Nowa rola Jacka Sasina, która "przyniesie spektakularny sukces" oraz aksamitne oddanie pola Tuskowi

Perspektywa Piaseckiego

Nowa rola Jacka Sasina, która "przyniesie spektakularny sukces" oraz aksamitne oddanie pola Tuskowi

Powrót Donalda Tuska odbył się nadspodziewanie łatwo i bez oporów wewnątrzpartyjnych -  ocenia Konrad Piasecki. Podkreśla, że tylko Rafał Trzaskowski przeciwstawiał się łatwemu oddaniu kontroli nad Platformą Obywatelską. - Trzaskowski chyba popełnił potężny błąd w negocjacjach, bo domagał się, żeby PO szybko zorganizowała wybory nowego przewodniczącego, w których to Trzaskowski stanąłby przeciwko Tuskowi - mówi. Piasecki zauważa, że "elity partyjne szybko uznały, że wybory przewodniczącego to dla partii fatalny scenariusz". Prowadzący prognozuje też jakie efekty przyniesie powrót Donalda Tuska do Polski. - Szybkim efektem sondażowym będzie wzrost poparcia dla Platformy Obywatelskiej, ale nie mam pewności, że jego powrót pomoże opozycji - twierdzi.

 

W "Perspektywie Piaseckiego" także o zdumiewającym kongresie Prawa i Sprawiedliwości. - Prezes Kaczyński zaczyna dostrzegać, że rak nepotyzmu toczy dziś PiS i jego okolice. Parę zdań na temat "tłustych kotów", walki o stanowiska i nepotyzmu, który trawi PiS, to jest coś co zostało w głowach wyborców po tym kongresie - przyznaje Piasecki. I przypomina, że obecnie jedynie żona Krzysztofa Sobolewskiego porzuciła stanowiska. - O żadnych innych porzuceniach czy dymisjach nie słychać. Jacek Sasin ma się tym zająć. No, jak Jacek Sasin będzie się czymś zajmował, przyniesie to spektakularny sukces - mówi w swoim programie Konrad Piasecki. 

Opis programu

Autorski cykl Konrada Piaseckiego, w którym dziennikarz ocenia, analizuje i komentuje bieżące wydarzenia polityczne. Perspektywa Piaseckiego tylko w portalu tvn24.pl.