Katowice

Katowice

Miłośnicy kolei z Wodzisławia Śląskiego postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i patrolować okoliczne torowiska, aby ich nie rozkradziono. Używają do tego… starego daewoo tico. Samochód po małych przeróbkach bez problemu może jeździć po szynach.

Po ponad 50 latach przerwy, z ostatniego piekaroka – czyli pieca chlebowego – w Rudzie Śląskiej wyciągnięto w piątek ponownie świeży chleb. Z odnowionego za 13 tys. zł pieca miasto będzie korzystać przy specjalnych okazjach.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca imienia Agaty Mróz-Olszewskiej? To właśnie w tej placówce, wybitna siatkarka i reprezentantka Polski, która pięć lat temu przegrała walkę z nowotworem, zdobywała pierwsze szlify.

Kilkadziesiąt kamer i różne scenariusze sygnalizacji świetlnej, zależne nie tylko od pory dnia, ale i roku. To wszystko składa się na inteligentny system sterowania ruchem, który otwarto w Gliwicach (śląskie). Od tej pory kierowcy mają w mieście jeździć szybciej i bezpieczniej.

- Nie pamiętam nic. Nawet całego tego dnia, kiedy pojechaliśmy na te gokarty - wyznaje 18-letnia Sandra Karaś, która trzy tygodnie temu miała wypadek na torze kartingowym w Sosnowcu. Dziewczyna została ciężko ranna. Jej stan zdrowia się poprawia, ale 18-latka wciąż cierpi na niedowład lewej strony ciała. Jeździ na wózku inwalidzkim. - Jak będę mogła chodzić to dobrze. Bo jak nie, to masakra - mówi w rozmowie z z reporterem "Blisko Ludzi" TTV.

Zakończyła się czwarta rozprawa rodziców małego Szymona z Będzina. Na pytania odpowiadała dziś matka chłopca. Beata Ch. podtrzymała przed sądem swoje stanowisko. Nadal twierdzi, że dziecko było bite przez ojca. Sama przyznała jedynie, że karciła dziecko za ssanie palca.

Jedna osoba niegroźnie ranna. To bilans wypadku, do jakiego doszło przed godz. 15.00 na lotnisku Muchowiec w Katowicach. Według policji, w trakcie lądowania pilot maszyny nie trafił w pas startowy lub ściągnęło go z niego tuż po zetknięciu z ziemią. Zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.