Najbardziej stresujące lotniska świata. Na liście dwa polskie

Autor:
jdw//az
Źródło:
hawaiianislands.com
Lotnisko Luton na nagraniach archiwalnych
Lotnisko Luton na nagraniach archiwalnychArchiwum Reuters
wideo 2/3
Archiwum ReutersLotnisko Luton na nagraniach archiwalnych

By stworzyć listę najbardziej stresujących lotnisk na świecie, przeanalizowano opinie pasażerów i wyliczono, jaki odsetek komentarzy świadczy o stresujących doświadczeniach. Pierwsze miejsce w niechlubnym rankingu zajął port lotniczy w Manchesterze. W zestawieniu znalazły się też dwa polskie lotniska.

Podczas tworzenia listy portal Hawaiian Islands przeanalizował opinie na temat ponad 500 lotnisk świata. Następnie autorzy rankingu wyliczyli, jaki odsetek komentarzy na temat konkretnego portu lotniczego świadczy o stresujących doświadczeniach. Na koniec zaś porównano ze sobą wszystkie wyniki. 

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęło lotnisko w Manchesterze. Ponad 82.5 procent opinii wskazywało na stres, jakiego doświadczyli tam komentujący. Autorzy rankingu dodali, że słowa, których najczęściej używano do opisania brytyjskiego lotniska, to: "żenada", "niedobory", "kolejki" oraz "farsa".

Lotnisko w ManchesterzeRootsShoots/Shutterstock

Najbardziej stresujące lotniska na świecie

W pierwszej dziesiątce najbardziej stresujących lotnisk świata znalazły się także następujące porty lotnicze: Heraklion International (Grecja) London Stansted (Wielka Brytania) Toronto Pearson International (Kanada) Bordeaux-Merignac (Francja) Luton (Wielka Brytania) Beauvais-Tille (Francja) Berlin Brandenburg (Niemcy) Brussels South Charleroi (Belgia) Bristol (Wielka Brytania).

ZOBACZ TEŻ: Zapowiedź strajku na jednym z największych lotnisk w Europie

Autorzy rankingu podzielili także najbardziej stresujące lotniska ze względu na regiony świata. W Europie pierwsze miejsce zajął wspomniany wcześniej port lotniczy w Manchesterze. W przypadku Ameryki Północnej wskazali oni na kanadyjskie lotnisko w Toronto, a w przypadku Ameryki Południowej na port im. Gustavo Rojasa Pinilli w Kolumbii. Za najbardziej stresujące lotnisko Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej uznał port lotniczy Sabiha Gökçen w Stambule (Turcja). Z kolei spośród portów Azji i Oceanii miano najbardziej stresującego otrzymało wietnamskie lotnisko Tân Sơn Nhất. Egipski port lotniczy w Szarm el-Szejk zajął pierwsze miejsce w kategorii krajów afrykańskich (choć miasto i kurort jest położone w azjatyckiej części Egiptu - red.). 

Najbardziej stresujące lotniska w Polsce

W niechlubnym rankingu portal Hawaiian Islands uwzględnił także dwa polskie lotniska. Na liście umieszczono porty lotnicze w Warszawie (Modlin) oraz w Katowicach. Zajęły one odpowiednio 21. oraz 23. miejsce. W przypadku pierwszego z nich na stresujące doświadczenia wskazywało 66,8 procent opinii, a w przypadku drugiego mianem stresującego określiło je 66,5 procent komentujących.

Lotnisko w ModlinieArchiwum TVN

ZOBACZ TEŻ: Nie tylko Ryanair. Będzie nowy przewoźnik na podwarszawskim lotnisku

Autor:jdw//az

Źródło: hawaiianislands.com

Źródło zdjęcia głównego: RootsShoots/Shutterstock

Pozostałe wiadomości