trzeba podkreślić, że kierujący jadący samochodem uprzywilejowanym za każdym razem musi się upewnić, czy może bezpiecznie wjechać na skrzyżowanie - podkreśla Żyłka.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Potrącony na pasach 28-latek, do którego jechali policjanci, doznał urazu ręki i nogi.

Autor:FC/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości