"Gdybym tej książki nie napisał, nie mam pewności, czy bym zrobił coming out"

Monika Olejnik. Otwarcie

"Gdybym tej książki nie napisał, nie mam pewności, czy bym zrobił coming out"

Polska nam brunatnieje. Trudno uważać inaczej, kiedy się słyszy o pochodach narodowców eksponujących hitlerowskie emblematy - stwierdza gorzko prof. Michał Głowiński. Jeden z najwybitniejszych historyków literatury z Polskiej Akademii Nauk w rozmowie z Moniką Olejnik opowiada o dzieciństwie spędzonym w okupowanej stolicy, pomocy Ireny Sendlerowej i ucieczce z warszawskiego getta. Mówi też, dlaczego dokonał coming outu dopiero w wieku 76 lat. W wirtualnej bibliotece Moniki pojawią się dwie nowe powieści - "Małe życie" Yanagihary Hanya oraz absolutny klasyk rodzimej literatury, czyli "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza. W części #TalentAktywność to #Przyszłość poznamy natomiast Maksymiliana Paczyńskiego, 17-letniego informatyka z Iłży, który zajął właśnie pierwsze miejsce w konkursie Impact Creators w Los Angeles za algorytm, który nie pozwala zasnąć kierowcy w czasie jazdy.

Opis programu

Razem z jedną z najlepszych dziennikarek w Polsce otwieramy drzwi do świata kultury, nauki i sportu. W każdym odcinku Monika Olejnik zabierze Państwa na spotkanie z wyjątkową postacią. Ze swoimi gośćmi porozmawia nie tylko o ich pracy i dokonaniach, zapyta też o inspiracje, drogę na szczyt, nie zabraknie anegdot z życia osobistego - zarówno gości, jak i samej prowadzącej. Wspólnie przedstawią wyjątkowe rekomendacje książkowe. W każdym programie, oprócz części #Rozmowa i #MonikaKsiążkiMuzyka, pojawi się także felieton "#TalentAktywność to #przyszłość" - opowieść o ludziach pełnych pasji, młodych talentach w różnych dziedzinach. 

 

"Monika Olejnik: Otwarcie" - nowy odcinek co dwa tygodnie, zawsze w piątek, tylko w TVN24 GO.

 

Monika Olejnik to zdobywczyni najważniejszych nagród dziennikarskich, m.in. Wiktora i Super Wiktora, Niptela, Telekamery, Złotego Mikrofonu i Tęczowego Lauru za tolerancję. Dziennikarz Roku 1998 w konkursie Grand Press. Otrzymała I nagrodę im. Bolesława Prusa za konsekwencję w dążeniu do poznania prawdy w każdych okolicznościach. Kobieta Roku "Twojego Stylu". Laureatka plebiscytu MediaTory w kategorii AuTORytet. Od początku istnienia w TVN, a następnie w TVN24 prowadzi program "Kropka nad i". Zagrała też w filmach (role, o których mówi "wielce daleko-planowe") u reżyserów: Piotra Łazarkiewicza, Juliusza Machulskiego, Aleksandra Pietrzaka oraz w spektaklu teatralnym "Inni ludzie" w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

03.12.2021
Data premiery: 2021