Pięciu Polaków w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni

Jakub Wolny, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Paweł Wąsek awansowali do środowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie, który zainauguruje prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Kwalifikacje wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Najwyżej sklasyfikowany w ekipie biało-czerwonych był Wolny, który uzyskał 127,5 m i zajął 13. miejsce. Żyła pokonał 120 m i był 24., Kubacki - 116 m, 28., Stoch - 117 m, 37., a Wąsek - 112 m, 46. Kwalifikacji nie przebrnął Andrzej Stękała - 105,5 m i 60. pozycja.

Tradycyjnie w TCS w pierwszej serii konkursowej obowiązuje inny format niż w innych zawodach Pucharu Świata. Skoczkowie rywalizować będą w systemie eliminacyjnym: najlepszy w kwalifikacjach Kobayashi zmierzy się z 50. rodakiem Daikim Ito itd. Do 25 zwycięzców każdej z par dołączy pięciu "lucky loserów", czyli najlepszych spośród pokonanych.