Niedźwiedź zatrzasnął się w samochodzie. Przejechał 30 metrów

TVN24

Niedźwiedź w Kolorado "porwał" samochódBoulder County Sheriff’s Office/Pixabay
wideo 2/5

Niecodzienne przestępstwo odnotowali policjanci z Boulder County w stanie Kolorado. Jak informują miejscowi funkcjonariusze, poszukujący jedzenia niedźwiedź grizzly włamał się do zaparkowanego samochodu i - po krótkiej jeździe - rozbił go. "Przestępca" uciekł z miejsca wypadku.

Policja z hrabstwa Boulder w Kolorado przypomniała kierowcom, by zamykali drzwi samochodów po tym, jak do jednego z miejscowych aut włamał się niedźwiedź grizzly.

O niecodziennym zdarzeniu biuro miejscowego szeryfa poinformowało w mediach społecznościowych.

"Uciekł na łapach w nieznanym kierunku"

"To dobra przestroga, by zamykać drzwi samochodu, zwłaszcza w krainie niedźwiedzi" - zawiadamiają funkcjonariusze policji z Boulder County w poście opublikowanym na Facebooku.

"Ostatniej nocy pewien niedźwiedź otworzył drzwi w aucie, wszedł do środka i zatrzasnął się w środku. W środku zaczął kopać we wszystkie drzwi (...). Rozbujany samochód zjechał ze wzgórza około 30 metrów i zatrzymał się dopiero na drzewie" - rekonstruują zdarzenie.

"Auto zostało rozbite, a niedźwiedź wyskoczył z niego i uciekł pieszo… na łapach w nieznanym kierunku" - piszą na koniec.

Do wpisu dołączono zdjęcie kompletnie zdewastowanego samochodu.

"Czy takie szkody objęte są ubezpieczeniem?"

Post tylko w ciągu dwóch dni doczekał się ponad tysiąca udostępnień i przeszło dwustu komentarzy. "Czy takie szkody objęte są ubezpieczeniem?", "Miś chciał tylko kupić koszyk na piknik", "Tak czy inaczej, właściciel potrzebuje nowego auta", "Mam nadzieję, że niedźwiedziowi nic się nie stało" - czytamy w nich.

Uwaga na niedźwiedzie!

Głos w sprawie porwania auta zabrała również Colorado Parks and Wildlife, stanowa instytucja zarządzająca 41 parkami i 307 obszarami dzikiej przyrody.

"Niedźwiedzie zbadają wszelkie możliwe miejsca w poszukiwaniu żywności i nie zatrzymają się, dopóki nie osiągną sukcesu" - ostrzega na swojej stronie internetowej rządowa organizacja.

"Kierowcy nie powinni zostawiać w autach jedzenia i jakichkolwiek resztek, zwłaszcza w okresie aktywności drapieżników po wybudzeniu ze snu zimowego" - dodaje.

Grizzly jedzą wszystko

Niedźwiedzie grizzly występują na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych, Alasce oraz w Kanadzie. Drapieżniki te są wszystkożerne - żywią się jagodami i roślinami zielnymi, ale i rybami, gryzoniami, zwierzętami kopytnymi, a nawet padliną. W poszukiwaniu pożywienia grizzly gotowe są przebyć długie dystanse, a obszar ich polowań sięga 1300 kilometrów kwadratowych.

ZOBACZ TEŻ > Z zimną krwią zastrzelili niedźwiedzicę i jej młode. Zostali nagrani

Autor: dp//mro / Źródło: USA Today, New York Post, Facebook