Katowice

Katowice

Zwolnienia w Hucie Częstochowa. Pracę straci kilkaset osób

Zaplanowano już początek zwolnień grupowych w ISD Huta Częstochowa. Zwolnienia mają ruszyć 26 września. Będą dotyczyły tych osób, które nie zdecydowały się na program dobrowolnych odejść - poinformował rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski.

Ruszył największy w historii proces ws. korupcji w górnictwie

25 osób oskarżonych i setki tomów akt. Przed Sądem Okręgowym w Katowicach ruszył proces w sprawie korupcji w górnictwie. To największa tego typu sprawa, która znalazła finał w sądzie. Wśród oskarżonych są m.in. byli prezesi spółek węglowych i byli dyrektorzy kopalń.

Nie żyje policjant. "Postrzelił się w głowę"

- Nie żyje 37-policjant, który postrzelił się śmiertelnie w głowę w oddziale prewencji w Katowicach. To był doświadczony funkcjonariusz. W policji pracował od 17 lat. Miał żonę i jedno dziecko - informuje Tomasz Gogolin ze śląskiej policji.

Mieszkańcy Sosnowca odzyskali wodę pitną. Po dziewięciu dniach

Woda nadaje się do picia we wszystkich czterech dzielnicach Sosnowca - poinformował w czwartek rzecznik Górnoœśląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Aleksander Maicher. Z powodu awarii wodociągu, woda nie nadawała się do celów spożywczych od 3 wrześœnia.

Tydzień bez wody pitnej. Sprawa do prokuratury

Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Północ wszczęła postępowanie sprawdzające dotyczące zanieczyszczonej wody w czterech dzielnicach tego miasta. Mieszkańcy już od tygodnia nie mają w kranach wody pitnej. Winny jest osad z rur.

Ósma osoba z zarzutem udziału w pobiciu na plaży w Gdyni

24-letni mieszkaniec Katowic usłyszał we wtorek po południu zarzut udziału w pobiciu meksykańskich marynarzy na gdyńskiej plaży. Policja będzie wnioskować o jego aresztowanie. To ósma osoba, której postawiono zarzuty w tej sprawie, sześciu podejrzanych aresztowano.

Dzieci za kierownicą. Rozbiły fiata na drzewie

Pierwsza samodzielna próba kierowania samochodem dwóch małych katowiczan mogła skończyć się tragicznie. Rozbili się cudzym autem na drzewie. Na szczęście nic im się nie stało. Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Doda już po badaniach. "Nie powinna była kontynuować show"

Doda miała wypadek podczas koncertu dożynkowego w Mszanie (woj. śląskie). Mimo to, zagrała go do końca. Jak podaje jej fanpage, zdaniem lekarzy piosenkarka "nie powinna była pod żadnym względem kontynuować show po utracie przytomności".

Tydzień bez wody pitnej? Prezydent żąda wyjaśnień

W środę minie tydzień od wprowadzenia zakazu picia wody w czterech dzielnicach Sosnowca. Środa to też najbliższy możliwy termin jego odwołania. – Chcemy mieć pewność, że kiedy już zakaz cofniemy, to na dobre – mówi rzecznik śląskich wodociągów.

Chorzowska kolejka linowa znów wozi ludzi

Ma 15 gondoli, 30 czteroosobowych kanap i jeździ 18 metrów nad ziemią. Chorzowska kolejka linowa ruszyła po 7 latach przerwy. Generalny remont "Elki" kosztował 33 mln złotych. W niedzielę, z okazji uroczystego otwarcia, goście Parku Śląskiego mogli się nią przejechać za darmo.

W Pawłowicach autobusem za złotówę, w Żorach za darmo

Po liczących prawie 20 tys. mieszkańców Pawłowicach (woj. śląskie) od początku września całodniowy bilet autobusowy kosztuje złotówkę, a miesięczny 15 złotych. Jeszcze dalej idą władze sąsiednich Żor, które chcą wprowadzić darmową komunikację autobusową.

Lamborghini, ferrari, maserati. Najszybsze auta zjechały do Katowic

Tysiące zmodyfikowanych i sportowych samochodów w jednym miejscu, zawody na 1/4 mili i rywalizacja o tytuł tuningowego nr 1 w kraju. Na katowickim lotnisku Muchowiec wystartował Summer Cars Party 2013. Podczas dwóch dni motoryzacyjnego show można m.in. zobaczyć najdroższe auta świata i spotkać się z rajdowymi gwiazdami w strefie Dakar.

Będą mogli pić wodę w sobotę?

Mieszkańcy czterech dzielnic Sosnowca będą mieli dostęp do pitnej wody najwcześniej w sobotę po południu. Zagrożenia bakteriologicznego wprawdzie nie ma, ale mętność wody spada zbyt wolno. Do rurociągu wprowadzone będą specjalistyczne kamery, które mają ustalić przyczynę skażenia.

14-latek okradł dwie karetki

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 14-letniego uciekiniera z Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży. – Nieletni m.in. włamał się do dwóch karetek pogotowia i ukradł znajdujący się w nich sprzęt – podaje Marek Wypych, rzecznik policji z Zabrzu.