Marciniak: z Ronaldo mam bardzo fajną relację, ale Messi chyba mnie nie lubi

Monika Olejnik. Otwarcie

Marciniak: z Ronaldo mam bardzo fajną relację, ale Messi chyba mnie nie lubi

Piłkarze Barcelony mówili mi, że przynoszę im pecha, sędziowałem dwa spotkania w Lidze Mistrzów, które przegrali 0:4 i 0:3. Zupełnie nie z mojej winy, ale powstały potem takie memy: "FC Barcelona-Marciniak 0:7" - mówi Monice Olejnik sędzia Szymon Marciniak, najlepszy polski arbiter, który będzie sędziował na Mundialu w Katarze. W rozmowie zdradza też, jak zapanować na boisku nad piłkarzami, którzy kosztują po kilkadziesiąt milionów euro, co krzyczał do niego Jurgen Klopp, jakim wyzwiskiem poczęstował go Neymar i dlaczego w debiucie w Lidze Mistrzów piłkarze Juventusu śmiali się, że zapomniał zdjąć piżamę.

 

W drugiej części programu #MonikaKsiążkiMuzyka przejmujący reportaż Pawła Kapusty "Gad. Spowiedź klawisza" – opowieść o więziennym życiu z perspektywy strażników, pilnują sprawców najokrutniejszych przestępstw oraz "Gambit królowej” Waltera Travisa – powieść, na podstawie której nakręcono hitowy serial Netflixa.

 

W części #TalentAktywność to #przyszłość spotkanie z duetem Martin Lange czyli parą songwriterów odpowiedzialnych za brzmienie między innymi takich artystów jak Michał Szpak, Kasia Lins czy Dawid Kwiatkowski.

Opis programu

Razem z jedną z najlepszych dziennikarek w Polsce otwieramy drzwi do świata kultury, nauki i sportu. W każdym odcinku Monika Olejnik zabierze Państwa na spotkanie z wyjątkową postacią. Ze swoimi gośćmi porozmawia nie tylko o ich pracy i dokonaniach, zapyta też o inspiracje, drogę na szczyt, nie zabraknie anegdot z życia osobistego - zarówno gości, jak i samej prowadzącej. Wspólnie przedstawią wyjątkowe rekomendacje książkowe. W każdym programie, oprócz części #Rozmowa i #MonikaKsiążkiMuzyka, pojawi się także felieton "#TalentAktywność to #przyszłość" - opowieść o ludziach pełnych pasji, młodych talentach w różnych dziedzinach. 

 

"Monika Olejnik: Otwarcie" - nowy odcinek co dwa tygodnie, zawsze w piątek, tylko w TVN24 GO.

 

Monika Olejnik to zdobywczyni najważniejszych nagród dziennikarskich, m.in. Wiktora i Super Wiktora, Niptela, Telekamery, Złotego Mikrofonu i Tęczowego Lauru za tolerancję. Dziennikarz Roku 1998 w konkursie Grand Press. Otrzymała I nagrodę im. Bolesława Prusa za konsekwencję w dążeniu do poznania prawdy w każdych okolicznościach. Kobieta Roku "Twojego Stylu". Laureatka plebiscytu MediaTory w kategorii AuTORytet. Od początku istnienia w TVN, a następnie w TVN24 prowadzi program "Kropka nad i". Zagrała też w filmach (role, o których mówi "wielce daleko-planowe") u reżyserów: Piotra Łazarkiewicza, Juliusza Machulskiego, Aleksandra Pietrzaka oraz w spektaklu teatralnym "Inni ludzie" w reżyserii Grzegorza Jarzyny.